Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindig mondja, hogy...

Anyám mindig mondja, hogy egyek sokat. Egy ebéd se maradhat el (ha pl kell menjek valahova). De ha nem eszek mindig fenyeget, és mondja, hogy ne fogyokurázzak, stb. Hogy érthetem meg vele, hogy nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés
Mindig azt hiszi, hogy fogyókurázok, pedig csak nem vagyok éhes, és akkor azzal "piszkál". 168 cm, 60 kg vagyok, kicsit kövér, és tudja, hogy ez zavar engem, de én nem azért nem eszek, hogy fogyjak, hanem azért mert nem vagyok éhes. Bár egy kis fogyókura sem ártana nekem. Egyszer a levessel ettem olyan kicsi pereceket, és utána mondtam, hogy nem kell több, mert nem vagyok éhes. És azért be akart állitani a sarokba, mert "jó, hogy a perec fér, de nem eszel levest" Már egyszerűen idegesit. 16l

2014. szept. 11. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Mennyit eszel mondjuk egy ebéd alkalmával? Írd le például a tegnapi ebéded.


(a pereceket tényleg hanyagolhattad volna, és a levesre koncentrálhattál volna)

2014. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Várj csak. Mi van??? Be akart állítani a sarokba?

Hol él az anyád? A Marson?

2014. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1. válaszoló, levesből nem vagyok képes megenni egy egész tányérral, de többet eszek, mint egy fél tányér. Második fogásból többet eszek, mert jobban szeretem a szárazabb ételeket :)

#2. válszoló, mindig azzal fenyeget, de sose állok be. Mindig mondom neki, hogy 16 éves vagyok, nem egy ovódás.

2014. szept. 11. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem mond el neki, hogy inkább nem is eszel semmit,mert csak elveszi az étvágyad...
2014. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

De miért eszel leves evés közben perecet? :S

Szerintem anyukád arra gondolt, hogy normális kaját egyél, ne nassolj, mert ha nem eszel normálisan, akkor fél óra múlva már nassolnál.

Az tényleg durva, hogy a sarokba akar állítani.

2014. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Anyukád nem normális teljesen.

annyit egyél, amennyit a szervezeted igényel.


sajnálom, hogy ilyen anyukád van. az ilyen erőltetésektől alakulhatnak ki pl. az étkezési zavarok.

ne hagyd magad. ne állj be a sarokba, és annyit egyél, amennyi a szervezetednek kell.

2014. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha már kövérnek gondolod magad és az evéssel vagyis nem evéssel próbálsz fogyni (egyszerűbb lenne ha mozognál), akkor pont a levest kellene megenned és a száraz dolgokat csökkenteni, mert a leves telít és kevesebb kalória. Pont a perec és társaitól nő a lányok hátsója és a rajta lévő narancsbőr.


Egyébként szerintem igaza van, próbál az egészséges étkezésre nevelni csak nem a legjobb módszerrel. Pl legalább napi 5-szor kellene enni ahhoz, hogy megfelelően működjön az anyagcseréd. Kis adagokban, de 5-ször. Gondolom tízóraizni meg uzsonnázni nem szoktál, így máris 3-ra csökken az étkezések száma és ebből pont az ebédet hagynád ki, ami számodra a nap utolsó "bőséges" étkezésének kellene lennie?

2014. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!