Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy annyira...

Van olyan, hogy annyira elviselhetetlen a szülő, hogy a gyereknek muszáj lelépnie 18 éves korában?

Figyelt kérdés

Ki mit gondol erről? Vagy a gyerekekben van a hiba?

Vannak annyira rossz szülők, hogy csak a költözés segít? Vagy mindent meglehet beszélni?


2014. aug. 14. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
hát akkor megbeszélhető ha mind2 fél akarja...de sok szülő "csak gyerekként" bánik a gyerekével...kortól, érettségtől függetlenül...így sajnos van ahol csak a menekülés a megoldás...de a gyerekekben is sokszor van hiba...sőt legtöbbször mind2-ben van, csak ugye a másikban a szálkát.....
2014. aug. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam én beszélni az apámmal, de nem lehetett. Így 15 évesen elköltöztem otthonról.Tudom, hogy nem bennem volt a hiba.39/N
2014. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van. Amint betöltöm a 18-at, húzok a fenébe.

Anyám szó szerint 5 évesként kezel és nem hajlandó megbeszélni a dolgokat. Még abba is beleszól, hogy milyen betétet használjak, ha menstruálok!! Csak olyat lehet, mint amilyet ő is szokott. Párszor már rajtakaptam, amint kiszedi a szemetesből, a használtat, amit kidobtam. Szerintem itt nem bennem van a hiba.

2014. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ez csak egy példa volt. Mindenbe beleszól, a tanulástól kezdve addig, hogy miről beszélgetek a barátnőimmel.

Előző voltam.

2014. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A gyerekek ma tökéletesek! Csak jogaik vannak. Ha a szülő megpróbálja nevelni vagy korlátozni őket, akkor nem lehet vele együtt élni.
2014. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Kelle neked úgy élni 18 éves korodig, mint akár nekem, akár itt még jó pár embernek, biztos nem ezt mondanád. Örülök, ha a te gyerekkorod egy haboskakaós álom volt, de sajnos ez nem mindenkiéről mondható el.
2014. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elmesélem én is a sztorimat.

Mióta az eszemet tudom azóta apám alkoholista és nem igazán dolgozik. Mamám pénzeli folyamatosan.

18 éves koromban anyámmal elköltöztünk tőle.

Minden nap úgy zajlott, hogy üvöltözött részegen, kötözködött. Ha nem volt kaja azért ugatott, ha volt azért.

Az egész utca hallotta mindig mennyire rossz ember.

Semmibe se nézte a családját. Azt gondolta, hogy megtehet bármit. Előfordult, hogy anyámat is megverte mikor kisebb voltam.

Minden nap úgy telt el, hogy utáltam hazamenni, gyomoridegem volt minden egyes nap. Azért imádkoztam, hogy ne jöjjön be a szobámba.


Már 2 éve, hogy nem vele élünk. Azóta teljesen jó lett a közérzetem, nyugodt vagyok.


Persze régi ismerősöktől mindig megkapjuk, hogy anyám a k..va meg miért nem beszéltük meg.


Agresszív részeges emberrel beszéljen már meg bárki is valamit.

Persze akik nem látták mindig apámat azok azt hiszik, hogy mennyire rendes, mert mindenkinek beadja, hogy megvesz mindent meg hogy ő tartotta el a családját.

Közben a 20 év alatt dolgozott kb 300 napot.


Mamám persze apám mellett áll és a saját nyugdíját adja oda neki, hogy elihassa meg legyen mit ennie.


20F

2014. aug. 14. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#5,a nevelés meg a korlátozás az egy dolog, de a verbális megalázás, erőszak és az önbizalom sárba tiprása "kicsit" más kategória.


Általános iskolás korom óta hajtok, hogy egyrészt minél jobb tanuló, minél okosabb legyek, erős középsulit végeztem el folyamatos 4,5-4,7-es átlaggal úgy, hogy mellette rendszeres dolgoztam is, most felvettek szintén egy jó egyetemre (állami támogatott). Rendszeresen sportolok, emellett tudok főzni mosni takarítani, mindenben feltalálom magam.


Ennek ellenére a szüleim szemében semmit nem érek. Apám agresszív, erőszakos és önfejű, soha nem mondja azt hogy "köszönöm", "bocsánat","gratulálok" (és egyébként ő is ex-alkoholista, volt hogy a családnak nem volt pénze a számlákra, de az ő napi 2 littyó borát be kellett szerezni). 17 éves voltam, amikor valami nem tetszett neki és üvöltözött velem hogy nem kötelező ám leérettségizni, elmehetek dolgozni és elhúzhatok a p---ba. Továbbá elhordott mindenféle ordas k---nak mert szakítottam a barátommal 2 év után (aki szintén csak egy energiavámpír volt, aki fokozta a már meglévő pszichés bajaimat és a végén már az idegösszeomlás szélén álltam). Anyám pedig vakon követi ezt az embert, mindent úgy csinál ahogy ő mondja. Vannak lelki problémái, amik miatt néha kiszámíthatatlan, szeszélyes és megoldást nem akar keresni a problémáira, csak csapkod amikor olyan kedve van, vagy üvöltözik.


SOHA nem voltam rossz gyerek. De komolyan. Mindig fegyelmezettebb, komolyabb, tisztelettudóbb és hallgatagabb voltam a korosztályomnál, rendszeresen megkaptam hogy "katonás" viselkedésem van. 18 éves koromban kezdtem csak el kicsit "feloldódni", lazítani.


Szóval aki általánosít, hogy "a gyerek azt hiszi csak jogai vannak, kötelessége semmi, mit képzelnek magukról, nincs bennük tisztelet az idősek iránt" és azt hiszi, hogy a szülő minden tette a "nevelést szolgálja", az nézzen szét egy kicsit a világban. A szülőknek is lehetnek pszichológiai defektjei, ők is lehetnek önzőek, rosszindulatúak, kicsinyesek, vagy smucigok a gyerekükkel szemben.


És ilyen esetben hadd ne kelljen már a gyereknek bambán tűrnie mindent, függetlenül attól hogy 16 vagy 32 éves, mert az alapvető tisztelet MINDEN EMBERNEK jár.

2014. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!