Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Menjek haza, kapok pénzt?

Menjek haza, kapok pénzt?

Figyelt kérdés

Vagyis volt egy számlám, ahová a szüleim és a nagyszüleim közösen gyűjtöttek, 100 000Ft gyűlt össze 18 éves koromra, de ekkor anyu meggondolta magát, kivetette velem, és elrakta, mert hogy hülye lenne odaadni, majd megkapom, ha elkezdem az egyetemet. Egy év múlva elkezdtem, azt mondták, kifizették belőle a kollégiumot fél évre, nem arról volt szó, hogy kézhez kapom. Egy évig jártam csak egyetemre, utána otthagytam és kijöttem külföldre. Anyu mondta, hogy igazból nem a kolira ment a pénz, még megvan, ha hazamegyek, és vissza iratkozok ugyanarra az egyetemre (amit szívből utáltam), akkor megkapom.

Most külföldön vagyok, eddig dolgozgattunk a párommal egy cégnél, de az a cég úgy fest, csődbe megy, megtakarítása pedig egyikünknek sincs. (Neki volt, de azt felélte még összeköltözés előtt)

A főnöknőm ígérte, hogy segít nekem új munkát találni, ha kell, kifizeti az iskoláztatásomat is, csak jöjjünk egyenesbe.



Ilyen esetben hazaköltöznétek vagy maradnátok?


2014. szept. 23. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Anyád csak irányítani akar.msemmi penzt nem fogsz kapni,
2014. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
100 ezerért haza? ... és aztán mi lesz?
2014. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Aztán elméletben ha sikerül lediplomáznom, és a párom addig megvár itt kint, visszajöhetek. Csak utáltam az egyetemet, mivel szlovák suli, és gyűlölik a magyarokat. (6 vizsgából 5ön a nemzetiségem miatt húztak el. Nem csak engem, az egész csoportot)
2014. szept. 23. 16:59
 4/17 A kérdező kommentje:
De ha itt meg nem talál munkát legalább az egyikünk nagyon gyorsan, akkor megint csak nehéz lesz.
2014. szept. 23. 16:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazajönnél se kapnál belőle egy forintot sem, anyukádnak csak nem tetszik h éled az életed. Én nem jönnék haza. Kinnt még egy takarítói állassal is többet kapsz mint 100 ezer.
2014. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kapnád meg, de tuti h 100.000ért a fülem botját se mozdítanám ha zsarolnának vele.
2014. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Én csak azt nem értem hogy mi az hogy meggondolta magát és kivetette veled... neharagudj de elég nagy tapló lehet anyád :D Szerintem a pároddal beszéld meg mi a helyes döntés, ne anyádék irányítgassanak arra volt 18 évük, tedd azt ami a legjobb neked... Bár egy diploma igencsak kecsegtetően hangzik, de a te döntésed legyen ha le akarod tenni, vagy hol akarod letenni... Amugy meg egy diploma sem jelent biztos jól fizető munkahelyet, de pl.: én Németországban élek 4. éve van egy szaros szakmunkás bizonyítványom, mellette most meg már egy elég jól befutott cégem... A szitu ismerős nekem is próbálkoztak anyámék elég sokáig, de a lényeg hogy mindenkinek a saját életét kell élje...ha tetszik nekik ha nem... Na de most ezzel nem lebeszélni akarlak..
2014. szept. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan szakra jártam, amivel nem igazán tudnék mit kezdeni külföldön, Felvidéken (ahonnan származom) viszont hatalmas a munkanélküliség.

Mivel 18 évesen még otthon laktam, anyunak sajnos volt joga kivetetni a pénzt, mert ők tartottak el, jog ide jog oda.

Én szívem szerint maradnék, de ha nem találunk munkát nagyon rossz anyagi körülmények között fogunk élni.

Ajánlották, hogy menjek Angliába (Németországban vagyunk), több a lehetőség, de a párom nem tud (bonyolult, miért), én meg nem akarom cserben hagyni és lelépni.

2014. szept. 23. 17:25
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező... Felvidék az most Szlovákia, már akkor is az volt, amikor 18 éves voltál. Már akkor sem Ft volt a fizetőeszköz ott, most meg pláne euro van... Felvidéken hogy gyűlt össze 100000 Ft egy számlán? A szüleid meg a nagyszüleid mindig átváltották a koronát/eurot, úgy fizették be?
2014. szept. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg a kolira költötte volna, akkor még nem is gáz a dolog szerintem.


De 100 ezerért hazaköltözni és újrakezdeni az egyetemet? Szerintem alapból csak fizetősen lehetne az ilyesmit, és kolira, albérletre is elmenne a pénz...szerintem ez az egész újrakezdés dolog sokkal többe lenne mint 100 ezer, de amúgy sem mennék ezért haza.

2014. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!