Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám nem viseli el az...

Az anyám nem viseli el az igazságot, és mártírkodik, hogy mi tesszük tönkre az idegeit, és bele fog halni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egész nyáron csak a cirkuszt csinálja, amikor elmentünk nyaralni akkor is azért mert valaki véletlenül nem úgy szólt hozzá, ahogy neki éppen kedve lett volna, hogy megszólítsák, elkezdett mindenkivel bunkózni, és elkezdte takarítani ezerrel a szállót, és nem volt hajlandó senkihez hozzászólni. Csak nyögdösött, hogy érzékeltesse,hogy milyen fáradt, és milyen sokat dolgozik. Amikor meg délután megkérdeztük tőle, hogy jön e strandra, közölte, hogy nem, de elkezdett bőgni, meg hisztizni, hogy miért csak egyszer kérdeztük meg tőle, és miért nem foglalkozunk vele eleget.

De itthon meg szinte soha semmit nem csinál. Amikor nem vagyok iskolába akkor is látom, hogy főzni max hetente 1x főz, takarítani is leginkább akkor amikor mindenki látja, és mártírkodhat, amúgy fekszik a tv előtt, netezik, vagy lent sétálgat a kutyával és a barátnőivel. De semmi bevásárlás, vagy olyasmi dolog, amit egy normális anyának kellene csinálnia.

Érettségi után az anyám ötlete volt, hogy tanuljak szakácsnak, el is kezdtem, de itthon soha nem főzhetek mert csak a cirkusz van belőle. Ma is elment itthonról, én meg elkezdtem kisütni egy fajta diétás palacsintát, ami még kísérletezésre szorult, mert még nem csináltam ilyet. Amikor hazajött elkezdett már az ajtóból kiabálni, hogy már megint mi ez a büdös.. Én meg közöltem vele, hogy ha tortát sütök, akkor is ezt kérdezi, hogy mi ez a büdös. Teljesen mindegy, milyen szagot/illatot érez itthon, az neki mindig büdös. És utálja ha a konyhában akármit is csinálok. És elmondott minden sz_r alaknak, mert én mit képzelek így be merek szólni neki, és már nagyon elege van belőle. Aztán fogta magát és befeküdt a tv elé...

tegnap pl bent sem voltam a konyhában miután elment itthonról, de amikor hazajött, elkezdett kiabálni mindenkivel, hogy miért nem tud soha úgy hazajönni, hogy rend van a kib_szott lakásban.. Mert mindenki csak koszt tudni csinálni, de ő senkinek sem a cselédje...

És a kedvencem, amikor közli, hogy apám (akivel már nagyon régen elváltak) elkezdte tönkre tenni az idegeit, mi pedig befejezzük a tesómmal, meg úgy kompletten a családdal ( van egy öcsém, egy mostoha hugom, és egy nevelőapám), és ő ebbe bele fog halni. És egy ilyen cirkusz után ismét befekszik az ágyába, betakarózik, és úgy csinál, mint aki nagyon beteg..


Ezen csak az változtat, ha elköltözök, és nem látom, hogy mit csinál, vagy képes változni valahogy?

Köszönöm..


2014. aug. 31. 13:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

vagy terhes, vagy klímaxol, vagy menstruál, vagy hiánya van, akármi, de hogy hormonális baja van, szerintem biztos


én elpoénkodnám a dolgait, feloldanám ezt a folyamatos feszültséget


amúgy ebbe tényleg tönkre lehet menni, hosszú távon ha így megy, ki kell ebből őt hozni!

2014. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de ne reménykedj, nem lesz jobb. Tapasztalatból tudom. Nem tudom, mennyi idős vagy, de csak is a külön költözés a megoldás, az esetleg javíthat a dolgon, én is azt tettem, így legalább ha hatalmas szeretetben nem is, de beszélő viszonyban vagyunk.
2014. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

nem terhes az tuti. Már évek óta ezt csinálja, csak ugye nyári szüneten vagyok, nincsenek barátaim, így szinte mindig itthon voltam, és nehezebb volt elviselni..

Próbáltam elpoénkodni is, amin akkor még nevetett is, de azóta folyamatosan az arcomba vágja, hogy mekkora szemétláda vagyok, hogy ilyeneket mondtam róla, meg neki..

2014. aug. 31. 13:23
 4/20 A kérdező kommentje:
Én 20 vagyok, de jövő júnusban tudok csak elköltözni, mert rögtön külföldre is megyek a páromhoz, csak addig még be kell fejeznem a sulit.
2014. aug. 31. 13:25
 5/20 intrepid ***** válasza:
93%
Ez egy személyiségzavar, ha nem elmebetegség, az a neve, hogy hisztéria. Orvoshoz nem tudnátok elvinni, mert akkora patáliát csapna, mert "ti hülyének nézitek), hogy zengene az utca. Akarata ellenére nem tartanák zártosztályon, mert nem ön és közveszélyes, lehet hamarabb otthon lenne, mint ti. Az meg, hogy lassan felőröli az idegrendszereteket, azzal senki nem foglalkozik. Nem véletlenül pattant le édesapád sem akkoriban. Amíg otthon kell laknod, mert tanulsz, reggelente gondolatban vedd be a lesz@rom tablettát, és így elviseled az időt, amíg otthon kell laknod. És tudjad, ő beteg ember!
2014. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem depressziós. Nem is kicsit.

Már rég szakemberhez kellett volna vinnetek.

2014. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Volt néhány alkalommal pszichológusnál, aki meg is mondta neki, hogy depressziós, de abból a dologból is annyi lett, hogy kapott egy üveg frontint, és azzal villogott itthon mindenkinek, hogy a depressziója miatt nyugtatót. És, hogy érzékeltesse, hogy mi vagyunk a hibásak, mindig olyan helyre teszi a gyógyszeres dobozt, ahol tutira mindenki látja/ észreveszi.


Amúgy dokihoz is addig járt (3-4 alkalom volt), amíg a nevelőapám hagyott neki itthon egy 20ezrest(5ezer/alkalom) Abból a pénzből még egyszer elment, a többi pénzt pedig megtartotta és hülyeségekre költötte..

2014. aug. 31. 13:39
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

IGNORÁLNI mindennemű nyavalygását.


Ha beteg, akkor majd elmegy orvoshoz maga, felnőtt ember. Ha mártírkodni akar és érzelmileg zsarolni, akkor nem fog orvoshoz elmenni, mert nem érné el a célját: az agressziója levezetését rajtatok.


Minél előbb igyekezz tőle távol kerülni - akármennyire is az anyád, már nagyon mérgező szülő. Téged tesz tönkre az, ahogyan ő él. Rajta nem lehet segíteni, de rajtad még igen: te menj el szakemberhez, hogy segítsn anyádról leválni és minél távol kerülni tőle. Különben a te és a leendő családod llete fogja ezt megsínyleni - nem is akármennyire!

2014. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

8-as voltam: pszichológus NEM írhat fel gyógyszert!! csakis pszichiáter. A jelekből is láthatod, hogy anyád nem akar meggyógyulni, nem akar kooperálni az orvossal, semmi más akarata nincs, mint téged és a család többi tagját - először is téged, mert te vagy a fiatal, akit irigyel - tönkretenni: ha ő szarul van, legyen más is szarul, lehetőleg még jobban, mint ő.


Nem fog megváltozni, mert nem is akar megváltozni. Ezek a leghúzósabb karakterek, a pszichpátián innen. Ne aggódj: öngyilkos sem lesz, mert rendkívül önző ember. Viszont az évek során egyre lentebb kerül, és ha ott vagy kéznél, első dolga lesz, hogy magával rántson a mélybe.


Nagyon komolyan írtam, vedd is úgy.

2014. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Napfonat ***** válasza:
Szerintem gondolj arra, hogy már csak 1 év, és eltűnsz az életéből! Meglátod, olyankor sokkal könnyebb elviselni az őrült családi környezetet, ha előre ismered azt a "dátumot", amikor majd odábbállsz!
2014. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!