Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megismerkedtem egy gyönyörű...

Megismerkedtem egy gyönyörű roma lánnyal, de a szüleim nem tudják elfogadni, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Rendes családból származik, de a szüleim így sem tudják elfogadni a származása miatt. Az a baj, hogy mind 2-en szélsőjobbos eszméket vallanak amit próbálnak nekem is átadni sikertelenül, mert engem teljesen hidegen hagy ez az egész magyarságtudat. Ha választani kell én gond nélkül a szerelmet választom, nem az idióta képzelgős szüleimet. Semmivel sem több egy magyar más származású emberektől.
2014. szept. 11. 09:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ha jól keresel, egész életében el tudod tartani a feleségedet és a gyerekeiteket is, úgy, hogy a feleséged soha nem dolgozhat semmilyen munkahelyen, akkor vágj bele, másképp ne, mert leendő apósod kicsinál! Nagyon sok mindent fel kell adnod, eddigi életviteledből, hogy beilleszkedj hozzájuk, és elfogadjanak. Kutya törvények uralkodnak nálunk romáknál!
2014. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
33%

Na, látod, hogy lehetettem pontozva, csak mert leírtam, hogy bennem is van roma vér?

Az bezzeg 100%-os, aki gyűlölködve, ismeretlenül ítél.

Magyarország, én így szeretlek...

2014. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem menekülj, ebből nem mászol ki.
2014. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

En meg ezt nem ertem..."igen ez Mo., negativ gondolkodas, menekuljetek mert de sz*r" mondja, egy kulfoldon elo magyar, aki onnan kintrol ossztja az eszt az elfogadasrol, holott valoszinuleg, nem az igazi, videki ciganyok szomszedsagaban eldegel.

Vannak varosi(kicsivel masak)cigany ismeroseim, szeretem oket, eggyel szorosabb baratsagba is kerultem meg nagyon regen, amit bar soha nem bantam meg, megis a kesobbiekben orjito volt. A csaladja rendes emberekbol allt, viszont a videki rokonsaga borton toltelekekbol, akik a nappaliban kereskedtek a lopott cuccokal es csavartak, szivtak a fuvet, valamint mas drogokat tartottak maguknal ( en nem ilyen kozegben eltem, halal felelmem volt ahanyszor felmentem hozzajuk)Befolyasoltak bnomet, aki kesobb mar csak parasztnak hivott( hisz naluk a magyar az), es egyre undoritobban kezdett viselkedni. Elojott , ahogy O mondana az "ozdi cigany vere". 15-16 eves lehettem amikor anyukamnak elmondtam, hogy a bnom , hogy bannik velem, O volt aki rabeszelt arra , hogy vegul szakitsam meg a kapcsolatot vele( ezek ellenere kesobb ujra nyitottunk egymas fele, de mar baratok egyaltalan nem vagyunk). Aztan meg tudnek ilyeneket meselni, hisz en alapjaraton nagyon nyitott ember vagyok, szeretek baratkozni de igenis tapasztalatbol mondom, hogy vigyazni kell veluk. Mert hiaba akarod, hogy elfogadjanak, ok soha sem fognak a veruknek tekinteni, mert te magyar vagy, ugy elsz ugy gondolkozol. Es ez most rad is igaz kerdezo. A ciganyoknal fontos a csalad, azt hiszed, hogy a lanyt nem befolyasolnak? Dehogynem!

2014. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Leírom neked őszintén amit gondolok. Nekem anyukám 'roma', apukám magyar. Azért írtam idézőjelbe a romát, mert valójában nem az. :)

Bár a vezetékneve valamelyest utal a származására, soha az életben nem éltek olyan életet mint a putris sorosiak. Nagymamám (anya anyukája) kiskora óta dolgozott. Mikor nagypapával összeházasodtak, még keményebben dolgoztak, hogy tudjanak venni egy házat. Papóm bejárta ausztriát, oroszországot (festő volt a szakmája). Vettek egy házat amit szépen rendbe hoztak. Nagymamám lerakta a jogosítványt, később egy használt autóra is összegyűlt. Két gyermekük született, egy fiú, aki az én imádott bácsikám,és a lányuk, az én anyukám. Mindketten magyarhoz mentek férjül/feleségül. Apukám ügyvéd, anyukám boltban dolgozik (van érettségije, és a fősulit is megcsinálta volna, csak anno apa sulijára ment a pénz, de szereti a munkáját) bácsikám és a felesége külföldön dolgoznak. Nekünk nincsen sok rokonunk erre, aki van is azzal nem tartsuk a kapcsolatot. Ugyanúgy élünk mint akármelyik magyar család, magyarokkal barátkozok, és kevesen tudják rólam, hogy félig az vagyok, csak akiknek elmondtam , bár ők sem hitték el elsőre. Tehát van ritka kivétel ezt magamról tudom. És az nem igaz, hogy 'kibukik belőlem a vér'. Soha az életben nem bántottam senkit ez nem a géneken múlik hanem azon ,hogy kik közt élsz. Ha tudnátok, hányszor kötöttek már belém cigányok lányok a buszon, hogy megtépnek mert rájuk néztem ,stb. Nemhogy gének előjöttek volna, hanem elbőgtem magam. Volt, hogy a telefonomat akarták el venni, vagy cigit kórencsáltak, és abból kifolyólag, hogy nem dohányzom, nem tudtam adni nekik, ezért a hajamba kaptak, stb.


Ezzel azt akarom neked feltérképezni, hogy van kivétel, de nagyon ritka! Aki kivételnek számít, én azt már nem nevezném cigánynak. Ezt nem bőrszín alapján tudod eldönteni. Meg kell ismerned a lányt. Ha olyan életet él, mint amilyet te, tehát olyan házban él, annyira tisztán, ahogyan te, olyan a baráti társasága amilyen neked, nem kell a 'roma tesáktól' tartanod, akkor oké. Tehát ezzel lényegében azt

akarom írni, akkor légy vele együtt ,ha szinte olyan mint egy magyar lány.


Tényleg meg kell ismerned ne légy elhamarkodott. Én 19 éves vagyok , még szűz (nem a hagyomány miatt, azt sem tudom milyenek vannak meg nem is érdekel), van barátom(magyar) aki nagyon rendes velem.

Egyetemre járok, senki sem sejtené, hogy mi is a helyzet...itt is csak magyar barátaim vannak. Tehát van kivétel , de jól meg kell gondolnod, aza lány valóban az-e?

2014. szept. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

*tartjuk

bocsánat :)

2014. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

22-es: Ezért jöttem el, mint írtam is.

Valaki utánad írta, hogy külföldről osztom az észt, pedig annyi a különbség köztünk, hogy ő onnan online, én meg innen. Ismétlem magam: Emiatt a hozzáállás miatt jöttem el, ezt ki is fejtettem a kommentemben.

7-es voltam.

2014. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!