Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan, hogy egy nő...

Létezik olyan, hogy egy nő azért nem akar gyermeket, mert annyira szereti a párját/férjét, hogy féltékeny lenne a saját gyermekére?

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 20:24
1 2
 1/19 My Conserve ***** válasza:
74%

Érdekes kérdés.


Amit leírtál, főleg apáknál szokott előfordulni. Elvileg nem zárom ki, hogy anyáknál is előforduljon, csak ritkábban.


De a lényeg az, hogy van-e már gyerekük. Ha már van gyerekük, és a nő már emiatt is féltékeny a férjére, akkor érthető, hogy nem akar egy másodikat. Ha viszont még nincs gyerekük, akkor ez csak fikció. Az ilyesmit nem lehet előre megmondani, nem jelentheti ki valaki, hogy "ha én szülnék egy gyereket, te úgy viselkednél vele, hogy féltékeny lennék rá".


Tehát ha valaki ilyet mond, az vagy kifogásnak szánja, vagy nagyon fura félelmei vannak.

2014. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Én azt látom, minden létezik. De azért ez nagyon súlyos....
2014. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Nekem nagyon kifogásnak tűnik. Ennyire senki nem lehet önző.

Mondjuk én abban sem hiszek,aki azt mondja,hogy azért nem vállal másodikat mert azt nem tudná úgy szeretni mint az elsőt.

2014. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Én még ilyet nem hallottam.

Viszont férfitól már hallottam ilyet. Úgyhogy akár ez is előfordulhat.

2014. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Női szemmel nem tudom,hogy van e ilyen,nekem kifogásnak tünik,vagy lehetséges,hogy nem lehet valami okból gyereke és ezt ilyen módon szeretné eltussolni.Meg hát honnan tudja valaki előre,hogy féltékeny lenne e vagy hogyan reagálna egy gyermek jelenlétére.Kicsit betegesen hangzik.
2014. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyai ösztön erősebb holmi féltékenységnél, szóval hülyeségnek tartom...
2014. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha létezik, akkor az kóros! A természetes az, hogy szereti a párját, a gyermeke apját és gyermekét. A Párja szereti őt, mint párját, szereti gyermekét, mint gyermeket, a közös utódot.
2014. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Találkoztam már ilyen nővel, nem is eggyel.
2014. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
88%
Hát lehet, hogy lepontoztok, de én sajnos ismertem ilyen nőt, bár anyának nem nevezném, mert miután a férjével szétmentek a gyerekéről is lemondott...
2014. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Regényben és pszichológia könyvben, valós esetnek leírva is találkoztam már ilyennel. Annyi dologra képesek az emberek, pont erre ne? Még ha fura is nekünk ez.
2014. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!