Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek rosszul esne ha anyátok...

Nektek rosszul esne ha anyátok csak a tesótok tmogatná teljes egészében eltartaná 32 évesen ( nem dolgozik) és ti amikor babát vártok még egy ruhát semmit sem kapnátok mert nincs pénz. (200 ezres nyugdíj) a másik gyerekét meg eltartja?

Figyelt kérdés
S mindig ez volt én oldjam meg ahogy akarom 16 éves koromtól!!
2014. szept. 11. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy rosszul esne. Én igencsak tartanám vele a távolságot, minél kevesebb esélyt adva arra, hogy megbántson.
2014. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sem esne jól, de az édesanyádnak szíve joga eldönteni, hogy és mire, kire költi a nyugdíját.


A babának persze öröm kapni egy kis ruhát, de gondolom minden szükséges felszerelése megvan és ti, a szülei biztosítjátok ezt neki, így enélkül a szülői támogatás nélkül is megy az életetek a maga útján, normálisan.


Valami oka biztosan van az édesanyádnak is arra, hogy valóban ilyen kivételező módon támogatja az egyik gyerekét és nem vesz tudomást a másikról.


DE: a helyedben én a meglévő családomra, férjemre, pici babámra koncentrálnék és egyszerűen lezárnám magamban ezt a kérdést, nem számítanék sem ő, sem más anyagi támogatására, szívességére. Természetesen az én kapcsolattartási szándékom is pontosan olyan lenne, mint az övé.


(egyébként attól még lehet majd az édesanyád jó nagymama, ha nem halmozz el az unokát ruhákkal- kérdés, hogy egyáltalán akar-e jó nagymama lenni...)


Tedd túl magad ezen, mert hiába válaszoljuk itt neked százan, hogy ez nem túl szép dolog az édesanyádtól, attól a helyzet érdemben változni nem fog.

Felnőtt vagy, saját családod van- inkább rájuk, a terhességedre figyelj, a neked bánatot okozó embereket, családtagokat pedig kezeld a helyükön.


Minden jót, tedd túl ezen magad, most különösen nem tesz jót neked az igazad keresése és az idegeskedés. Ehelyett nyugodt babavárást, szerencsés szülést kívánok.

2014. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen, rosszul esne. Gondolom ő úgy van vele, a testvéred életképtelen, őt támogatnia kell, mert nélküle nem boldogul, te pedig simán megállsz a lábadon. De attól ő még az anyád.. Nem szerencsés ennyire különbséget tenni a kettő között. Mi a tesómmal nagyjából mindig egyenlően kaptunk, akár otthon laktunk, akár nem. Ha egyikünknek rosszabbul ment, akkor azt támogatták jobban, aztán fordult a helyzet. Nálatok viszont anyád lemondott rólad, mert te nélküle is boldogulsz. Valószínűleg ez nem fog változni, ameddig a testvéred ott él.. Esetleg az unoka változtathat rajta, de az sem biztos. Sajnos nem tudsz ellene mit tenni.
2014. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

gondolj arra mi lesz a 32 évessel ha anyu meghal?

se munkája, se ledogozott évei, semmi.

majd teng leng.

neked ott lesz a családod, meg munkád meg st

2014. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A sírás kerülget elegem van. S a rezsit sem fizetik ráadásul amitől félek mert a ház fele az enyém hogy majd az én gyedemből vonják? Emiatt nem tudok elszakadni tőlük elmenekülni elfelejteni őket teljesen.

Mindig is ez volt hogy velem nem törődött a másik meg akaratos volt és elszedte anyám pénzét. Csak most hogy én is babát várok mg rosszabbul esik. Ikrek lesznek inszemes babák, feküdnöm kell de lelkileg nagyon felzaklat. Tartozik is, amit hétfőre ígért. Persze azőta telefonon nem elérhető.. Én biztos semmi különbséget nem teszek a gyerekeim közt. Mert ez nagyon tud fájni. Engem csak kihasznált az anyám a másikat meg eltartja szeretgeti.

2014. szept. 11. 11:38
 6/19 A kérdező kommentje:
4 es ettől is félek. Hogy akkor aztán majd viszik az én fél házam is:-( semmi nyugalmam nincs ha erre gondolok, mert kikönyörögték azt is hogy írjam alá nekik a jelzálogszerződésük persze akkor kedves volt 1 hétig.. Ez már rég volt de emiatt a jövőtől is tartok. Csak most a jelenben ez foglalkoztat hogy lehet ilyen egy anya? Én mindig egyenlően adok mindent majd a gyerekeimnek
2014. szept. 11. 11:40
 7/19 anonim ***** válasza:

az lenne alegjobb ha lemondanál a házról

tudom tudom... de ha anya meghal akkor ott csak tartozást fog felhalmozni

2014. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi a férjem is ezt mondja. Hogy akkor legalább nem kellene izgulni. Csak azért szomorú hogy 10 millió ft érték megy a levesbe...ami kizárólag apámé volt.
2014. szept. 11. 11:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, sokkal komplikáltabb a helyzet, mint amit az első pár sorban írtál. Most feküdj, és vigyázz a babákra. Semmit nem fognak vonni a GYED-ből, mert a gyerek utáni ellátásból nem vonhatnak. A behajtás egyébként is évek kérdése, mire elérkezik. Ha te írtad alá a szerződést, információt is kaphatsz a hitelről. Ha a tiéd a ház, el is adhatod.. a lényeg, hogy még akkor intézkedj, amikor nincs nagy baj. Vedd a kezedbe a sorsod, ne számíts olyanra, aki kihasznál. Ne is fájjon miatta a fejed. Varrd el ezeket a szálakat, és élj a saját családoddal, mert az a másik nem tiéd, ők csak kérni tudnak, adni (szeretetet..) nem.
2014. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A helyzeted némiképp ismerős sajnos.

Egyet értek a második válaszolóval, mert szerintem is túl kell ezen tenned magad. Majd ha lesz pénze rá fogja kényeztetni az unokáját hidd el!


Egy szülő általában olyan, hogy mindig azzal a gyerekével foglalkozik akinek erre szüksége van, és arra költ .

Például ha az egyiknek fogszabályzót kell csináltatni szeptemberben, és a másiknak nincs rá szüksége , nem fog arra is egy 200 ezres fogszabályzó árát rákölteni csak azért hogy pont ugyanannyit költsön a másikra is. Viszont ha a másiknak nyelvizsga felkészítésre van szüksége januárban , akkor azt fizeti és nem fogja a fogszabályzósra is a nyelvvizsga árát rákölteni csak azért hogy minden igazságos legyen.

Az elég nagy szomorúság anyukádnak hogy a tesód nem dolgozik. Gondolom nem ő várja el tőle hogy otthon üljön. Rossz lehet neki hogy ilyen életképtelen és támogatásra szorulós a testvéred 32 évesen.

Az viszont megnyugató neki hogy te meg tudod oldani a dolgaid.

Most vagy úgy érzi hogy az életképtelenebb gyerekét kell támogatni, mert nélküle elveszne, vagy nem is támogatja direktbe csak elélnek egy fedél alatt de így több a kiadása. (bár ez is támogatás)

Ha azt kérnéd hogy babacuccokat vegyen neked a nyugdíjából, lehet hogy még rosszabb érzés lenne a tudat hogy nem jut esetleg ennivalóra vagy fűtésre anyudnak.

A helyedben ezzel a dologgal most nem foglalkoznék, de a segítségét kérném az unoka körül. Az nagyon jó ha számíthasz valakire, és meglátod hogy milyen sokat ér a segítség amikor kisbaba van.

Jó ha kimos, kivasal valaki rátok és néha megfőz, mert akkor tudsz nyugodtan a kisbabáddal foglalkozni.

Jó ha vigyáz a kicsire amíg hajat mosol, vagy elmész valahova, mert kisgyerekkel nagyon macerás egy egyszerű élelmiszerbolt látogatás is. Főleg télen, overál időszakban.

2014. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!