Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha a barátnőtö...

Ti mit tennétek ha a barátnőtöket verné az anyja?

Figyelt kérdés
17 évesek vagyunk,mostanában sokat alszok a barátnőmnél és azt tapasztalom hogy az anyja sokat bántja őt. Múltkor is mentem be a házba arra hogy éppen megpofozta, pedig a barátnőm nem egy rossz gyerek aki megérdemelné. Meg volt hogy eltörte a karját, mindig tele van kék-zöld foltokkal. Ha ott vagyok akkor is az anyja lelkileg is terrorizálja,semmi nem jó neki mindig csak a hibát látja benne. Volt hogy megakartam védeni a barátnőm de az anyja közölte ha nem fogom be annál többet fog kapni. Jövőre elköltözzünk mindenképpen de mivel még nincs munkánk ez nem lehetséges. Ti mit tennétek? Az legális ha hozzám vagy nővéréhez költözne a barátnőm? Hogy segíthetnék neki?

2014. szept. 13. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy az a baj hogy van pasija? Màr mint te.
2014. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De ezért miért kell bántani a lányát?

elmúltunk 17 évesek,tudott a kapcsolatról nem mondott rá semmit. Ez nem ok hogy eltörje a karját meg hasonlóak!

2014. szept. 13. 16:49
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagyon súlyosan hangzik, az a minimum, hogy feljelenteném az anyát.
2014. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem valami normàlis az anyukàja, bocs. Jelentsd fel az anyjàt a rendôrsègen egy pofon ok de kèz törès stb màr sok
2014. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt meg a barátnőm nem szeretné csak elmenni onnan. De az meg úgy lehetséges hogy kiskorúként a nővéréhez költözik esetleg hozzám?
2014. szept. 13. 17:10
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha elmentek akkor szerintem az lesz hogy az anyja nagyon mèrges lesz utàna megy ès lesz baj. Ha elszöktök, lehet hogy màr ez is jàrt eszetekben ugyan ez lesz. Nem egyszerû... beszèljen az anyjàval. Hogy mièrt veri, stb.
2014. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem normális az a nő tény és való, próbáltunk már vele beszélni veszekedés lett a vége,utálja a gyerekét vagy nem tudom. Nővéréhez mehetne, sokat van ott meg nálunk is nagyon szívesen látjuk, szüleim jobban szeretik mint a saját anyja...csak hát félek hogy balhét csinál,feljelent...
2014. szept. 13. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megverte ùjra, gondolom ùgy hogy az làtszon is akkor menyjetek, ha feljelent titeket mutassàtok meg a rendôröknek a verès nyomait. Ha a szüleid szeretik akkor meg fogjàtok vèdeni attòl hogy a te hàzadban az anyja bàntsa, ha majd be akar menni (nagy erôvel, dühösen) . Ha nem szereti a lànyàt akkor nem fogjA èrdekelni hogy hol van
2014. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Látleletet kell vetetni most, akkor, amikor bántalmazta, és azonnal menni a rendőrségre és feljelenteni. Amíg kiskorú, addig gyermekbántalmazásnak számít, tehát a mama ülni fog. Ha jövőre jelenti fel (18 után), akkor már nem.


Valamint a barátnődnek azonnal el kell mennie egy gyermek- és ifjúsági pszichiáterhez, mert a súlyos bántalmazások - különösen, hogy az anyjától szenvedi el nőként - nagyon súlyos fokú öngyűlöletet okoznak nála. Ha nem segít ezen most egy jó pszichiéter, akkor ennek később rettenetes következményei lesznek.


A harmadik: a barátnőd 17 éves. Miért nem üt vissza az anyjának? Engem brutálisab bántalmazott az anyám (nő vagyok), egészen 15 éves koromig, amikor is egy alkalommal ÖNVÉDELEMBŐL akkora nyaklevest adtam neki, hogy majdnem eltaknyolt. Soha többé nem mert kezet emelni rám.


Védje meg magát a kislány: vagy úgy, hogy megvédi magát direktben (azaz visszaüt és visszaordít), vagy úgy (ez utóbbi a jobb megoldás, mert nem lesz bűntudata), hogy feljelenti az anyját és lecsukatja.


Költözhet hozzád is a lány, de akkor az anyjával MINDEN kapcsolatot meg kell szakítania, és akkor is él az, hogy pszichiáter neki, de azonnal. Valamint, mivel még nem nagykorú, a Gyámhivatalba be kell menni és kérni kell neki egy gyámot vagy ügygondnokot az anyja helyett (18 éves koráig). Ide is kell a feljelentés a rendőrségen, mert indokolni kell azt, hogy az anyja helyett miért kell más gondviselő.

2014. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es voltam:


"Azt meg a barátnőm nem szeretné csak elmenni onnan."


Ez jelenti azt, hogy mélyen traumatizált ember, akit az agresszor nem csak fizikailag tart fogva. Komolyan mondom, ha nem akar tenni az ellen, ami most van, akkor a harmincat sem fogja megérni. Ezt olyan komolyan vedd, ahogyan én írtam.

2014. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!