Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok egy ilyen...

Ti mit csinálnátok egy ilyen trehány emberrel?

Figyelt kérdés

A történetet levázolom gyorsban. Apu anyu meghalt, nevelő anyánk van, mi ,,gyerekek" 3-an vagyunk, azért idézőjel mert egy 20 éves egy 19 éves és egy 17 éves.

A nevelőanya nem tart rendet, nekünk meg nem engedi hogy rendet tartsunk, mert azt mondja az az ő dolga, de nem csinál semmit csak alszik egész nap, évek alatt telegyűjtötte szeméttel a lakást. Ma lomtalanítás van és ki kéne dobálni a sok szemetet. A 17-évesnek szüksége van még rá mert nincs meg 18, de azzal fenyegetőzik, ha kidobunk valamit a szemetéből elmegy.

Ti mit csinálnátok??


2014. aug. 24. 12:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is így voltam vele az elején, hogy szépen lassan kidobálom azokat amik nem kellenek, pl: 3 éves korunkban hordott ruhák, mert az is van még 2 beépített szekrénnyivel, de olyan mintha kiszimatolta volna hogy nincsenek és feltűnt neki. Vagy pl: a fürdőszobánk egy szemétdomb amikor ott legalább higiéniát kéne tartani de nincs. Elkezdtem szépen lassan kidobálni az üres flakonokat amik csontszárazok voltak erre leállt már szinte vergődni, hogy azokat még kiöblítette volna...
2014. aug. 24. 16:50
 12/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez lenne a megoldás, de őszintén ki fogadna be 3 gyereket akik már ilyen idősek. Szerintem erre semmi esély nincs.
2014. aug. 24. 16:51
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Hadd vergődjön ennyit megér. Mindig a legaljából kell egyébként válogatni! Azt kellene egyszer megcsinálni, hogy 1 éjszaka alatt kidobni az összes szemetet kíváncsi lennék, mi lenne reggel, amikor felébred.
2014. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
10-esnek igaza van! Gyámügyre kell menned.
2014. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
De mégis mit csinálnának egy 20 egy 19 és egy 17 éves "gyerekkel".
2014. aug. 24. 16:54
 16/20 anonim ***** válasza:
felnőttek vagytok, el tudtok menni dolgozni! amúgy kinek a tulajdona a lakás, ahol laktok?
2014. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Albérlet.
2014. aug. 24. 18:46
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a gyámhivatalba. Mond el, hogy a nevelő szülő pszichiátriai eset "kényszeres gyűjtögető" (olvass róla a neten). Mesél a késelős esetről, és arról, hogy a testvéred költözni akar. Emiatt kérd, hogy a te gyámságod alá helyezzék a testvéreidet. Igényeljetek önkormányzati bérlakást. Meglátod, hogy minden támogatást megfognak adni. A családi pótlékot kérd a nevedre, ami a 2 tesód 20 éves koráig jár, ha tanulnak. Igényelj árvaellátást mindkét szülőd után az egészségügyi pénztárnál, ami addig jár amíg nappalin tanultok. Te nagyon okos lány vagy, a nevelőanyátok magatehetetlen, csak hátráltatni fog benneteket ha vele maradtok. Te képes leszel össze tartania a testvéreidet. keresd fel a helyi gyermekjóléti szolgálathoz is, ők is kifognak menni hozzátok.
2014. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. ;)
2014. aug. 25. 07:38
 20/20 anonim ***** válasza:
18-as válaszolónak igaza van! És mi lesz amikor elmentek egyetemre koliba? Egyedül fog maradni! Irány a gyámügy!
2014. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!