Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne gondolja,...

Mit tegyek, hogy ne gondolja, újra beteg lettem? Mit mondjak a pénzről?

Figyelt kérdés

2 éve depressziós és bulimiás voltam, de meggyógyultam.

Viszont tegnap történt valami, ami miatt kicsit kiborultam és anya most azt hiszi szerintem, hogy a tünetek újra visszajöttek, meg kiakadt, hogy megint magamra zártam az ajtómat, meg hogy tegnap nem vacsoráztam velük.

De a nagyobb baj az, hogy elég sok pénzem van titokban és nem szeretném, ha a családom kérdezősködne felőle. Viszont anya tegnap látta, hogy vettem magamnak egy notebookot és rögtön kérdezősködött, hogy az honnan van, stb. Meg még múlt héten is keresett aprót és belenézett a pénztárcámba, ami tele volt pénzzel. Akkor mondtam, hogy azt még az egyik barátnőm adta előző nap, hogy vigyázzak rá, mert nála nem volt pénztárca, de nem hiszem, hogy elhitte.


Most elkezdett rám nagyon figyelni, hazajött délelőtt a munkából egy hülye indokkal, de csak engem ellenőrzött, tudom.


Egy hamarosan 18 éves lány


2014. aug. 26. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
és honnan van a pénz? az őszinteség miért nem járható út?
2014. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van olyan sok pénzed?
2014. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ilyen titkos, hogy van pénzed?
2014. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, hogy tudja, honnan van a pénzem és hogy miért vagyok ennyire magam alatt. Szeretném, ha ez a magánügyem lehetne, mert anya olyan, hogy nem is rossz szándékból, de szinte mindent kifecseg másoknak.

De nem illegális dologból.

2014. aug. 26. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha titkolózol és nem vagy vele őszinte, akkor érthető, hogy így aggódik, mert szegény el sem tudja képzelni, hogy mi bajod. És ilyenkor az ember hajlamos mindig a legrosszabbakra gondolni.

Nem tudom, miért nem lehet őszintének lenni és nem idegesíteni a szüleidet.

2014. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ha nem mondassz neki semmit és titkolózol akkor jó hogy aggódni fog és a legrosszabbra gondol majd. Itt egyetlen út van hogy beszélsz bele. Legyél vele őszinte de ha nem megy akkor találj ki valami nagyon jó hazugságot ami megnyugtatja hogy nincs baj. De azt tudnod kell hogy egyszer minden hazug lebukik. Akkor fog csak igazán csalódni benned.
2014. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eléggé az jut eszembe, hoyg egy vagy több férfi kitartott, és onnan van pe´nzed, mostmeg lebuktál valamilyen módon.


A helyedben minél elöbb TELJESEN ÖSZINTÉN elmondanék mindet anyukámnak, mert még az a legkisebb baj, ha ö lesz dühös!

2014. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is megijednék ha azt venném észre, hogy a 17 éves kamasz gyerekemnek hirtelen több tízezer forintja lenne, notebookokat venne magának a semmiből stb. Persze az más, hogy ha tudom, hogy karácsonyi, születésnapi, vagy zsebpénzből spórolta össze, de így, én is utánajárnék, hogy mi ez az egész, ha tudom, hogy nem dolgozik sehol. Én kapásból olyasmire gondolnék, hogy hátha drogot árul, vagy hogy valamiféle rossz dologba keveredett, esetleg rossz társaságba..pláne ha még viselkedése is megváltozna... Miért nem mondod el anyukádnak, hogy mi a problémád, illetve hogy honnan van ennyi pénzed , ha nem illegális? Ő is megnyugodna, lehet hogy még segíteni is tudna, ha olyan dolgoról van szó, vagy tanácsot adni..szerintem ne lepődj meg, hogy a körmödre néz, vagy ellenőriz, egy anya aggódik a saját gyerekéért, főleg, hogy súlyosabb problémáid is voltak már. De csak jót akar neked. Minél jobban titkolózol, annál jobban fognak aggódni érted.
2014. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!