Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék a barátnőmért?...

Mit tehetnék a barátnőmért? Ha így fojtatják a szülei tényleg öngyilkos lesz!

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni. Van egy nagyon jó barátnőm borzalmas szülőkkel. A lány nem éppen szépecske, kicsit duci betegségek miatt. Mióa az eszét tudja a szülei miatt lelki bajos. Történt már válás a családban, egy fél testvére azt sem tudja kitől szült gyereket, egy bátyja van akit elkényeztetnek és a barátnőm helyett mindent ő kap meg. Az apa alig van otthon de milliókat keres filmes szakmában amit a munkanélküli anyuka rögtön elver mindenre, de a barátnőmet a fogorvoshoz nem vinnék el vagy az orvoshoz ha baja van. Szinte mindig ugyan azokba a ruhákban jár iskolába is. Otthon ordítoznak vele, dolgoztatják, nem engedik sehová sem. Gyakran akart már öngyilkos lenni. Próbáltam elküldeni pszichológushoz de túl büszke ahhoz. Egy másik rossz dolog, hogy szellemileg túl fejlett. 17 éves de nagyon okos, inteligens és ha támogatnák akár orvos is lehetne. Kicsit koravén így az idősebb férfiakra is bukik ami nem normális tudom. 35 éves barátja van. Egy mérnök de rendes ember és mindenben próbál barátnőmnek segíteni. MOndta hogy költözzön hozzá, segít neki az iskolában, munkát találni, egyetemre járni, de megint csak túl büszke barátnőm elfogadni ezt. MOndtam neki hogy akkor álljon a saját lábára, tanuljon, iratkozzon be egy kollégiumba és a suli mellett hétvégente tud dolgozni. Ez nem lehetetlen.

elmenni nem tud sehová otthonról, hozzám is alig engedik el. Ha esetlegesen elmenne a barátjához vagy hozzánk pár napra a szülei rohannának a rendőrségre. Mindenért őt hibáztatják, ordítoznak vele, nem érdekli őket hogy nem jár be a suliba és nyiltan megmondták neki hogyha tovább akar tanulni tőlük ne várjon támogatást. Normális az ilyen?

Mit lehetne kezdeni? Van kiút? Tartom benne a lelket de szeretnék többet tenni, hogy kijöhessen ebből a rossz családi helyzetből...


2014. aug. 21. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Semmit sem tehetsz. Azt írod, hogy túl büszke elmenni pszichológushoz, túl büszke a barátjához költözni.


Akkor viselje tovább büszkén a családját.


Megmenteni csak azt lehet, aki szeretné, hogy megmentsék.

2014. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Kamu. olyan 17 éves gyereklánynak, olyan körülményben mint amiről te irsz, nincs kapcsolata 35 éves férfivel.Ugyanis az ilyen gyereke akik ezt megélik majd huszonéves korukban mernek egyáltalán azon gondolkodni, hogy kapcsolat.Addig túlélnek.
2014. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves második egyáltalán nem kamuzok. Szeretnék segíteni a barátnőmnek. Vagy hasznos választ adj kérlek vagy tartsd meg magadnak, én sem a saját szórakozásomra csinálom.
2014. aug. 21. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Több sebből vérzik a történet:

Ha nem engedik sehová, akkor hogyan lehet barátja?

Ha nem jár iskolába, arról bizony anyukának tudnia kellene, mert X óra hiányzás után értesítést küldenek, megvonják a CSP-t, gyámügyet értesítik, stb, stb...

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de engem már 12 évesen sem kellett elvinni dokihoz ha beteg voltam. Van 2 lábam, én bizony elgyalogoltam a rendelőig. De még a fogorvoshoz is lábon mentem.

2014. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

"Próbáltam elküldeni pszichológushoz de túl büszke ahhoz."


Tévedés. Valójában nem büszke, hanem túl gyáva és túl buta.


"Egy másik rossz dolog, hogy szellemileg túl fejlett. 17 éves de nagyon okos, inteligens és ha támogatnák akár orvos is lehetne."


Ha valóban okos ember volna, akkor 17 évesen a MAI VILÁGBAN már régen lett volna annyi esze, hogy a szülei terrorja miatt elhúzzon egy pszichiáterhez.


Nem lesz öngyilkos a barátnőd, ne parázz. Túlságosan önző és túlságosan beképzelt ahhoz, hogy az legyen. Csak szereti magát sajnáltatni, és szeret benned büntudatot kelteni (hogy ugráltasson).

2014. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet. Csak mégis olyan rossz ha valakinek ilyenek a szülei...és én szeretnék mindenkinek segíteni, csak nem tudom hogyan.

Vannak dolgok amiket én sem értek vele kapcsolatban és veszekedni is szoktam vele hogy szedje össze magát. A fogorvosra nem adtak neki pénzt úgy gondoltam meg orvosra ár erre javasoltam neki a suli orvost és suli fogorvost.

A barátjához pedig hetente egyszer elengedik de úgy hogy előtte is utána is ordibálnak vele.

De azt hiszem tényleg túl önző és büszke. Az orra elé rakok 3 megoldást és csak mondja a magáét.

Ne avatkozzak akkor bele? Csak rossz látni ilyen embereket.

2014. aug. 21. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Vajon mért jutott nekem eszembe erről a kérdésről ez? http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..
2014. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
34%

Úgy látom kaptál elég frappáns válaszokat.

Valóban több sebből vérzik a történet:)

Ez a lány egyáltalán nem okos,épp ellenkezőleg!

Gondolom nem is az érettsége miatt vonzódik idősebb pasikhoz, csupán apa komplexusa lehet.

De egy 35 éves aki leáll egy 17 évessel,na az sem lehet normális. Én a helyedben nem foglalkoznék vele. Nem hallgat rád, magára vessen. De valami nem nagyon kerek ebben a történetben. Építsd le!És ne aggódj miatta, nem éri meg!

2014. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg igazatok van! Talán én is elfogult vagy vak voltam vele szemben. És talán félre is fogalmaztam a dolgot. A szellemi érettséget vagy mit is úgy gondoltam talán hogy tanulmányaiban okosabb az átlagnál ez látszik mind a jegyein mind a tudásán, illetve úgy gondoltam hogy inkább érdeklik a felnőttek dolgai mint egy 17 évesé.
2014. aug. 22. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kérdező!


Először közvetlenül a kérdésre reagálnék, aztán tennék észrevételt az eddigi válaszokkal kapcsolatban.


Te ismered említett barátnődet. VALÓBAN FELELŐSÉGTELJES tanácsot ennyi információ alapján nehéz adni.

Azt tudni kell, hogy amíg nincs 18 éves, mind a barátjához való költözéshez, mind pedig orvosi kezeléshez szülő/gondviselő beleegyezése kell.

(Néhány speciális esetet kivéve.)


Egy biztos: ha szeretettel mellette vagy, azzal segítesz.

Mással nem biztos.


Valamire azért kíváncsi lennék: az első négy hozzászóló mégis miből vonta le a maga következtetéseit!?

2014. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!