Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha érzem a...

Mit csináljak ha érzem a költözés/összeköltözést a párommal, de szüleimnek egy szóval sem merem felhozni?

Figyelt kérdés
Akárhányszor úgy érzem hogy mondanám nekik, görcsbe rándul a torkom és képtelen vagyok belekezdeni mert tudom hogy kötekedően reagálnak mindenre és lekezelően.
2014. szept. 22. 20:40
 1/8 sippara ***** válasza:
100%
Ez tökéletes mércéje annak, kész vagy-e egy önálló, felnőtt kapcsolatra, együttélésre. Te nem.
2014. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kész vagyok.

A gond azzal van, hogy sosem tudtam igazán beszélgetni a szüleimmel komoly dolgokról. A kettő nem ugyanaz.

2014. szept. 22. 20:58
 3/8 A kérdező kommentje:

Bárkivel elbeszélek komoly döntésekről, akár a főnökömmel is.

Egyedül velük nem ment sosem, a természetük miatt.

2014. szept. 22. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor itt az ideje elkezdeni.
2014. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van az elsőnek. Ha felnőtt (nagykorú) ember létedre nem mered elmondani a szüleidnek, akkor nem vagy mér érett. Én 18 évesen bejelentettem, hogy a 100km-rel messzebb található megyeszékhelyre megyek egyetemre, és a párommal közösen albérletben fogunk élni ezután az adott városban. Semmi gond nem volt, elfogadták, és mi is boldogultunk egyedül. Azóta már házasok vagyunk 2 gyerekkel. NEm értem mit kell ettől félni.
2014. szept. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És miből finanszíroztad iskola mellett mindezt?

Egy rossz szavuk sem volt, hogy éretlenül iskola mellett kilépsz a semmibe?

2014. szept. 23. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, ő miből finanszírozta, de én két suli mellett is tudtam dolgozni, és ösztöndíjakat kaptam mind a két intézményből, pedig nem "nevenincs" iskolák voltak, és zseni se vagyok. :) Ha van főnököd, akkor van kereseted is, 18 gondolom elmúltál... Nehéz döntés, tudom, de esetleg kezdd el mesélni nekik, hogy mik a terveid, hogy hogyan fogod beosztani az idődet, ha elköltöztél, amit ekkor és ekkor tervezel... sok sikert. :)
2014. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nevetséges, ahogy egyesek milyen bazikönnyen dobálóznak a munkahelykérdéssel. Ó persze, csak úgy van minden, igaz? A 18 éves albérletes is biztos maga fizette az albérletét munkából, és mellette még járt suliba is, ugye?
2014. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!