Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túlzás anyám kérése...

Nem túlzás anyám kérése szülinapjára? Szerintem örülni kell az ajándéknak, nem konkrét kívánságokkal előállni.

Figyelt kérdés
Anyámnak jövő héten lesz a születésnapja. Ma bejelentette, hogy nem akarja, hogy ajándékra költsük a zsebpénzünket, inkább azt kéri, hogy öcsémmel (13/F, én 15/L) alaposan takarítsuk ki a lakást. Mindjárt iskolakezdés, nekem új suli, pont most kell ilyesmivel előállnia? Eddig minden évben virágot és csokit kapott, és örült neki, most miért újít, és miért a mi kárunkra?

2014. aug. 30. 11:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Olyan megerőltető kitakarítani? Igaza van jobb mielőbb belejönni ebbe a gyereknek gondolj bele mi lesz ha egyedül kell ezt megcsinálnod plusz főzés mosás vasalás.
2014. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%

Csak azért nem mondok csúnyát, mert még csak egy szaros kislány vagy.

Amúgy képzeld, nem, nem túlzás a kérése, teljesen érthető, és nem esik le a gyűrű az ujjadról, ha egy kicsit dolgoznod kell otthon. Te is mocskolsz, az anyád meg nem cseléd. Ő takarít utánad/utánatok, tessék szépen takarítani, az iskola első napjai meg nem fárasztóak.

2014. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

A takarítást szülinap nélkül is megcsinálhatjátok.


És a takarítás mellé is lehet virágot venni.

2014. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%
:DDDD Ha kitakarítani a lakást túlzás, akkor bele se merj gondolni, milyen lesz majd a saját lakásodban élni. Inkább örülj, hogy a zsebpénz megmarad. Iskolakezdés pedig pont az az időszak, amikor még nincsenek házik vagy dolgozatok.
2014. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kérdés olyan aranyos :P. Tesómmal kamaszkorunkban mi is húztuk olykor a szánkat erre, de gondolj bele: ez sokkal olcsóbb így és ugyanakkor pl. hangos zenére, vagy tv mellett is csinálhatjátok :P
2014. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
87%
Milyen rettenetes anya, ki ne takarítsatok, mert leesik a karikagyűrű az ujjadról. Vagy megállsz a növésben. És biztosan a sulikezdés nehézségei miatt sem vagy erre képes. Szégyelld magad!! Nekem lesülne a bőr a képemről, ha ilyen lusta gyerek lennék. Elmész venni neki egy csokit, aztán letudva. Nem irigylem az Anyukádat.
2014. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
30%

A szülinapjára megcsinálhatjátok, ha őt ez teszi boldoggá.


De az, aki azt írja, hogy ez ennyi idősen amúgyis a kistini gyerekek dolga, hogy az egész házat kitakarítsták, annak remélem nincs gyereke és soha nem is lesz...


Alkalmanként nagyon szép dolog, ha megcsinálja a gyerek, de amúgy az ő dolguk az, hogy a saját szobájukat és környezetüket rendben tartsák, kitakarítsák, ne hagyják szét a dolgaikat.

2014. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem se túlzás. Gondolj bele hogy anyukád ezt minden héten megcsinálja munka mellett. Sőt, még mos és főz is mellé, és veletek foglalkozik. Ez nagyon fárasztó. Most azt kéri hogy a szülinapján takaritsatok ki. Szerintem igazán nem nagy dolog egyszer kitakarítani. Nem is azt kéri hogy ezentúl mindig ti, vagy egy hónapon keresztül. Egyszer igazán megcsinalhatjatok. Ez szerintem első héten még nem kell annyit tanulni az iskolában se. :) 15 L
2014. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

Nem bzmeg, nem tulzas, ezt a szuletesnap NELKUL kene megcsinalnotok alapbol, hogy segitsetek neki. Alapnak kene lennie, nem ajandeknak.


eleve mi az hogy ez "neki" ajandek? Ti talan nem ott eltek?

2014. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
És beleszakadna a derekad, ha most az egyszer besegítenél anyukádnak? A hozzáállásodból ítélve úgy tűnik nekem, hogy eddig sem nagyon kellett megmozgatnod magad. És mi olyan nagy szám abban, hogy új suliba mész? Talán ki kell olvasnod egy 1000 oldalas lexikont rögtön az első napon? Vagy hasra kéne esniük otthon, mert azt csinálod, amit több ezer diák még rajtad kívül? Komolyan ennyi erőfeszítést sem vagy képes megtenni anyukádért? Ja, persze, hiszen csokit venni abból a pénzből, amit tőle kapsz, sokkal egyszerűbb.
2014. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!