Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme van így ajándékot...

Mi értelme van így ajándékot adni a gyereknek? Ez tipikusan adok is - de nem is helyzet, nem?

Figyelt kérdés
Párom kapott egy lakást a szüleitől - legalábbis eddig így tudtam, de most véletlenül kiderült, hogy a lakás a szülei nevén van, ő csak használja. Szerinte nincs ebben semmi furcsa, én viszont nem értem, miért "ajándékoz" valaki így.
2014. aug. 24. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A "kapott egy lakást" szóhasználat nyilván nem pontos, de az is hasznos, ha van hol laknia, nem kell albérletet fizetnie. Hosszú távon úgyis az övé lesz. A szülei biztos, ami biztos módon gondolkodnak, hátha még szükségük lesz rá öregségükre.
2014. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem akarják hogy te is tulajdonos legyél, vagy hitelt vegyetek fel rá és elherdáljátok a pénzt.


Teljesen jól csinálták.

2014. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vigyáz a gyereke értéke, neki van igaza. Ő dolgozott meg érte, és nem fogja hagyni, hogy a gyereke alól simán olyan aki a készbe csak beül, lehetősége legyen kirántani.
2014. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De így a párom nem is rendelkezhet vele, pont ezért nem is ajándék. Akkor meg minek adták egyáltalán??
2014. aug. 24. 12:16
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem furcsa.

A mai vilagban egy lakasert igen kemenyen meg kell dolgozni, ertheto, hogy csak ugy nem ajandekoztak oda a fiuknak.

Lehet, hogy a fiukban nem biznak meg annyira, hogy teljes mertekben megbizzanak benne. Elkotyavetelheti stb.

Csak azt irtad, hogy a parod, nem tudom felesege vagy-e, vagy elettarsa, de van olyan ugyved aki szakitas, valas eseten siman elperelne a fiu szulei alltal mevett lakast a no reszere.

2014. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azert kerdezo, hogy ne az utcan lakjatok. A hozzallasod alapjan megis ertem a szuloket. Nemhogy halas lennel, hogy a fenekd ala toltak szamodra idegen emberek egy lakast, meg elvarasod, igenyeid lennenek.

Azert a parod helyeben elgondolkodnek a jovonkon.

2014. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

nem furcsa, nálunk is ez a helyzet


nem kell albérletbe mennem, csak fizetni a rezsit, ez havi kb 50ezer forint könnyebbséget jelent


ha nem tetszik, akkor menjetek albérletbe, az ajándékot is vissza lehet utasítani

2014. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Most közös lakásra gyűjtünk, mert ez kicsi. Úgy számoltunk, hogy ezt eladjuk és azzal együtt veszünk nagyobbat. De ezt így nem tudjuk megtenni.
2014. aug. 24. 12:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Na latod ez a lenyeg, hogy ne tudjatok eladni!!!
2014. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Akkor vegyetek hitelre egyet es ezt adjatok ki, ennek a berleti dijabol fizessetek a hitelt, es az a lakas is keruljon a ferjed nevere, kiveve ha te is beleadsz a lakas araba.
2014. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!