Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyen anya...

Mit gondoltok az ilyen anya viselkedéséről?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is meggátolt, minden önállósulási törekvésem. Nem csak nekem, ha nem a testvéremnek is. Folyamatosan gyerekkorunkban belekevert minket az apuval való veszekedésébe. Amiből persze mindig mi jöttünk ki rosszul, miután kibékültek, utána mi voltunk a hibások, mert összevesztek. Apám se kutya ő nem foglalkozik senkivel és semmivel. Anyu mindenbe beleszól, nem tudunk tőle bármilyen ügyet elintézni, mert lehetetlen kimozdulni a házból, ha ő úgy gondolja hogy nem kellene menni sehova akkor veszekedik, de úgy hogy mások is hallják. Hogy ha valamiben nem egyezik a véleményünk, akkor is olyan veszekedést csap. Ha dolgozni mentünk beleszólt az öltözködésünkbe. Sajnos csak időszakos munkáink vannak, amiből nem megoldható az albérlet.

Ha itthon vannak, nekünk gyomoridegünk van. Hogy lehetne ezt a helyzetet elviselni, ha nem tudunk elköltözni? Természetesen munkát keresünk, csak sajnos elég rossz környéken lakunk, nincs a közelbe nagyváros.


2014. szept. 12. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nézd. Rosszul érzed magad otthon. Nem gondolod, hogy felnőttként tényleg szíthattok vitát azzal, hogy még mindig el kell tartani titeket? Ahogy kivettem a szavaidból apád se remekel ezen a téren. Te meg anyádra vagy dühös.


Elárulok valamit. Nem kell ott megöregedni, ahol felnőttél. Nincs nagyváros a közeledbe? Hát menj messzebbre. Menj el egy útépítésre, ott fizetik a szállásodat is. Az első hónapba annyi pénz kell, amiből a kajádat ki tudod fizetni. Ott mindig szállással lesz hetelős munkád, így csak hétvégén kell hazajárnod ha akarsz.


Van egy csomó lehetőség, jó lenne észrevenni ahelyett, hogy felnőtt fejjel anyád nyakán éltek, és még őt kritizáljátok.

2014. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen költözéssel.


Sokan félnek a munkaközvetítőktől, de nem mindegyik kér pénzt a munkavállalótól. Utána kellene nézni.


Ha külföldre terveztek, akkor is tudnak segíteni, még szállást is szereznek. Barátom így indult neki, 30 000 Ft volt nála, plusz az útiköltség (amit visszakapott az első héten, ahogy dolgozott), és két bőröndbe a ruhái, meg néhány gyógyszer, kotyogós kávéfőző. Munkásszállón lakott, munkája volt, 3 hónap után tudott albérletet kivenni, utána jöttem ki én is. Semmi negatívumot nem tapasztalt a munkaközvetítővel kapcsolatban, rendesek voltak, az interjú a munkaközvetítő irodájában skype-on zajlott, felvették, két hét múlva kezdett.

Sok sikert!

2014. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam már gyerekkorunk óta ezt csinálja, mindenen veszekszik velünk. Ha nem tudsz mondatokat értelmezni, sajnálom.
2014. szept. 12. 10:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Második, csak az a gond hogy egy nyelvet sem beszélünk perfektül.
2014. szept. 12. 10:54
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Perfektül nem kell beszélni a nyelvet, de illik tudni középfokon, ha már érettségiztetek.
2014. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De a kérdésem amúgy is az volt hogy mi a véleményetek egy ilyen anya viselkedéséről?
2014. szept. 12. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

első:

te hogy lehetsz ekkora bal.asz! te is szűk látókörű vagy és pont olyan leszel, mint a kérdezőnek a szülei..vagy már az is vagy. az ilyen embereket újra kéne programozni és isten ments, hogy ilyenek sokasodjanak!

mond csak, mit szólsz ahhoz, hogy a nyugdíjas anyukához odaköltözik a szintén felnőtt, nyugdíjas lánya,fia és nem az ő megsegítése miatt? egyedül nehéz megélni akárhol, ha csak nincs nettó 200ezer fizetésed! ez nem a kádár korszak, ahol egy 4tagú családot egy keresetből simán el tudtak tartani.. hol élsz te?

2014. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kérdező: a válaszom a kérdésedre az, hogy nem anyatípus. nem írtad a korod, de miért nem mondod meg neki a magadét? le kéne keverni neki egy sallert, akkor talán észbe kapna.
2014. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Most akkor te nem megoldást keresel hanem idejöttél,hogy kollektíven szidjuk anyádat? Aha...költözz el!
2014. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nem jó anya a te édesanyád. Én ezt gondolom.

El tudom képzelni a helyzeted, és szörnyű lehet vele élni.

A testvéreddel kéne összefogni, és visszaszólni - ha kell visszakiabálni!!!-.

Ha nem lehet költözni, akkor együtt kell tennetek otthon hogy elviselhetőbb legyen a légkör. Egyedül ilyen terhet nem lehet hordani sokáig.

Fogjatok össze, és támogassátok egymást amiben csak lehet.

2014. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!