Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vesz apu ennyi mindent...

Miért vesz apu ennyi mindent nekem? :D

Figyelt kérdés

egy ideje észrevettem,hogy amikor apuhoz megyek,mindig ad nekem valamilyen ajándékot.először kb. 1 éve egy új fajta okostelefonnal kezdte, folytatta taplettel,mp4 +fejhallgató,ruházat.....néha cipővel is próbálkozik de azt általában nem találja el,ki cseréljük stbstb.

ez nem lenne gond,mert hát ki nem örül az ilyeneknek, de azért nem kénefolyton ezt csinálnia.tudom,hogy neki az átlagosnál picit magasabb afizetése,a gyerektartási meg se kottyan neki + csak magát kell eltartania. Anyunak kissé nehezebb,talán ezt apu is tudja,ezért csinálja?azon gondolkodtam el,hogy nem az áll-e a dolog mögött hogy ezzel akarja elérni, h szetessem. csk annyi a baj,hogy már kezdek nőni, jobban megértem a dolgokat..szeretem apát,de akármilyen anyagi helyzeteis van,nem engedhetem meg,hogy ezt tovább csinálja. Következőkor azt mondja, tv-t kapok,de nkm nincs szükségem rá,de nem akarom megbántani.



2014. szept. 12. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De aranyos vagy! Ezt sok gyerek kihasználná! Egyébként ne aggódj emiatt, fogadd el, ha kapsz valamit, de meg is mondhatod neki nyugodtan, hogy neked többet jelent, ha focizik veled, vagy ha elmentek együtt moziba. Biztos benne van az is, hogy így akar kárpótolni a válás miatt, de sajnos ez a könnyebbik út. Szerintem nem bántod meg azzal, hogy szólsz neki, hogy ne kényeztessen el. Sőt, talán még büszke is lesz rá, hogy milyen jóérzésű gyereke van!
2014. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, szerintem is - akár tudatosan, akár nem-, de a szeretetedet akarja ilyen módon "megvásárolni".

Szerintem a legtisztább az, ha leülsz és szép nyugodtan, összeszedetten elmondod neki, hogy nagyon köszönöd, és értékeled ezt a sok mindent, de nincs rájuk szükséged. Mindenképpen tedd hozzá valamilyen formában, hogy nagyon szereted őt, hiszen az apád, és ez akkor is így lenne, ha nem kapnál tőle drága ajándékokat.

Sok sikert :)

2014. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Szokásos péntek esti unatkozó anyóka kamukérdése:D


Mikor póker-party van pénteken, mindig megjelenik:D

2014. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
22%
nem is aranyos odáig van érte hogy az apját csicskáztatja szeginy gyerek :(
2014. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet lebeszélni róla akkor alkudozz. Kérd meg, hogy a tv megvétele helyett inkább menjetek el egy általad választott helyre. "A TV-re nincs szükségem, de elmehetnénk az állatkertbe, mert már ezer éve nem voltam ott!" Vagy bármilyen más program amihez kedved lenne. Legalább eltöltenétek együtt egy jó napot.
2014. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igazából van aminek örülök (pl. Új hátizsák, tablet, focilabda...), de van amire tényleg nincs szükségem (a sok ruha,cipő,új telló, mp4, nem is szoktam zenét hallgatni., most meg a tv).

Lehet h tényleg azért csinálja,mert azt hiszi, anya nem tudja megadni azt,amire szükségem van. (apa gazdag családban nőtt fel, ő még a kelleténél is többet kapot stb stb...) de nkm jó úgy ahogy van.iinkább tényleg jobb lenne, ha elvinne a tenisz edzéseire vagy uszodába, a tv helyett, de nincs sok ideje, inkább tvt vesz.az a fajta.

de mindenesetre leülök és megbeszélem vele,ha nem fog sietni állandóan :) :D

2014. szept. 12. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Tenyleg sokan kihasznalnak, hogy ezt kernek, meg azt kernek...en csupan idot kernek, hogy mehessunk el neha kozosen egyutt fagyizni, mozizni, kirandulni, stb... neha legyen egy orult kozos napunk. :)


De hogy a kerdesedre is feleljek lehet ha igazad van, nem tudom nem ismerlek se teged, se a csaladi helyzeted, de nyugodtan megmondhatod, hogy nem kell. Persze nem ugy, hogy hee apu ez nem kell, hanem sokkal finomabban...probald ravezetni, hogy nincs nagy szukseged ra, s te se haragszol ha nem kapod, s o se haragudjon, hogy nem kell... ha vannak kozos programjaitok, akkor el tudtok beszelgetni az ilyen dolgokrol. :)

2014. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
te is kihasználod,hiszen elfogadod :)
2014. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8-nak! elfogadom, mert örülök neki.de ha sokáig csinálja,szólok neki.
2014. szept. 12. 22:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha te már unod,szólj,hogy vegyen nekem ajándékokat.
2014. szept. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!