Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szólítsa a gyerek apának az...

Szólítsa a gyerek apának az anyja új férjét, ha erre a férfi kéri?

Figyelt kérdés

A gyerek 5 éves, az anyja 3 éve van együtt a férfival, tavasszal lesz az esküvőjük.


Az apa nagyon nem örül a kérésnek.


2013. nov. 13. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérnék ilyet soha, ha a gyerek magától kezdi el az más, de nem is értem, hogy gondolták "Józsika mától hívj apának."??
2013. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Mekkora mocskos önzőség ilyet kérni egy gyerektől, akinek van saját apja.
2013. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet szerintem nem szabad kérni a gyerektől, ha az édesapjával is tarja a kapcsolatot, mert nem csak az apának megalázó, hanem a gyereket is összezavarja. Az teljesen más, amikor teljesen megszakad köztük a kapcsolat, és a férj lesz gyakorlatilag egyedül az apa szerepében, de ilyenkor is érdemes kivárni, amíg a gyerek saját maga kezdi el apának érezni és nevezni az őt nevelő férfit.
2013. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne? Lehet, hogy csak sima biologiai tény. Az eddig vélt apa hogyan kerül a képbe?
2013. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Van apja a gyereknek így furcsa


de a gyerek dönti el..



Ismerek olyan családot, ahol a gyerek a nevelő apát apunak és a biológiai apját apánnak szólítja......így szokták meg, nincs is keveredés...se sértődés

2013. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvált anya vagyok, eszembe nem jutna ilyen. Főleg hogy a gyerek apja nem halt meg, nem lépett le születésekor és sose látta....
2013. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél éve (4 éves kora óta) van egy nevelt lányom. Az anyuka félrelépett a párom kidobta, azóta éves szinten kb 1x keresi a lányát, mikor eszébe jut.


A kislány kb. a 2. találkozásunk alkalmával megkérdezte én leszek-e az új anyukája. Mondtam neki, h igen, remélem. Akkor megkérdezte hívhat-e anyának. Nekem fura volt, de mondtam persze. aztán egyszer a saját nevemen szólított, másszor meg anya voltam. Aztán végleg anya lettem, mikor megtudta,h kistesója lesz. Azóta is így vagyunk. De ha magától nem akarta volna, én nem kényszerítem rá.

2013. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
"Az eddig vélt apa hogyan kerül a képbe?" - ezt nem értem. A gyerek biológiai apjára gondolsz? Úgy került a képbe, hogy összejött egy nővel, egymásba szerettek, pár évvel később közös megegyezéssel gyereket vállaltak, de sajnos nem működött a dolog és elváltak. A gyerekkel születése óta foglalkozik, jó a kapcsolatuk.
2013. nov. 13. 18:25
 9/17 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben semmi képpen sem.A gyerek tisztában van vele ki az apja....Ezt a gyerekre kell bízni.
2013. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem értem!Eddig nem volt fontos,hogy apának szólítsa 2éves korától,most hogy már férj lesz,rögtön apa is legyen?Egy esküvő dönti ezt el?

Az édesapa jogosan morcos!Ő az apja,nem hagyta magára a gyerekét!Meg amúgy is,a gyereknek kéne kezdeményezni ezt,nem az júj férjnek kérni,hogy az esküvőt követő naptól hívj apának!Na jó,nászút erejéig kapsz időt,hogy megtanuld az "új"nevem?vagy hogy?!

2013. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!