Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az első vagy a...

Szerintetek az első vagy a második gyerek jár jobban?

Figyelt kérdés
Melyik kap több figyelmet/szeretetet ha letekintünk attól, hogy egy jó szülő minden gyerekét egyformán szereti, mivel ez elég ritkán teljesül..Mi a véleményetek ki jár jobban?

2014. aug. 22. 13:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
jav.:eltekintünk*
2014. aug. 22. 13:49
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

A második.

A szülők lazábbak, rutinosabbak vele, a nagyobb kitapossa neki az ösvényt, szinte minden szempontból könnyebb dolga van.

A 'szinte' csak azért került a mondatba, mert ha azonos neműek, akkor a kicsi jó eséllyel szinte csak a nagy kinőtt ruháit horhatja, ami egy bizonyos kor felett gáz.


Nálunk a hugommal legalábbis így volt.

2014. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nálunk bátyám van én meg lány vagyok, de ő nem taposta ki azt az ösvényt mivel ég és föld vagyunk...
2014. aug. 22. 13:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én első gyerek voltam, és néha úgy éreztem, hogy a húgomnak könnyebb. Szerinte viszont irigylésre méltó első gyereknek lenni.


:D

2014. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

mind a kettő


nem feltétlen tapossa ki az utat az első gyerek a másodiknak

pl én soha nem voltam agyon féltő aggódós szülő


és soha nem szereti egyformán a szülő a gyerekeit

mindegyiket máshogy szereti másért lévén egyediek a gyerekek

az egyiket mert lány és bújós a másikat mert fiú és nagy vagány harmadikat a komolyságáért a negyediket a széllelbéleltéért stb....

2014. aug. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
A második gyerek. Nekem mindig mindenért éveket kellett könyörögni, húgom meg rögtön megkapott mindent amikor én, hogy szegénykém ne érezze mellőzve magát... Az bezzeg soha nem érdekelt senkit, hogy én hogy érzem magam.
2014. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Második gyerek vagyok, másfél év van köztünk a bátyámmal. Tény, hogy engedékenyebbek velem szemben, mint vele, mikor ő volt annyi, mint én. Viszont néha erősen úgy érzem h rá jobban figyelnek, főleg anya. Ő a szeme fénye, ha egy szobában vagyunk lesi minden mondatát, nekem pedig 3x kell elmondanom valamit, h a szüleim meghalljanak... Mellesleg a bátyámat imádom, ő tényleg figyel rám, bármi lényegtelen dolog is van.:)

15/L

2014. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
87%

Szerintem mindenhol változó.

Nálunk pl én vagyok az első és van egy húgom meg egy öcsém. Ha én kapok valamit, akkor nekik is kell és szerintük joguk van hozzá. Főleg a húgom van így, pedig 3 évvel fiatalabb nálam. Ha meg nem kap meg valamit még neki áll feljebb. Nálunk szerintem ő van a legjobban elkényeztetve. Anyunak egyfolytába visszaszól nem éppen illedelmes stílusban és nem szól rá semmit se. Bezzeg ha én csinálnám ezt már rég kaptam volna...

2014. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

A férjem két lánya között 21 év van, a kisebbig még baba.

Amikor az idősebb lány (már évek óta a partnerével élő) említette, hogy többet foglalkozik a húgával, akkor a férjem mondta neki, hogy amint fizikai önellátásra képtelen lesz, ő is megkapja ezt a mennyiséget (pelenkázás, etetés, büfiztetés, fürdetés, stb).

Viszont a kisebbik lánnyal nem jár se moziba, se gokartozni.

2014. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Második.


Én első gyerek vagyok, és ennek a hátrányát érzem. Engem 6 éve felnőttként kezel édesanyám. Magamat kell eltartanom, sőt haza is kell adnom. A tesóm pedig megkap mindent, és semmit nem ad soha haza.


Egyetem alatt is dolgoztam, és mesterképzés alatt is dolgoznom kell.

2014. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!