Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarják a szüleim...

Miért nem akarják a szüleim hogy kapcsolatot kialakítsak a romákkal? Megtiltották, hogy köszönjek a cigányokak!

Figyelt kérdés

Nem vicc kérdés! Építették az utat és köszöntem nekik mikor elgurultunk autóval mellettük.

Megkérdezték, hogy miért köszöntem nekik!

Majd pár nap múlva megint jöttünk arra, és ismét köszöntem nekik, és megmondták, hogy" Ne köszönj már a naplopó cigányoknak!" Nem provokálok így történt! Miért nem köszönhetek a cigányoknak?


17f



2014. júl. 3. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert anyukádék korlátozott, rasszista emberek. Más oka nincs.
2014. júl. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Az útépítésen dolgozó naplopóknak köszönjél nyugodtan, és ne is nézd, hogy vérmagyar szittyák, vagy tót, oláh, sváb, stb. származásúak.
2014. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
91%
mert nem ismered őket és nem tudod jó emberek -e,plusz a romákról kialakult egy rossz kép és pl a szüleid félnek hogy ha összetalálkozol velük az utcán bármit csinálhatnak veled de nem biztos hogy rosszak ,fehér ember is megcsinálná ugyanezt veled de a SZÜLEID ELŐVIGYÁZATOSAK AKARNAK LENNI VELED
2014. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Azért mert gondolom a környéketeken veszélyes cigányok laknak, a szüleid meg akarnak óvni tőlük. Náluk mások a szokások, mint nálunk, azzal hogy köszöntél nekik, nyilvánvalóvá tetted hogy kíváncsi vagy rájuk. Jobb ha elkerülöd őket, sajnos kevés a tisztességes, nehéz messziről kiszűrni, ki rendes és ki nem. Természetesen igaz ez a fehér emberekre is, egyszerűen csak nem kell szóba állni idegenekkel.
2014. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Te merrefelé élsz? Csak azért vagyok kíváncsi, hogy hol van ma Magyarországon ilyen elefántcsonttorony... 17 évesen nem érted, miért nem akarják a szüleid, hogy romákkal haverkodj? Hűha... tudod mit, ha betöltötted a 18-at, költözz is hozzájuk, - és majd írd meg itt, hány óra múlva menekültél el onnan.
2014. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Az én nagyszüleim nem rasszisták, elfogadó, jó emberek. De mikor ők voltak fiatalok, a cigányok magázták a magyarokat a faluban és nem szólhattak hozzájuk, csak ha ők szóltak (mármint a magyarok).


Innen is eredhet, hogy nem szeretik az ilyen fajta tiszteletlenséget, hogy te köszönsz nekik.

2014. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
A 3.válaszoló leírta amit én akartam írni.
2014. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
78%

Féltenek a szüleid.


A romáknak más a kultúrájuk, mentalitásuk mint a nekünk magyaroknak.

Mondok egy példát: - val. ez is benne van szüleidben amiért nemet mondanak (megfigyelésem, nem minden roma családra igaz, de úgy gondolom azokkal akikkel én találkoztam a nagyobb részére (nem az 51%-ra))- Amíg a magyarok 2x meggondolják, hogy gyereket vállaljanak, addig a romák ezzel nagyrészt nem foglalkoztak és lesznek a gyerekek, majd pedig ellesznek valahogy. Gyerek felelősség és a felelősség sok romából hiányzik - tapasztalatom szerint - és ezt a magyarok megvetik.


Ellenpélda: Láttam már jól működő házasságot roma én magyar között, nem törvényszerű, hogy a különböző kultúra ne férne meg egymás mellett. De ez egyetlen eset volt.


Összegezve nem akarják, hogy keveredj velük, bármilyen szinten.


Másrészt a dolgozó ember nem megvetendő, legyen roma vagy magyar. Ő is adót fizet a keresetéből ha úgy érzed megérdemel egy üdvözlést, hogy jobb napja legyen a te döntésed.

2014. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Tulajdonképpen MIÉRT köszöntél nekik? Mindenkinek köszönsz, aki mellett elmész az utcán?
2014. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%
Adót fizet xd én most nagyon nevetek :D
2014. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!