Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is az első illetve...

Máshol is az első illetve legkisebb gyerek a szülők kedvence?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a középső gyerek egyik szülő kedvence sem?

2014. aug. 11. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem. Egyke vagyok és nem éreztem magam kedvencnek... Ez egyébként komoly.


Bizonyára van olyan eset, hogy a középső annyira okos/kedves/szép/fiú/lány, hogy az a kedvenc... De a legkisebb és az első valóban gyakrabban az, a gyerekpszichológusok legalábbis erről szoktak cikkezni.

2014. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk anyukám kedvence a középső gyerek :D Megbukod az elméleted...
2014. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Mi hárman vagyunk lányok. (én vagyok a legkisebb) A középső tesóm anyukám részéről nincs kevésbé szeretve mint mi, mégis ő valahogy mindig kilógott a családból. Mindig volt élettársa, sokat eljárt itthonról tiniként is, felnőttként meg már sose jön hozzánk. Nem tudom mi az oka, nem hiszem, hogy ez séma lenne.
2014. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk bátyám volt a kedvenc mindig (2-en vagyunk)
2014. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
én vagyok a legidősebb, a szüleimnek talán velem a legrosszabb a viszonyuk :D öcsémet körülabajgatják,de vele is üvöltöznek eleget. a mi "családunk" amúgy diszfunckionális egyéb szempontokból is, de itt megbukott ez a elmélet.
2014. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik mindenhol más a kedvenc, na de hogy miért? Ki tudja? Talán bennünk a hiba.
2014. aug. 11. 23:43
 7/9 Fényember ***** válasza:
Mi harman vagyunk testverek, van ket batyam (21,23 evesek) en.pedig lany vagyok(15 eves). Itt most biztos azt gondolnad hogy en vagyok a kiskedvenc mert lany vagyok es anyuci apuci kicsike hercegnoje voltam mindig is. Egy nagy f@$zt! Semmivel nem erek kevesebbet a batyaimnal, sot, meg jobb tanulo is vagyok mint ok voltak az en koromban. Engem mindig mindenert leb***sznak es cs***szegetnek. Ugyan ez van a legidosebb batyamnal is, de o mar joval kevesebbet van itthon(egyetemista ugye ott meg koleszban van, es nagyreszt mistmar az se erdekli ha a szuleim b***szogattjak). Na de bezzeg a kisebb batyam. Ot kb sose cs***szik le semmiert, mindenki hibas csak o nem. O is ugyan ugy egyetemre jar. Bar valahol megertem a szuleimet. En is es az idosebb batyam is elegge(szerintuk) el linkeskedjuk a dolgokat. Pedig nem, csak amit nem tartunk fontosnak azert nem is teszunk kb semmit. Ennek elleneben a kisebbik batyam szorgalmas stb(de amugy o is ugyan ugy bulizos mint masik batyam (en is az lennek ha elengednenek barhova is)...kulsore mind a harman jol nezunk ki amugy, ok izmosak helyesek es engem is szepnek"jo csajnak " tartanak. Amugy imadjuk egymast ennek ellenere, de azert meg is ott van hogy a kozepso gyerek mindenkinek a szeme fenye. De nezzuk a jo oldalat. Legalabb nagyon nagy csalodast sose okozhatok. :)
2014. aug. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk már mindenki volt, változó. Általában az akinek a legjobbak voltak a tanulmányi eredményei és a legszófogadóbb volt.

Nagyon sokáig a középső testvér volt a büszkeségük akihez hasonlítgattak..

A legkisebbet sosem cseszegették úgy igazán.

...

Igen, én vagyok a legnagyobb.

2014. aug. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Általában az első gyerekkel nem bánnak szigorúan. A harmadik gyerekkel szigorúbbak,de őt meg elkényeztetik. De kivételek mindíg vannak.
2014. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!