Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy szülő ennyire elkényezteti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Szerintem manapság sok szülő erején felül igyekszik biztosítani a gyerekeinek a felesleges kiadásokat. pl. iphones telefon, laptop tizenéves gyereknek akinek még nincs szüksége erre. Vagy plázás vásárlás olyan helyeken amit anyagilag nem engedhetnének meg maguknak. Ti mit gondoltok erről ha valaki ennyire elkényezteti a gyerekét, milyen lesz a gyereknek ha majd saját magának kell beosztani a pénzt?
2014. aug. 24. 13:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Sosem voltam híve a majomszeretetnek. Olyan gyerek lesz belőle, a ki lóvés pasit keres majd 30-asként, hogy legyen ki eltartsa. A "barátait" meg a pénzügyi állásuk alapján méri.
2014. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Egy gyerek egyelőre nem tudja, hogy mekkora kiadás egy szülőnek, ő csak annyit lát, hogy "anya megadja, mert szeret". Az erején felülről azt veszem le, hogy megtakarításra már nem marad pénze. Majd megtanulja, ha majd balesetet szenved vagy egyéb hirtelen kiadása van és nem lesz miből fizetnie, de legalább van iPhone a lakásban.


A gyerek gondolom hasonlóan fogja szórni a pénzét, hacsak közben nem jön rá, hogy ez hülyeség és normálisan is be lehet osztani.

2014. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Én azt gondolom, kívülről nem tudom és nem is tisztem megítélni, mire van és mire nincs szüksége egy másik család gyermekének. Sőt, azt sem tisztem megítélni, anyagilag megengedhetik-e maguknak. Az meg végképp nem az én dolgom, hogy emiatt megszóljam őket.
2014. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Tizenéves gyereknek miért ne lenne szüksége laptopra? Nem csak szórakozásra (játék, zenehallgatás, film, beszélgetés) lehet használni, de tanuláskor is nagyon hasznos.


Én akkor voltan tizenéves, amikor az internet először megjelent kb. hazánkban, ADSL és ISDN formákban. Volt asztali számítógépem, és nagyon jól tudtam használni akár matematika, irodalom, kémia, egyéb feladatok megoldásához, tanulási segítségként (pl. előadásokhoz), vagy épp nyelvet tanulni, olvasgatni.


Úgy gondolom, hogy manapság szinte elengedhetetlen egy ennyi idős gyereknek a számítógép, a laptop pedig egyszerűen egy hordozhatóbb, könnyebb formája.


Ezen kívül az, hogy anyagilag kinek mi megengedhető, egy más kérdés. Nekem nem lenne probléma iphone-t venni, olyan boltokban vásárolni, amilyenben szeretne. Ha más szülőknek nehezére esik, de mégis inkább félreteszi a saját igényeit, és a gyerekére költi azt a pénzt - akár erején felül is - az szerintem nem elkényeztetés, hanem önzetlenség.

2014. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem addig nincs ezzel baj, ha a szülők törődnek is a gyerekkel. Engem is nagyon elkényeztettek, mindent megkaptam amit csak kértem, kivéve szeretetet meg törődést.
2014. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Ez szerintem totálisan csak önzetlenség (na az iphone az túlzás) de miért ne lenne szüksége rá ???
2014. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
ma már szinte nulla különbség van árban a pláza meg a kínai közt.
2014. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Ha meg ne adj Isten történik valami baj, és az anyagiak megcsappannak, akkor hiszti van, hogy nem szeretik, csak azért mert nem kapja meg a legjobb márkájú tablettet.

Ismerek egy családot, akik nagyon nagyon gazdagok. A gyerek most 7-8 körül van. rengeteg birtokuk van, meg tényleg nagyon pénzesek, de szerénynek nevelik a gyereküket, nem kapja meg a legújabb kiadványú telefont, inkább építenek neki játszóteret a hátsó udvaron, hogy kint legyen el. Szerintem ez így még belefér, azt tekintve, hogy elkényeztetik, de ésszel.:)

2014. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Szerintem egy ilyen koru gyereknek felesleges ilyen draga telefont venni hogy aztan ha elveszti gond legyen belole. Meg szerintem aki mindig megkapja a legmenobb plazas ruhat az egy ido utan nem ertekel semmit. Persze minden szulonek a sajat dolga hogy szurja el a gyereke eletet de akivel gyerekkoraban nem ertetik meg a szulei hogy a penzert dolgozni kell az felnott koraban sem fogja megerteni.
2014. aug. 24. 14:27
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

nah nézzük... 98-ban kaptuk meg a számítógépet bátyámmal. Én akkor töltöttem a 10-et. Internet nem volt, egyetlen egy játék-játékot kaptunk hozzá, ez pedig a Tomb Raider volt, amivel csak egy órát játszhattunk egy nap max. Ellenben voltak olyan cd-ink mint a Manó matek, Manó élővilág, Varázslatos emberi test, amin még versenyeztünk is, hogy ki ér el több pontot a "teszteken"


gyanítom ennek köszönhetően nem volt sose gond az a feladat amit a 8. osztályos matek tanárnom adott, hogy 1 percen belül kellett megoldani 20-30 egyszerű szorzást...


Nem az a gond ha valaki ilyeneket vesz a gyerekének, hanem az ha utána magára hagyja, és a gyerek azt csinál amit akar..

2014. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!