Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni ilyen szituác...

Mit tudnék tenni ilyen szituációba?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyszüleimmel éltem már egész kisgyermek korom óta. Sajnos mamám nem 1 éve meghalt.. így 2-en maradtunk nagypapámmal. Az a helyzet, hogy mellette egyszerűen nem lehet megmaradni. Olyan rossz természete van, hogy az valami elképesztő. És még mi előtt valaki mondaná NEM, NEM VELEM VAN A HIBA!! Nagynénjémnek is ő volt a nevelőfaterja ő sem bírta elviselni. Mindenért kötekszik azt hiszi, hogy ő nagyon okos, mindenkinél okosabb meg, hogy az emberekben nem lehet megbízni (ezért nincsenek is barátai) azt mutatja magáról a külvilágnak, hogy ő egy nagyon menő ember meg minden, holott egy csóró senki. Semmit nem tett le az asztalra a hitelt feltudta venni, ami most anyukámra, nagynénjémre és a nagybátyjámra szállt (Mivel mama nevére volt felvéve) Ő ítélkezik mindenki felett. Most rászokott arra, hogy facebookozik a telefonomon, amit mindenhova magával visz a munkahelyről írogat nekem, AMI EGYSZERŰEN IRRITÁLÓ, hogy felvette azt a rohadt netes szlenget... Mindent nagyon negatívan lát azthiszi, hogy az ő élete milyen rossz meg minden, hazajön a munkából kötekszik (nem én vagyok a lusta... mindent megteszek, amit tudok) Olyanokból problémát csinál, hogy én lemegyek fogkrémet venni magamnak, hogy tudjak fogat mosni... már a tököm ki van az egésszel folyton izél, hogy én nem megyek ki vele beszélgetni. Aha, persze, hogy nem megyek ki vele beszélgetni.. a beszélgetés úgy néz ki, hogy ott nyomogatja azt a rohadt telefont elkezdi mondani, hogy ilyen meg olyan tartozás van ez meg az a számla nincs befizetve.. mégis mit vár tőlem? Egy 15 éves fiú vagyok majd én megváltom neki a világot? Olyanokat mondd, hogy ő koldusbotra jut.. oké, neki kellett volna megalapoznia a jövőjét... rengeteg dolgot tudnék még mesélni.. számtalan ilyesféle történetem van.. egyszerűen nem tudok mit csinálni.. anyukámhoz nem mehetek, mivel ő elköltözött egy másik palihoz, ahova én nem akarok lemenni.. nem tetszik a környezet, ott is csóróság van ráadásul a csávó sem szimpatikus... édesapám elhagyott kisgyermek koromban konkrétan nem is ismerem.... egyedül vagyok ebbe a kib**ott világban és nem tudok mit csinálni..? Olyan szépen ellehetne élni, ha nem idegeskedne mindenen, nem látna mindent olyan borzasztóan szörnyűnek nem csinálna a kis dolgokból hatalmas problémát.... és itt nem azzal van a gondom, hogy picit szegényesen kell élni, hanem azzal, amit az imént felsoroltam... folyton mondogatja a hülyeségeit, hogy én így fogok rá**szni az életbe meg úgy, mert milyen naív vagyok (mert valamilyen szinten én szeretem azt hinni, hogy az emberek jók és erre rengeteg pozitív példát is látok)... hát most ennyit sikerült kiadni magamból.. esetleg örülnék, ha valakivel erről picit eltudnék beszélgetni :(

15/F



2014. szept. 10. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Jó negatív vagy te is... De ha ennyire rossz, menj anyukádhoz lakni.
2014. szept. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sok ilyen megkeseredett ember van, mint nagyapád. ahogy elnézem máshová nem tudsz menni. igyekezz elviselni őt és te se gerjeszd a feszültséget azzal pl. hogy hogyan ír a facebook-ra, csak próbál alkalmazkodni a mai világhoz és az jó, egyébként. és ülj ki vele beszélgetni, ha nem a nyavalygását akarod hallgatni, akkor dobj fel te valami témát, kicsit avasd be az életedbe. nem nagyon számíthatsz másra, jobb lenne ha jóban lennétek.
2014. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Említettem, hogy csóróság van ott, ráadásul 2 testvérem ott lakik.. a napi betevő gondot okoz ott... még is mit tennél a helyembe, ha szerinted ilyen negatívan fogom fel?
2014. szept. 10. 17:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves második. Igen, valóban sok hülyeség is felidegesít már (pl ez a facebookos hülyeség) de egyszerűen annyira kifordult magából, hogy akik kb 10 éve látták utoljára rá se ismernének.. az is egy rossz tulajdonsága, hogy nem ismeri el más ember igazát.. ha igazam van és érvet is adok rá, csak annyit válaszol, hogy "jajjj, hagyjál máár"
2014. szept. 10. 17:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves tizenöt éves.

Ez van, ezt a lapot osztották neked.

Ne feledd a nagy puffogásban, hogy mégiscsak ő tart el téged, ezért hálával tartozol neki.


Mondhatod, hogy nem akartál megszületni, de ez nem válasz erre.

2014. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akármilyen rossz ember is, ő az egyetlen aki nem dobott el téged holott nem az ő feladata a te nevelésed. Lehet hogy rigolyas, próbáld elviselni.
2014. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem nyugodtan írhatsz, ha ki szeretnéd adni magadból a dolgokat!


16/L

2014. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, igaz ő az egyetlen, aki nem dobott el.. ő is szeret és én is szeretem, csak azt írtam eléggé kifordult magából köszönöm a segítséget .. :) picit jobban érzem magam
2014. szept. 10. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:

szegénykém, nagyon sajnálom, hogy ezt el kell viselned. megértelek. de vigasztaljon, hogy 3 év múlva felnőtt leszel.

próbálj olyan helyre menni felsőoktatásba, amelyik másik városban van.

akár már most is mehetsz kollégiumba vagy nem?

2014. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd, neki sem lehet egyszerű. Egy éve csak ő nevel téged, a nagymamád biztosan rettentően hiányzik neki. Már elszokott attól, hogy kamaszokkal foglalkozzon, idős is, és valljuk be, nem egyszerű egy 15 éves fiút nevelni.

Hidd el, nem vagy egyedül, csak most épp mindketten nehéz időszakon mentek keresztül.

2014. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!