Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukak ti, hogy csinalnatok?

Anyukak ti, hogy csinalnatok?

Figyelt kérdés

15 eves a fiam es szeretnem ha segitene otthon. Nem nagy dolgokban csak annyi, hogy ha beviszi az etelt akkor a tanyert/poharat utana hozza ki, agyazzon be maganak vagy ne tegye a koszos ruhat a szekrenybe.

Sok mindennel probalkozztam de minden csak atmeneti megoldas volt.

Probaltam hogy nem takaritok nala, olyan buz lett a lakasba es a bent felejtett tanyerok peneszesek lettek.


2014. aug. 19. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Későn jutott eszedbe. Erre tanitani kellett volna...

Eloszor nekem is ez jutott eszembe hogy ne csinald meg aztan majd koppan, de ha budos van akkor is az mar ciki...

Elrontottad a nevelest...

Beszelj vele, nem zavarja ha koszos ruhat vesz el es ott peneszedik a ruha?

Ne csinald meg helyette akkor sem mert hozzaszokott mar elegge hogy ugyis lesz egy hulye aki eltakaritja...

2014. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
peneszes poharra gondoltam, nem ruhara*
2014. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy ezt nem most kellett volna elkezdeni, hanem kiskorától erre nevelni.



Én itt már csak a 'büntetést' tartom használhatónak, ha, mint írtad, a szép szó nem segít.

Ahány tányért találsz a szobájában, annyi óráig nincs net a következő héten. 3 tányér - napi 3 óra net nélkül.

A ruháit én nem szedném ki a szekrényből, hadd büdösödjön, majd csak ciki lesz neki.

2014. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyeneket csináltam volna, akkora pofont kaptam volna édesanyámtól, hogy a fal adja a másikat... És milyen igaza lett volna! Sose bántott, de eszembe nem jutott volna ilyeneket csinálni.

Ne hagyd már hogy a gyereked irányítson!

2014. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem dolgozttam es megcsinaltam mindent. De ugy alakult az eletunk, hogy munkaba kellett allnom.
2014. aug. 19. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nem 15 éves korában kell elkezdeni, hanem előbb (jóval előbb).

Az én kisfiam 2 éves, de pelusozás után maga dobja ki a koszos pelust a szemétbe (nem azért mert rá parancsolok, hanem mert mindig látta, hogy oda kell dobni, és ő akarja csinálni, meg is sértődne, ha nem ő csinálhatná), ugyanígy, ha valami bolti kaját eszik, akkor a csomagolást rögtön dobja ki (talán egyszer ha mondtam neki, hogy menjünk dobjuk ki, és utána már magától csinálta), piszkos poharat, kanalat dobja mosogatóba, mosógépet csak együtt pakolhatjuk be, ő indítja el a programot, teregetésben is segít. Porszívózni is együtt szoktunk.

Nincsenek illúzióim, tudom, hogy majd kamaszkorban lesz egy kis dac, meg nemakaromság, de biztos, hogy kisebb lesz az ellenállás, ha a segítés addig is természetes neki, mint ha addig minden a segge alá lenne készítve, aztán egyszeriben rázúdítanám, hogy mától aztán segítés van.

2014. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy 10 évet elkéstél a nevelésben ezzel. De talán nincs minden veszve. Szépen ülj le vele, és beszélgessetek el erről. Mondd el, hogy neked nagy segítség lenne, ha apróságokban besegítene. Ha először kissé bénán rakja el a ruhákat vagy nem tökéletesen mosogat el, akkor se szidd meg.
2014. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor sem kellett volna mindent megcsinálnod neki, amikor nem dolgoztál. Nem rabszolga vagy. Már eleve nem értem miért viheti be az ételt a szobájába. Én alapból ezt sem tartom helyesnek. Beágyazni meg akkor sem kellett volna helyette, ha te nem dolgoztál. Meg a koszoz ruhát sem neked kellett volna eldobni arra hivatkozva, hogy te nem dolgoztál. Mert szerintem ennek semmi köze egymáshoz. Vagy rossz anyának érezted volna magad, hogy ha "dolgoztatod" a fiad, miközben neked épp nincs munkád?

Nos, szerintem ne várj csodát. HA elég figyelmes és jó szándékú fiú, akkor lehet, hogy egy ideig másképp csinálja majd mint eddig, de az évek alatti berögződést nem fogod tudni kinevelni már belőle. Rosszabb esetben kiröhög és azt mondja, hogy szakadj le róla, hagyd békén...

Szegény felesége jócskán fog emlegetni téged...

2014. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
most hiába ugrik mindenki a torkodnak, hogy rosszul nevelted. ez nem ilyen egyszerű. az öcsém világ életében rendett rakott szépe maga után, erre most, hogy beütött a kamaszkor hirtelenben fordult a világ. pontosan ezeket a dolgokat műveli ő is. megoldást nem tudok, de ne is fordulj magadba, hogy ez az egész a te hibád
2014. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én megvonnék tőle minden kedvezményt.

Wifi jelszóval levédve, napi takarításért cserébe este megkaphatja az aznapi jelszót 1-2 órára.


Nálam más helyzetben bevált az, hogy csak az alapszolgáltatást kapták, előtte tisztáztam a gyerekek és szülők jogait és kötelességeit.

Olyanokat, hogy joguk van a megfelelő étkezéshez, de nekem nem kötelességem gyorséttermet, fagyizást fizetni.

Mindent letiltottam, a csicsás iskolai füzetek helyett kapták a teszkó gazdaságos legolcsóbbat, iskolai fizetős különórák letiltva.

2014. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!