Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám vajon miért ilyen...

Anyám vajon miért ilyen rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Ma például késő délutánra értem haza, nem volt itthon senki. Gondoltam rajzolok egy kicsit. Nemsokára a családom többi tagja is megérkezett, beleértve anyámat is. Ő azzal indított felém, hogy "Na mi van, nem tanulsz?" közbe meg vágja azt a hülye fejet, mint valami dugatlan kekeckedő tanárnéni (már elnézést). Én meg mondtam, hogy miért kellene tanulnom, főleg első héten (nekünk az egyetemen ez az első hét). De én már ekkor ideges lettem, mert utálom, ha beleszólnak, hogy mit-mikor csinálok, főleg, ha valaki csak b-szogatni akar. Ezután megkérdezte, hogy mi volt ma a suliban, én meg azt válaszoltam, hogy semmi, utána meg rákérdezett, hogy mikorra megyek holnap, én erre, hogy "miért akarod tudni, úgysem leszel itthon" (mert délelőtt dolgozik), erre meg bepipult, még a nyakam is megfogta. Utána meg elkezdte a hülye szövegét (kb. mindig ugyanaz, kb olyanokat tartalmaz, mint a "sohasem tanulsz", "ha én nem mosogatnék, akkor titeket itt megenne a kosz" meg még durvábbakat is, de lényeg, hogy ő a mártír, én meg a rossz, na meg, hogy nincs köztük összefüggés). Később meg békülni akart, de én meg nem voltam rá vevő, mert nem fogok mindent lenyelni, meg az ő hangulatához igazodni mindig. Most meg "duzzog".

Amit még utálok, hogy folyton hazudik, meg ferdít, pl.: hogy én tiszta kettes vagyok (nem igaz, 3,5 fölött van az átlagom, de ő váltig állítja a verzióját), aztán meg általában elkezdi a lenéző szövegét, mert ő aztán nagyon nagyra van a gyári melójával, meg hogy van keresete, ami szerinte nekem sohase lesz. A pénzére is nagyra van, pedig én mérnökként a többszörösét fogom megkeresni. Röhej. Direkt csinálja? Mi lehet az oka? Ilyenkor mit érez egy anya? Milyen indíttatása lehet a dolognak?



2014. szept. 10. 20:44
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: 21/F
2014. szept. 10. 20:45
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Lehet megkeseredett a gyárban, vagy más egyéb lelki gondjai vannak. Valószínűleg nem benned van a hiba ezért is akart békülni amire meg te nem voltál vevő. Többen kellene beszélgetnetek, csináljatok közös programot.
2014. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy néha normális néha meg nem.
2014. szept. 10. 21:09
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Ha tényleg nem segítesz otthon, akkor igaza van abban, hogy ha ő nem mosogat, akkor titeket megenne a kosz.

Rajzolgatás helyett esetleg takaríthattál volna.


És hidd el, hogy neki sem lehet annyira szuper a gyári munka, de az ő korosztályában elég nehéz elhelyezkedni, és meg kell becsülnie minden lehetőséget.


Nem rosszindulatú a szülő a gyerekkel szemben, a legjobbat akarja neki.


A szemtelenkedésedre nincs mentség. Kérdezett tőled valamit, te pedig szemtelenkedsz, hogy "mit érdekel téged".

A 3,5 feletti átlag valójában 3,6? Mert az nem egy nagy teljesítmény.

2014. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4

Igazság szerint utálok takarítani, de ha megkér rá, akkor megcsinálom. Ennyi. Amúgy te mit értesz "rajzolgatás" alatt? Ez egy lenéző megjegyzés akart lenni? Mert szerintem fingod sincs róla, hogy pontosan mit csinálok.


Elhiszem, hogy nem szuper a gyári munka, de ettől még nem kellene engem b-szogatni. Általában felváltva csináljam, van mikor a húgomat spécézi ki, van mikor engem, van mikor apámat.


"Nem rosszindulatú a szülő a gyerekkel szemben, a legjobbat akarja neki."

Na ő is mindig ezt mondja, de ilyenek után tudod nehéz elhinni.


3,5 körüli az átlagom, de ennek megvan a maga oka. Egy reál beállítottságú iskolába járok, azért, hogy formatervező legyek. A reál sohasem ment túlságosan, és nem is fektetek bele túl sok energiát, mert nem érdekel a matek, sem a mechanika példának okáért. Amúgy felvettek a jogira is a Pázmányra, csak nekem régóta volt egy álmom. Ennyi. De felőlem jöhet a rosszindulatú szöveg mi zserint egy nulla vagyok ezzel. Nem ismerlek, úgyhogy inkább fel sem veszem. Anyámtól már inkább idegesítő, mivel még az egyetem épületébe sem tette be soha a lábát, de mindig vitatkoznom kell vele, hogy hogyan mennek ott a dolgok, mert hát ő jobban tudja nálam.

2014. szept. 10. 21:23
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Na ne is haragudj, de ha egy eygszerű kérdésre, hogy holnap hányra mész nem tudsz normálisan válaszolni, én is megszorongatnálak! Annyi erővel hogy "miért akarod tudni, úgysem leszel itthon" azt is kinyöghetted volna hogy hányra mész.

És ne nézd le a gyári munkáját, abból nevelt fel téged. Szánalmas vagy!!!

2014. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszi.


Hol írtam, hogy lenézem? Nem megy a szövegértés? De még egyszer köszi a minősítést.

2014. szept. 10. 21:34
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

...ő aztán nagyon nagyra van a gyári melójával...

...A pénzére is nagyra van, pedig én mérnökként a többszörösét fogom megkeresni. Röhej....

Kérdező, itt írtad, számomra ez azt jelenti, igenis lenézed őt!

2014. szept. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igazából az esik a legszarabbul, amikor cinikus megjegyzéseket tesz felém, nem hogy bátorítana, vagy szavakkal támogatna, mert a pénz az oké, azt köszönöm is, de az ilyenektől, mint a "hát nem tudom elképzelni, hogy belőled lesz-e bármikor is valami az életben" meg hasonlók eléggé eltudják b-szni az ember kedvét.
2014. szept. 10. 21:39
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

...vágja azt a hülye fejet, mint valami dugatlan kekeckedő tanárnéni...

Nézz már magadba is kérdező, anyádról írsz! Ne csak másban lásd a hibát, benned is biztos van.

2014. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!