Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy én...

Hogy mondjam meg, hogy én mégsem költözöm? Szülők, ti ezt anya helyében hogyan fogadnátok? 16/L

Figyelt kérdés

Anya új férje külföldi és úgy volt, hogy szeptembertől én is odaköltözöm hozzájuk. Viszont ez mégsem fog összejönni és ezt muszáj lesz neki megmondanom.

De már folyton mondja, hogy alig várja, hogy mindennap lásson és együtt legyünk.


2014. aug. 30. 18:06
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%

Anyaként rosszul fogadnám, hogy nem jön a lányom.

Csak azért, mert hiányozna. De megérteném.

Azért mert nekem új párom van, nem szakíthatom ki a gyerekemet a környezetéből. Barátaitól, iskolájától, sőt a hazájától, attól, hogy saját anyanyelvén beszélhessen.

Nem lenne hozzá jogom. Az én boldogságomnak nem lehet az ő boldogtalansága az ára.

Azért mindent megtennék, hogy itthon jó kezekben tudjam.

Anya vagyok, három gyerekkel. Felnőtt "gyerekkel".

2014. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
100%
Pedig minel elobb mondd el neki, mert ahogy kozeleg a koltozes, annal jobban fogja varni. Nehez lesz megmondani, de tul kell esned rajta. Sok sikert!
2014. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%
A te korodban már eltudod dönteni, hogy mi a jó neked. Anyukádnak ez bizonyára nagyon jó lenne, főleg az új férj mellett. Mit szólna ahhoz, ha neked viszont nem lenne jó? Kérdezd meg tőle. Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon.
2014. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem zsarol egyáltalán, eddig én is akartam menni (beszélem az ottani nyelvet, felsőfokon).
2014. aug. 30. 18:27
 5/39 anonim ***** válasza:
39%

Van egy ismerős család, akik 4- ből 3 gyereket kivittek magukkal külföldre.

A nagy aki 18 éves a sarkára állt nem ment velük, mert ide köti minden, érettségi előtt itthon maradt. A 17 évest ide oda rángatják, azóta kétlaki lett, itthon rengeteg barátja van. Ha teheti haza jön a testvéréhez. A kicsik követik a szüleiket, hamar beilleszkedtek, tanulgatják a nyelvet.


Sajnos rengeteg a felelőtlen felnőtt, aki bele se gondolva a saját boldogulásuk miatt gyerekeit akaratuk ellenére próbálják kivinni külföldre.

A kicsik még hamar alkalmazkodnak a megváltozott környezethez, a számukra ismeretlen kultúrához, ragad rájuk a nyelv. A szüleik mellett biztonságban érzik magukat.De már egy 16 éves akinek van saját élete, iskolája, baráti köre, szerelmi kapcsolatai kezdenek bontakozni, nem fogja magát kint jól érezni. Ezt elhiheted. Ha teheted látogatóba kimehetsz. De majd felnőttként lesz saját döntésed, egy olyan országban ahol te szeretnél.

2014. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
32%
Most kivel elsz?
2014. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Apával, de vele elég semmilyen a kapcsolatom.
2014. aug. 30. 19:12
 8/39 anonim ***** válasza:
Es ha nem titok, miert nem akarsz koltozni
2014. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nagyon röviden annyi, hogy szerelmi ügy miatt.
2014. aug. 30. 19:15
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
Ah, gondoltam. Nezd, 16 evesen eselyes, hogy nem a nagy Ovel futottal ossze, meg akkor sem, ha most ugy erzed. Emiatt nem menni eleg nagy butasag. Gondolom nagyon rovid ideje lehettek meg egyutt. tenyleg ugy erzed , hogy az a helyes dontes, ha anyadat cserben hagyod egy fiu miatt, akivel lehet hogy egy het mulva mar egyutt se lesztek?
2014. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!