Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el edesanyamnak?

Hogyan mondjam el edesanyamnak?

Figyelt kérdés
Pszihologushoz jarok/jartam ezt tudja edesanyam is ,de kozolni szeretnem vele hogy vagdosom magam es depresszoban szenvedek es mar nem segit a segitseg . Hogyan mondjam el neki ?

2014. szept. 2. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Anya. A depresszióm nem múlt el a pszichológus óta sem, már elkezdtem vagdosni is magam. Nem szeretnék több kárt tenni magamban, úgyhogy segíts kérlek.
2014. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Mondd el egyszerűen, hogy mi van. És kérd a segítségét, hogy bejuthass a pszichiátriára.
2014. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Miért vagdosod magadat?
2014. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Csak kezdj bele, utána már menni fog.. Mondd hogy inkább az ő segítségére lenne szükséged, mint egy pszichológusera.
2014. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magamtól elkezdtem pszichológushoz járni, anyu folyton kérdezgetett, hogy mikről beszélek ott. (Ezeket persze először vele akartam megbeszélni, de mindig leintett, hogy hagyjam már.)


Mikor elmondtam neki, miket gondolok, miket érzek, csak dühösen nézett, és ismételgette, hogy "hát te hülye vagy".


Sajnos vannak olyan emberek, akik nincsenek arra berendezkedve lelkileg, hogy ilyen problémákat megértsenek, vagy akárcsak meghallgassanak. Abba gondolj bele, hogy ha az anyukád nem az anyukád lenne, akkor elmondanád-e neki. (Én pl. a testvéremnek mondtam/mondom el, ő meghallgat, megért, és inkább jó dolognak tartja, hogy segítséget kértem, mint őrültségnek.)

27/L

2014. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mit gondolsz ő mit tud veled kezdeni? ezt neked kel legyürnöd senki nem oldja meg helyeted a dolgaidat
2014. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha el akarod neki mondani - legalább is a kérdésedböl nekem ez derül ki, de nem tudod, hogyan, akkor írd le neki levélben vagy emailban. Azt is célszerü megírni, hogy azért nem szóban közlöd vele, mert nem tudod, hoyg kezdd el a beszélgetést, így viszont át tudja gondolni, amit írtál és utána vagy ö kezdjen beszélgetést, vagy folytassátok írásban - ennek az az elönye megvan, hogy kevésbé jöttök zavarba, és jobban át lehet gondolni azt is, hogy mit és hogyan írtok.
2014. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Van egy ötletem: beszéld ezt meg a pszichológusoddal. Kérdezd meg, hogy mondd el anyukádnak. Valószínű ő is beszélt már anyukáddal, valamennyire ismeri. Fog tudni segíteni.
2014. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? És miért akarod ezt anyukáddal közölni? A pszichológusoddal kellene ezt megbeszélned. Egyébként attól még senki nem kerül be a pszichiátriára, hogy vagdossa magát.
2014. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy és mióta jársz pszichológushoz,de ha ennyire nem segít a terápia,akkor nem találtad meg a neked megfelelő terapeutát, keress másik pszichológust és pszichiátert is, aki gyógyszert is tud felírni neked.
2014. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!