Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni? Nagyon el...

Mit tudok tenni? Nagyon el vagyok keseredve, a nővérem egy borzalom!

Figyelt kérdés
Eléggé csúnya helyzet. 3tesóm van,a gyerekeik nevelőszülőknél,A bátyáim isznak,drogoznak,börtönöket jártak stb..A legnagyobb gondom most a nővérem.Van egy féléves kisbabája,a párjával külön vannak 3hónapja,a családban senki nem tud neki anyagilag segíteni..Az a helyzet,hogy nagyon féltem őt és a kisbabáját,mert mióta egyedül an vele,szörnyen elromlott,szerintem nincs lejebb..Tehát nagyon durván füvezik a baba mellett,összevissza etet vele mindent,mindig máshol alszik,bulizgat,lepasszolja barátnőknek a babát,ráadásul pénzért szexel..Lopott autókat segít elrejteni..A babáját szereti,de rossz látni,hogy annak a kisgyereknek semmi napirendje nincs,és egészségtelen környezetben van..A legszebb az egészben,hogy a tesóm megint terhes,és lehet késő lesz már elvetetnie a babát,mert van már hasa is..A szülők alkoholisták,tehát nem tudnak segíteni.Nagyon szeretem én is a babát,de biztosan el fogják tőle venni ha így folytatja. Mit tegyek? Mivel próbáljam ösztönözni,hogy javuljon?? Nem tudom mit tehetnék :'( 18/L

2014. aug. 31. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Te hol laksz?
2014. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem egy az apukánk,tehát én apukámmal.
2014. aug. 31. 16:11
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
nem tudod magadhoz venni a kicsit? Egyébként meg szólj a Gyámügynek, vagy a védőnőnek.
2014. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta,de még csak 18 vagyok és tanulok..
2014. aug. 31. 16:20
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos azt kell mondjam a szerencsétlen kölöknek jobb lenne valami normális nevelőszülőknél, vagy rokonnál.


Én komolyan nem értem az embereket itt ma már mindenki lyukas óvszert használ, vagy csak a gyerektartásra utaznak?

2014. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

"18/L" ez azt jelenti, hogy 18 éves vagy és lány?

Nos, 18 évesen az iskola legyen a legnagyobb gondod, az, hogy TE alapozd meg a SAJÁT jövődet. TANULJ és ne törődj a családod romlott elemeivel, ne keresd őket, ha keresnek, akkor ne is figyelj oda. Ebben a korban, a saját jövőd biztosítása a fontos. Nem fontos a "nagy szerelem", a lecsúszott família, a sok kretén véleménye, stb, csak az a fontos, hogy jól tanulj, és sokra vidd.


Eszedbe ne jusson, hogy magadhoz vedd a gyereket (ahogyan fent javasolták), mivel akkor mindössze annyi történne, hogy a te életed is tönkremenne.

2014. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6-os,ezt a kommentet úgy érzem sokszor át fogom olvasni,hogy ösztönözzön.Igazad van,nem fogom magamhoz venni,de mégis fáj a szívem a nővéremért.Ha pedig felkeresném a gyámhivatalt,egy életre bűntudatom lenne..
2014. aug. 31. 16:28
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

Jó ilyen reakciót olvasni! :)

Amúgy, a legfontosabb a matek, a számtech, és a nyelvek. Ezek mindig kellenek!

:)

2014. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, és attól nincs egy életre bűntudatod, hogy végignézed, ahogy tönkreteszi a felelőtlen nővéred a gyereke életét a drogozással, illegális munkákkal? Szerinted hogy fog tudni ilyen környezetben felnőni? Már ne is haragudj, de ennél még az állami gondozás is sokkal jobb (mielőtt bárki leszúr, édesanyám ott nőtt fel, tudom jól, milyen), a nevelőszülőknél való elhelyezés pedig pláne.
2014. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Én viszont a helyedben megpróbálnám megmenteni a kisbabát, aki nem tehet semmiről. Nem tudnék annyira önző lenni, hogy csak magammal foglalkozzak, akár 18 éves lennék, akár 38.
2014. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!