Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg anyám,...

Miért nem érti meg anyám, hogy 23 évesen már nem vagyok gyerek? Mit tudnék tenni? Nektek milyen tapasztalatitok van?

Figyelt kérdés

Nagyon gyerekként kezel, és most már elegem van. Nem is nagyon szeretek ezért vele beszélgetni. (Vagy pedig épp azért, mert talál arra indokot, hogy veszekedést provokáljon ki.)


Tervemben van, hogy egy év múlva elköltözöm.


Köszönöm a válaszokat

L


2014. aug. 13. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Van munkahelyed?Ha igen,akkor tegyél félre mégtöbb pénzt. Szerintem amíg egy fedél alatt vagytok ki kell bírnod a viselkedését.

Próbáltad már nyugodt körülmények között elmondani neki a véleményed?Hallgatott rád?Ha nem, akkor próbáld meg még utoljára...

2014. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez nagyon sok anyával így van.Nehéz nekik elfogadni,hogy már nem csak az övé vagy,hogy már felnőttél,önálló lettél,nem szorulsz az ő segítségére.

A gyereknek persze ez nem jó,de próbáld meg elfogadni hogy még 60 évesen is az ő KISLÁNYA maradsz.

2014. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én anyám azt mondja, hogy egy gyerek mindig gyerek marad egy anyának, akár 5, akár 55 éves. Ennek megfelelően szól bele mindenbe :D


Idővel megtanultam hogy ilyenkor mennyi időre és milyen messzire kell elmennem, hogy ne legyen veszekedés.


Nem minden ember képes "elengedni" a gyerekét. Könnyebb lesz, ha már nem éltek egy fedél alatt.

2014. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

26 vagyok, régóta dolgozom és külön lakásban élek a férjemmel, 10 éve nem lakom otthon, ha mégis hazamegyek látogatóba és ott alszom, még mindig rám szól anyu, ha éjjel sokáig fent vagyok, hogy menjek már aludni:D


A lényeg, hogy csak akkor tud valaki gyerekként kezelni téged, hogyha hagyod. Meg kell húzni a határvonalakat, 1x (max 2x) elmagyarázni, hogy mér felnőttél, ha pedig nem veszi a lapot, akkor hagyni, hogy hadd mondjon, amit akar, rávillantani egy mosolyt, és mindent úgy csinálni, ahogy neked jó. Nekem ez jött be, bár az enyémnél is bekapcsol még néha mindig a reflex:)

2014. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Az agyam eldurran ettől a sok "miért nem érti meg"-től!


Azért, mert nem akarja! Egy agresszor soha nem akarja megérteni, ő irányítani és kontrollálni, birtokolni akar téged 23 évesen is, meg 48 évesen is, meg ameddig él. Mert neki kell egy baba - mindegy, hogy az hány éves. Ilyen egyszerű.


Ne tervezzed, hogy elköltözöl egy év múlva, hanem tedd meg most. Ha csak egy év múlva tudsz elköltözni, akkor kezdd el anyádat szépen kirakni az életedből. Ignoráld, ahol lehet, ne törődj azzal, hogy gyerekként kezel, vágj vissza; ha provokál, akkor ne dőlj be neki, hanem ignoráld, vagy harcolj - és ha kezet merészel rád emelni, akkor nyugodtan üss vissza akkorát, hogy a fal adja a másiakat. Két felnőtt emberről van szó, ahol nincs olyan többé, hogy anyuka addig provokál, amíg testileg és/vagy lelkileg terrorizálhatja a másikat. Akkor sem, ha az anyád.


Az anyság nem ürügy arra, hogy bármit megtegyünk a gyerekkel! Csak egy társadalmi panel, ami mögé az ostoba, aljas és önző, birtokló hisztérikák szeretnek elbújni.


Ha nem tudsz anyádról leválni, akkor kérj szaksegítséget. Nem egy év múlva, hanem holnap.


És nagyon szívesen. :)

2014. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az apám ilyen. Én egyszerűen nem állok szóba vele. tervben van az elköltözés is, csak kérdés, mikor tudom megvalósítani, mert nem akarok egyik napról a másikra élni, föl szeretném normálisan építeni az életemet, nem úgy, hogy egy agresszortól menekülök. Úgyhogy én csak köszönni vagyok neki hajlandó és ennyi. Ez megy már tíz éve. Ne beszélgess vele, kerüld, ahogy tudod és zárd ki teljesen az életedből. Ezt teheted.
2014. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!