Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennétek, maradnátok vagy mit...

Mennétek, maradnátok vagy mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy nagyon jó lehetőséget a munkahelyemen, áthelyeznének az ország másik végébe egy magasabb pozícióba, a fizetésem a duplája lenne, albérletet intéznének és céges autót is kapnék. Viszont van egy súlyosan beteg anyukám aki ápolásra szorul, nem 0-24-be, de főzni, takarítani, bevásárolni már nem tud magának, így szüksége van rám. Ő nem szeretne költözni velem és persze a cégtől se várhatom el, hogy garzon helyett legalább egy 1,5 szobát albérletet támogassanak. Van egy öcsém de rájuk nem hagyhatom anyát mert nem segítenének neki és még azt a kis pénzét is elszednék (tapasztalat, ezért zavartam el őket úgy egy éve itthonról).


Ti mit tennétek a helyembe? Csak nem hagyhatom anyut magára, ápolót nem akar, költözni megint nem. Viszont 25 évesen ekkora lehetőséget sem lehetne kihagyni. Nagyon rossz így...



#lehetőség #költözés #Súlyosan beteg édesanya
2014. jan. 5. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán találsz valami ismerőst, aki némi pénz fejébe ránéz anyukádra naponta kétszer és segít amiben tud. Nem is kell megmondani, hogy kap érte pénzt, lehet így könnyebb lenne neki. Vagy lassan kezd el rábeszélni egy otthonra, mert előbb-utóbb kelleni fog a 24 órás felügyelet.
2014. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag jobban jársz, akkor nem tudnál megfizetni valakit, aki segítene anyádnak ? Önkormányzatok is tartanak fenn ilyen szolgáltatást.
2014. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen ápolót fogadnék. Ez a te életed, a te lehetőséged. Anyukád azért szült meg téged, hogy boldog életed legyen és kihasználd a lehetőségeidet. Normális szülő nem kérhet olyat, hogy ne élj egy ilyen lehetőséggel. Főleg, hogy gondolom nem fog még sokáig élni. Gondolj bele ebbe is, otthon maradsz, néhány év múlva meghal, te meg bánhatod, hogy kihagytad.
2014. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy gyerekkori barátnőm felajánlotta hogy ránézés (egy bérházban lakunk, így még csak nem is kitérő neki), de anyu sajnos hallani se akar róla. Az a legnagyobb aj, hogy betegség tudata sincs, tényleg egyik napról a másikra lett munkaképtelen és még fiatal is (49 éves), mindig is erős nő volt és szerintem nem tudja feldolgozni hogy már nem tud megcsinálni mindent egyedül. A betegsége előtt dolgozott, kertet művelt meg sportolt is majdnem mindennap, azóta meg szegény még fürdeni is alig bír egyedül... :'(
2014. jan. 5. 19:17
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
kamerázd be a házat
2014. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem várja el anyu hogy itt maradjak vele, sőt ő örül neki a legjobban és már az összes rokont felhívta hogy milyen büszke rám. De nem akarja elfogadni külső segítséget. Azért is megharagudott rám anno amiért visszaköltözötem hozzá.
2014. jan. 5. 19:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg nincs gond. Elmész, látogatni így is tudod. Ápolót meg muszáj lesz fizetned, ha magáról sajnos nem tud gondokodni. Biztos emgalázónak érzi. :/ Próbáld emg vele mégiscsak megbeszélni valahogy, hogy engedje és nem szégyen ez, ha segítséget kell elfogadnunk.
2014. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

25 évesen szerintem mindenképpen élned kéne a lehetőséggel!

Így is felajánlottál anyukádnak pár lehetőséget (költözzön vele, vagy felfogadsz mellé valakit stb..), de neki egyik sem volt jó.

2014. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Fizikailag milyen állapotban van anyukád? Úgy értem, hogy ha pár hétig nem gondoskodik róla senki, abba ugye nem fog belehalni?


Azt gondolom ugyanis, hogy nagyon helyes, hogy gondoskodsz róla, de nem szabad ennek olyan mértékben alárendelni az életedet, hogy nem fogadsz el egy amúgy jó munkát. Felajánlottál neki több lehetőséget - ápoló fogadása, költözés - de nem fogadta el. Az a megoldás, ha szembesül a tényekkel: nem tudja ellátni magát. Ehhez ott kell hagynod, magára, egy időre, persze minden nap felhívod, otthagyod neki a közel lakó ismerős számát is. Értem én, hogy nehéz lesz neki, de nem maradhatsz vele örökké. Másképp nem fog lelkileg túllépni a problémáján, nem fogja soha elfogadni, hogy megváltoztak a testi képességei.

2014. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én édesanyád helyében konkrétan bottal üldöznélek el.

Az öcséd fogait meg kiverném.

2014. jan. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!