Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A faterom komolyan gondolja,...

A faterom komolyan gondolja, hogy ő dönti el, hogy én mit vegyek az általam megkeresett pénzemből?

Figyelt kérdés

Most van pénzem, és abból szeretnék bevásárolni iskolakezdésre. Pl. táska, füzetek, cipő...stb.

Én ki is néztem magamnak, a pénz meg is van, de a faterom aggodalmaskodik mindenért, és ő akarja eldönti hogy mit vegyek. Ő úgy gondolta, hogy közösen döntjük el a pénz sorsát..stb. Hogy a táska milyen legyen, a cipő milyen márka legyen, hogy a füzet milyen márka legyen.


HA, azt a pénzt én kerestem meg, szóval 100%-ban an enyém, miért akarja eldönteni, hogy mire költsem? Én sem szólok bele az ő költekezéseibe.



2014. aug. 16. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Es otthon te sosem szólsz, hogy nem Tesco cola ízű italt kersz, hanem Coca-Colát, nem kremfölt, hanem tejfölt es igy tovább!
2014. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát épphogy mindent magamnak szoktam elintézni.. Rá nem igazán számítok.
2014. aug. 16. 12:03
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Némileg több tapasztalattal talán segíteni tud, hogy valóban jó minőségű holmit vásárolj.Ő nyilván figyel az anyag-összetételre, a lábbeli varrásait ellenőrzi, megnézi, hogy vajon feltételezhetően nem csak 1 hónapig tart, hanem tovább stb.
2014. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

"Némileg több tapasztalattal talán segíteni tud, hogy valóban jó minőségű holmit vásárolj.Ő nyilván figyel az anyag-összetételre, a lábbeli varrásait ellenőrzi, megnézi, hogy vajon feltételezhetően nem csak 1 hónapig tart, hanem tovább stb."


Igen ez a fő ismerve az "én megmondom" típusú szülőknek.

2014. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Itt néhányan nem értik: Ha én sem szólok bele, hogy ő mire költ, akkor ő miért szól bele?

Különben minőségi holmikat akarok venni, hogy nem menjen tönkre 2-3 hónap alatt.

2014. aug. 16. 12:28
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem csak aggódik, hogy az összes pénzedet elvered drága, de rossz cuccokra, aztán egy fityinged sem marad és szomorú leszel. Lehet szeretné, ha egy kicsit félretennél, csak ezt nem mondja el így konkrétan, mert azt hiszi, hogy majd rájössz magadtól is.
2014. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha normális apád lenne, ezeket megvennétek közösen, a pénzed meg félretennéd valami nagyobb dologra. Az iskolakezdéshez amúgy is neki kéne megvenni a cuccot és közösen eldöntenétek, miből milyet, ha nem kerestél volna pénzt.
2014. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Mert te meg gyerek vagy, es siman megveszel egy fuzetet a Christiano Ronaldo feje miatt, holott annak a fuzetnek az arabol vehetsz 5 vastagabb fuzetet.


Megtanit arra, hogyan oszd be a penzt, hogy ismerd fel a jo minosegu termeket, stb.

2014. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Inkább veszek egy cipőt 15 ezerért ami bírja, minthogy egy 6 ezreset, ami kitart max egy hónapig. Én még életemben nem dobtam ki pénzt felesleges dolgokra. Ezért van Asus laptopom, logitech hangrendszere, nokia telefonom, lg TV-m, rendes íróasztalom, ledes lámpák, és még hasonlók. Én, egy termék vásárlását nem kétszer, hanem háromszor is átgondolom, nehogy később megbánjam. De amit még mindig értek:


Miért mondja meg, hogy mire költsem a pénzemet? Az én pénzem, én dolgoztam érte, én is költöm el.Gondold el, hogy ha én megmondanám neki, hogy mire költse a pénzét. Pedig ő pont pazarló, de minden sporoló típus. Megveszi a százezer forintos fűnyírót, de benzint nem vesz bele. Vesz nappali garnitúrát, azóta sem lett összerakva.

2014. aug. 16. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Miert nem koltozol kulon?
2014. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!