Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összeegyeztetni...

Hogyan lehet összeegyeztetni egyszerre ennyi mindent? (tanulás, munka, háztartás, párkapcsolat, saját magam? )

Figyelt kérdés

Nekem már az kitölti a mindennapjaimat, hogy dolgozok, igaz itthonról, de napi 6-8 órám hétfőtől-vasárnapig elmegy vele. A maradék időmben szakdogát írok. Napi max 3-4 órát. Aztán ha van még 1-2 órám, akkor vagy megnézek pihenésképpen 1 órás műsort, vagy barátnőmmel sétálok, vagy páromnak segítek valamiben. (pl lemosom a kocsiját, összetakarítok a házában, ami most épül, igy ott mindig sok a lom) Átalában barátnőmre és egy műsor megnézésére heti 1x van időm, a heti 6 napot, 1-2 órát inkább barátomnak segítek. Ezenkívül anyám is mindig mondja hogy nem segítek itthon semmit, csak néha. De nem csak neki nem segítek, magamra sincs időm! Én nem járok szoliba, vagy fodrászhoz, vagy shoppingolni mint más hasonló korombeli lányok, mert nincs rá időm. 1 hónapja tervezem, hogy szépen berakom a hajamat, hogy barátom is néha lássa hogy szép vagyok, jó szerintem én mindig jól nézek ki, de a pasik már csak ilyenek. Szóval 1 hónap kellett ahhoz hogy időt szakítsak arra hogy 1.5 órát a hajamra szánjak. Nincs időm körmöt festeni meg ilyesmi.

Mégis mindig mindenki szekál.

Barátom is mondja hogy segíthetnék neki többet, megértem, mert tényleg nem ér rá senki hogy segítsen neki és rengeted mindent kell mindig csinálni. Pl festeni, most már lassan füvet nyírni, öntözni az új tujákat stb-stb.. (hiszen az anyjáék dolgozni járnak a tesója meg csak heti 2 napot van itthon)

Anyám is mondja hogy segíthetnék többet.

Korán kelek és későn fekszek és mégis amit betervezek abból soha nem jön össze minden 100%-ra inkább csak úgy kb 60%-ra. :(

Hogyan egyeztessek össze ennyi mindent?

A saját szobám rendben tartására is alig van idő..

Most is csak azért írok ide, mert szakdoga írás közben kell néha 5-10 pihenő :(

Adjatok valami jó tanácsot! :))


2012. ápr. 7. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt csinálom október óta...plusz a párom még 100 km-re van tőlem szóval az utazásra is elmegy az idő. Nem tudom. Államvizsga után majd szentelek időt magamra...Addig meg ez van. Anyumék nem járnak a nyakamra panasszal, mert nem lakom otthon.


21-L

2012. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mérnöki szakon vagyok, még van két évem. A párom 200 km-re lakik, de egy egyetemre járunk, én bejárós vagyok. Tavaly igyekeztem suli mellett dolgozni, csináltam fél évig, aztán úgy döntöttem ennyit nem ér az egész, feladtam. Így is alig van időm a páromra, ha pedig elutazom hozzá egy hétvégére, vagy ő tölt nálunk egyet, akkor képtelen vagyok tanulni, már is borult és torlódott minden.

Ez van... én ezzel úgy vagyok, hogy én vállaltam, akkor nem panaszkodok, hanem csinálom. Van hogy egyik nap inkább pihenek, viszont akkor másnap duplán kell teljesítenem, ez egy ilyen dolog. Emellett van két kutyám, akik igénylik a játékot és a sétát, erre is időt kell szánnom, ennem kell, ahhoz meg valami kaja kell, rendben kell tartanom a lakást és a páromra is időt kell szánnom. Bár néha küszködöm és nagyon nehéz, még is úgy érzem, hogy lesz*rom ha kócos fejjel megyek suliba, vagy betört körömmel, most ez van, majd ha lesz időm levágom a körmöm, vagy kivasalom a hajamat. Egyébként ha éppen nincs rossz időszakom, akkor kifejezetten bírom, hogy be vannak telve a napjaim kb 0-24-ben. 2-3 hónapot ki lehet így bírni, a vizsgaidőszak meg már lazább.

2012. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2,5éves, 14hónapos kicsik, főiskola(nappalin), háztartás, férj és magamra is jut időm, igaz nem festem a körmöm, meg nem bongyorkázom a hajam, de egy pici időm van magamra:) Ha más nem, a mosogatás alatt rendezem a gondolataimat...

Kora reggel összekapom magam(értsd testem ápolása hajtól a lábkörmökig(10-15perc), öltözés, bébik etetése, rendrakás, játszó, délben ebéd, rendrakás-homoktalanítás, altatás, tanulás-olvasás(1,5óra nyugi), uzsi, séta, vacsora, fürdetés, altatás, megint rendet rakhatok:), és kikapcsolhatok(10óra)


Ennél már csak nehezebb lesz neked is...

Üdv

2012. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sajnos tényleg nem lesz sokkal könnyebb. Én is voltam hasonló szituációban, több hónapig ment ez. Aztán elhagyott a kedvesem, amitől még több munkába menekültem. Mondjuk a családom támogatott azért. Aztán találtam egy olyan párt, aki nem a segítségemet várja, hanem ő segít nekem mikor tud, mikor neki kell segítség én segítek neki. Háztartást egyszerűsítem, ahol tudom. Ha tudom, hogy csak stressz árán tudnék főzni akkor rendelek kajafutártól stb. Mindenképp vedd figyelembe a saját igényeidet, legyél kicsit "önző" mert így mindenki kihasznál és felőrlődsz. Vagy dolgozz kicsit kevesebbet, vagy segíts kevesebbet, mert tapasztalatból mondom, hogy megszokja a környezeted, hogy téged mindenben ki lehet használni és egyre többet akarnak rád sózni. Tanulj meg nemet mondani (nagyon nehéz tudom), kedvesen de határozottan.
2012. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Napi 8-10 óra meló,mellette infó szakos egyetem.Este edzeni járok heti 4-szer,figyelek magamra ebből nem engedek,megjelenésem mindig is fontos.Önképzés(szakmai ártalom),nyelvtanulás,párkapcsolat nincsen(na arra nem igazán tudok időt szánni),alvástól veszem el az időt állandóan.


24Ffi

2012. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Én nem tudom hogyan tudnak az emberek ilyen táblázatszerűen élni,én nem tudok,és nem is akarok.


Én azt mondom,vagy párkapcsolat vagy munka,karrier.

A kettő együtt nem megy,legalábbis nekem nem menne.

2017. okt. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig elég sok ember csinálja így.
2017. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy sok ember így csinálja,sokan be is vállalnak olyat,amit hosszú távon nem bírnak.


Ezért is van ennyi alkoholista az országban.

2017. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!