Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradnátok a szülői háznál és...

Maradnátok a szülői háznál és felújítanátok 5 millióért vagy hitellel mennétek külön?

Figyelt kérdés

Édesapám meghalt, utána megörököltem a családi házunk felét. A másik fele anyukámé, akivel jó a kapcsolatunk.

Itt lakik a párja akivel szintén jól kijövök illetve az én élettársam.

Hivatalosat tehát 50-50% tulajdonosok vagyunk edesanyammal. A mamámtól örököltem 5.000.000 forintot. Ebből van az egyetem miatt 200.000 ft tartozásom tehat maradna 4.800.000.

A nagy kerdes hogy maradjak itthon a csaladi haznal es újítsam fel a pénzből ( kivul belul) vagy vegyek egy 30 nm es kis garzon lakast, aminek lenyegebe csaladalapitas elott allva nem sok ertelme van.

Hitelt nagyobb lakasert soha semmilyen korulmenyek kozott nem vennek fel, 3 evig pereskedtunk deviza ugyben. A csaladi hazunk hitel es tehermentes. 4 szoba van. 1 anyueke, 1 a mienk parommal, es 2 kisebb szoba all uresen.

Ti mit tennetek maradnatok es felujitanatok vagy mennetek garzonlakasba? ( egy lakas felenk kb 10 millio forint)


2014. szept. 19. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Csak úgy maradnék, ha teljesen különálló lakrészt lehetne kialakítani mindkét családnak. Szóval ha úgy érzem, magamra tudjam zárni az ajtót.
2014. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
úgy újítanám fel,hogy külön bejárat,külön lakrész
2014. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 gömbicica ***** válasza:
68%

csatlakoznék a válaszadókhoz.

külön konyhán, külön bejárattal maradnék!!!!

ami nem azt jelenti, hogy rá sem nézhetnénk egymásra, csak ne kelljen naponta egymás életterén át közlekedni.

2014. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Azt beszéljétek át anyukáddal, hogy ha bármi miatt költözni szeretnétek, akkor mi lesz.

Mert fél tulajdonrészt idegen nem fog megvenni, maximum anyukád fizethet ki. Ő meg kérdéses, hogy tud/akar-e.


Ha esetleg költöztök munka, bármi miatt, akkor hasznosítani se tudjátok a lakrészt. Mindenképp gondoljátok végig a hosszútávú lehetőségeket.

2014. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

olyan lakast szerintem se vegyel, ami mar a megvetele pillanataban se felel meg nektek.


a hazat kene ugy felujitani, hogy ket lakreszt lehessen kialakitani, a szoba nem lenyeg, de legyen ket kulon furdoszova, es lehetoleg ket kulon konyha.

2014. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Anyukád hány éves? Ha neki vennél esetleg egy kis 1,5 szobásat a közelben, az ő nevére, a ház pedig a te nevedre kerülne?


Nem ismerem a viszonyotokat, csak egy ötlet :)

2014. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
A te részeden anyukádnak van haszonélvezete? Gondolom igen, így jogilag egyáltalán nem rendelkezhetsz a ház felett. Így elég rizikós rákölteni az összes pénzed még akkor is, ha jelenleg jóban vagytok.
2014. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
60%
Én nem maradnék!Inkább hitel.Ha egyszer megunod,ne adj isten össze veszel a szülővel,akkor attól a lakástól nem válsz meg egy könnyen.
2014. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Inkább külön mennék. A garzon el lehet adni majd ha úgy alakul (tiéd lesz a másik fele is a háznak) és akkor majd eldöntöd hogy akarsz-e ott élni.
2014. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Egy teljes ingatlan árából felújítani egy másikat, ez nem ésszerű gazdasági döntés.

Két ingatlan, az két ingatlan. Bármi történik, akkor van egy sajátod, ami bárkitől független.

Mikre készülj:

Az anyukáddal közös ingatlannál bármi történik anyukáddal az élettársa is örökölni fog, hacsak anyukád nem ajándékozza most neked holtig tartó haszonélvezet fenntartásával az ő tulajdoni hányadát.

Való igaz, hogy ha pl. a munkád miatt költözni kell, akkor a fele házrész nem mobilizálható.

Gondolom a nyugati határszélen vagy Pesten élsz ( a lakásárakból gondolom) Nálunk már 6 millióért másfél szoba étkezős téglalakást is lehet kapni.

Én maradnék, és várnék egy jól megvehető használt lakásra.

Még mindig maradnék, amíg azt fel nem újítottam, és utána költöznék.

Tedd fel másként a kérdést: Ha nem örökölted volna sz ötmilliót, akkor maradnál felújítás nélkül anyukád házában, vagy keresnél másik lakásmegoldást a leendő családodnak. Csak a meglevő pénz sarkall-e a változtatásra?

2014. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!