Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Nem szeretném befejezni a sulit.

Figyelt kérdés

Utolsó éves egyetemista vagyok, de úgy, hogy csúsztam egy évet. Nemrég költöztünk össze a barátommal, ami nagyon jó, mert végre nem a szüleimnél lakom, ugyanis sajnos eléggé beleszóltak a dolgaimba, meg a barátommal sem tudtunk hol együtt lenni nyugodtan. Iskola mellett dolgozom is, és sokszor azon tűnődöm sokkal jobb lenne csak a munkára koncentrálni, és hagyni a fenébe az iskola nyűgeit, mint tárgyfelvétel, vizsgák, adminisztrációs problémák, tanárok után való rohangálás, stb... Egyébként nyelvszakos vagyok, a nyelv jól megy, tehát amit tudtam, kihoztam az egészből. Úgy érzem, ha magam dönthetnék, otthagynám az egészet, mert sokan mondják, hogy munkakeresésnél úgyis a munkatapasztalat számít, nem érdekli a munkáltatót, hogy én 4 évet lehúztam nyelvszakos egyetemistaként. Viszont a szüleim tudom, hogy nagyon mérgesek lennének ha így döntenék, és nem is akarom őket megbántani. Ők tartottak el amíg el nem költöztem, és úgy érzem ha már ennyit abba fektettek, hogy tanuljak, úgymond tartozom nekik annyival hogy befejezem a sulit, ha az ő lelküknek így jobb. Csak hát ott van az is, hogy a suli meg a munka együtt nem könnyű, és szerintem diploma nélkül is megállnám a helyem az életben, valamilyen munkát szerintem itt a fővárosban mindig tudnék találni, jól beszélek két idegen nyelvet, munkatapasztalatom is van, tehát nem vagyok emiatt kétségbeesve. És úgy érzem, később sem bánnám meg hogy otthagytam az iskolát, ráadásul nagy kő esne le a szívemről ha végre ezzel sem kéne foglalkoznom.

Ti mit gondoltok, szerintetek fejezzem be a szüleim miatt, vagy pedig egyszer élek és csináljam azt amit szeretnék? Sértegető válaszokat nem szeretnék, amúgy sem vagyok túl jó hangulatban. Építő jellegű kritikát elfogadok természetesen.


2014. szept. 4. 13:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egy évet már kijárnám bármi áron. Fiatal vagy még, soha nem tudhatod, melyik általad nagyon akart és kedvelt munkahelyen, munkában lesz elvárás a diploma.
2014. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy év, azt már guggolva is ki lehet bírni. Én is hasonló helyzetben voltam, mint most te, de befejeztem a sulit, és nem bántam meg.
2014. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én ugyanígy vagyok ahogyan te. 1 éve hazaköltöztem a városból ahol egyetemre jártam, mivel én is csúsztam és arra a pár órára fel tudtam menni heti 2x anélkül hogy ott is kelljen élnem. Összeköltöztem anno a most már vőlegényemmel és 1 éve dolgozom is. Csakhogy egyre inkább nyűgnek érzem az egészet és már a suli elején tudtam, hogy nem való ez nekem. Nem hiába csúsztam, a felétől kb. kínlódok a tárgyakkal és a maradék vizsgáimmal. Csakhogy a hülye fejemmel nem hagytam ott rögtön, a szülők nyomására, hogy ha már elkezdtem akkor fejezzem is be.. ha akkor én döntök a saját meglátásom szerint, és mivel én ültem az órákon és én láttam bele igazán, akkor fél-1 év után otthagyom és rég lehetne 1 vagy akár több OKJ-s szakma a kezemben. Most úgy állok, hogy passziváltattam (nekem is utolsó évem lenne), és éppen OKJ-s képzéseket nézegetek, mert azért azt sem szeretném, hogy csak egy érettségi legyen a kezemben. Nekem is lesz ebből 1 köröm a szüleimmel, de nem hatnak meg, mert nem az ő életük, hanem az enyém. Elpazaroltam ezzel a szakkal 4 évet az életemőbl, mert közben rájöttem, hogy ahhoz hogy ezzel a diplomával jó munkám és jó keresetem legyen, a legjobbak közé kell tartozni, ami nálam kapásból kilőve, mert szenvedtem az egészet. Így meg, hogy 3-as átlaggal elvégezném, ugyanolyan állást kapnék amit más érettségivel is akár, vagy amit be is lehet tanulni, egy irodába....sz*r az egész. :D Szerintem te is halassz, és gondold át mégegyszer mit is szeretnél. Én is azért tettem így, hagytam magamnak időt, és meglátom mit tudok belőle kihozni..


24/N

2014. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
ne a szüleidért csináld, hanem magad miatt. Most kényelmes a meló, meg az uj élet, de te fogod legelőször a falba verni a fejed, mikor munka nélkül maradsz, és a legfelsőbb iskolai végzettséged az érettségi lesz. Te fogod leghamarabb a falba verni a fejed, amikor tovább akarsz majd szakosodni, és nem lesz alapképzésed hozzá. A nyelvtudás manapság nem sokat jelent.... egyre több külföldi van az országban, aki beszéli a magyart, az anyanyelvét, és sok már nyelvet.... Nekem nincs nyelvérzékem, mégis 2 nyelvet beszélek, + még vagy 2 megértetem magam... Vagyis ez az alapképzés sem fog tul sokat érni, de utánna legalább még szakosodhatsz. Akát 10 év mulva is. Vagy lehetsz nyelvtanár... vagy akármi... És ha azt hiszed, hogy most nehéz, akkor bizony nagyon tévedsz. Mi lesz majd akkor, ha egy állást, amire vágysz egy olyan kap meg, aki ugyan annyit tud, mint te, csak van diplomája??? Amúgy igen, már a tudást nézik, de eleve egy félbehagyott egyetem azt jelzi, hogy nem vagy kitartó.... Ennél sokkal nehezebb helyzeteid adódnak majd az életben...én legalább afelől biztosítanám magamat, hogy van egy diplomám, amit soha senki nem vehet el tőlem.
2014. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
csak biztatni tudlak én is.Ha elkezdted fejezd most már be.Fél lábon is kibírod ezt már!
2014. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ok, a nyelv jól megy, munkakeresésnél meg számít a tapasztalat. IS. Meg van, ahol nem csak az számít, hanem úgy állnak hozzá, hogyha van diploma, akkor majd megkérdezik, mennyi tapasztalatod van, mennyire tudsz nyelveket, addig szóba sem állnak veled.

Amíg Dunát lehet rekeszteni a diplomásokkal - márpedig manapság ez a helyzet - addig nagyon-nagyon kiemelkedően jó tapasztalatodnak kell lenni ahhoz, hogy egy komoly cég szóbaálljon veled érettségivel (és akár OKJ-vel). Persze nem tudom, milyen munkát tervezel, de a kérdésedből úgy tűnik, bár utálod a sulit, gondolkodni csak diákként tudsz (hosszú távon a "valamilyen munkát mindig tudnék találni" nem működik túl jövedelmezően, ha nem csak a hétvégi bulizásra kell a pénz).

2014. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, gondoltam adok magamnak időt, úgyhogy halasztottam. Gondoltam, tuti találok munkát, hiszen több év munkatapasztalat van a hátam mögött, ennek a nagyja ráadásul a pályázott pozíciókhoz releváns.

A munkáltatókat kevéssé érdekelte a dolog, az viszont igen, hogy miért nincs diplomám. Sok interjún voltam, de sehova nem vettek fel. Ahova elég volt az érettségi, oda azért nem, mert már jártam egyetemre, ahova kellett volna a diploma, oda azért nem, mert az ugye nincs. Az életem persze közben eléggé megdrágult, amit nem tudtam kifizetni, elég nagy szívás volt. A végén elmentem takarítani. Oda is csak azért vettek fel, mert külföldiek voltak és őket csak az érdekelte, hogy tudunk-e kommunikálni.


A lényeg, hogy abszolút nem jött be ez a próbálkozás. Most inkább visszamentem az egyetemre, ezt az évet már fél lábbal is, persze nagyon nehéz így, de megéri. Kamu, hogy a munkáltatót nem érdekli a papír. Az a beugró, utána lehet beszélgetni a munkatapasztalatról. Csak ezt valamiért sehol nem hallani...

2014. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akik biztatnak azoknak is köszönöm. Azért is van elegem az egészből mert hiába most végeznék, ha nincsenek meghirdetve azok a tárgyak amik még hiányoznak akkor mégis hogyan végezzem el a sulit? meg olyan jó hogy a 3 órámat amire be kell járnom beteszik délre 3 különböző napra, nehogy véletlenül be tudjak menni dolgozni. nem értem miért hiszik azt a tanárok hogy a diákoknak van idejük délben beugrani órára, mert egész nap nem csinálnak semmit. mondjuk tényleg sok ilyen ember van, aki a sulihoz igazítja a programját, de vannak akik dolgoznának is.


3-as, valóban hasonló cipőben járunk, sajnos én már passziválni nem tudok, mert már beiratkoztam a mostani félévre és egyelőre diákként vagyok alkalmazva a munkahelyemen. de ez mindegy is, attól még otthagyhatom a sulit, mellette keresnék főállást, vagy beszélnék a mostani munkáltatómmal a lehetőségekről. azon amúgy én is elgondolkodtam, hogy eleve be sem kellett volna iratkozni még az elején az egyetemre, hanem el kellett volna mennem egy 2 éves nappalis idegenvezető képzésre, vagy ez alatt a 3 év alatt már csinálhattam volna 3 OKJ-t.


4-es. igen, értem hogy mit mondasz, és igazad is van sok mindenben, csak nagyon belefáradtam az egészbe. de azért azt ne mondd hogy nem jelent sokat a nyelvtudás, mert ez nem igaz. elvileg ugye mindenki tud angolul, mert világnyelv, minden angolul van, stb... de amikor meg kell szólalni és 5 értelmes mondatot összefüggően el kell mondani, akkor már az ötös tanuló angolosok sem biztos hogy meg tudják ezt tenni. persze ez nem az ő hibájuk, hanem a magyar oktatásé, ami nem beszédközpontú. tehát aki jól BESZÉL angolul meg egy másik idegen nyelven, az hidd el, hogy nem olyan gyakori.


6-os. nem bulizásra kell a pénz, hanem megélhetésre. a "valamilyen munka" alatt azt értem, hogy addig megyek, amíg nem találok akár csak ideiglenesen valamit, amiből megélek. közben képzem magam, keresek tovább. főleg irodai, idegennyelvű telefonos vagy recepciós munka lenne az ami nekem való. tudom hogy diákmunkát viszonylag könnyű találni, mert nagyon levevős, és főállású munka keresésében valóban nincs tapasztalatom, de aki keres, az talál, akár még ideiglenesen csinálnék is valami sz@rabbat, csak hogy legyen pénz, és közben keresnék valami jót.

egy elég jó nevű cégnél is dolgoztam több mint egy évet suli mellett heti 32-35 órában, szerintem ez is fontos, mert ebből is látszik hogy kitartó vagyok. a mostani helyre is szerintem főleg azért vettek fel, mert volt tapasztalatom, és 2 nyelven beszélek. ebbe a munkába viszont bele kell rázódnom mert nem egyszerű, és nehéz több fronton helyt állni, főleg úgy hogy a suli rendesen keresztbe tesz a munkaidőmnek.


7-es, köszi hogy megosztottad velem a tapasztalatodat. milyen szakot hagytál ott? Budapesten kerestél munkát? mert lehet neked megéri visszamenni az egyetemre mert valóban egy jó szak, és lesz vele munkád, de én azt érzem, mint ahogy írták is az egyik válaszban, nekem nem oszt, nem szoroz, hogy ez a nyelvszakos diplomám megvan-e.


nah, senkivel nem akartam kötekedni, csak leírtam, én hogy gondolom, de tudom, nekem még nincs sok tapasztalatom a nagybetűs életben. köszi hogy válaszoltatok.

2014. szept. 4. 16:16
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintetek azok az emberek mire mennek majd az életben, akik elvégeznek egy nyelvszakot, nem dolgoztak még sosem, és ezután kezdenek el munkát keresni? Nem provokálásképpen kérdezem, csak kíváncsi vagyok mit gondoltok erről.

Amúgy én is simán megtehettem volna, hogy otthon maradok, és csak az iskolára koncentrálok, de inkább úgy voltam vele, nekem ne mondják meg a szüleim 20-23 éves létemre, hogy pl este meddig gépezhetek, úgyhogy inkább elmentem dolgozni, és összeköltöztem a barátommal, akivel szintén nehéz volt megoldani a találkozókat azelőtt.

Tehát igen, elvileg én kevertem magamat sz@rba, és most nem kéne nyávognom, hogy sz@r a suli és munka együtt, de az ember inkább élné a saját életét mint hogy a szülein lógjon, és fiatal felnőttként még mindig teljesen tőlük függjön anyagilag, meg mindenhogy.

2014. szept. 4. 16:37
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Diákmunkán igazi pénzt úgysem keresel,diploma nélkül meg még úgy sem találsz. Akármilyen sz*r diplomát is kapsz, az mégiscsak egy diploma.Gondolj arra, hogy a sok hülyének megadják a diplomát,akkor neked is, és a sokan értelmetlen szakokkal dolgoznak jó munkahelyen!


Ezt az utolsó évet már tényleg féllábon is végezd el!


Hidd el,annál nagyobb büszkesége nincs egy szülőnek sem,mint amikor látja a gyermekét,hogy átveszi a diplomát a diplomaosztón :) (tapasztalat! anyámékkal mindig gáz kapcsolatom volt,alig tudtam kiverni magamból a diplomát,de végre egyszer az életben büszkék lehettek rám!)

2014. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!