Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az orokbefogadott gyereket...

Az orokbefogadott gyereket lehet ugy szeretni mint a verszerinti gyereket?

Figyelt kérdés
Ha pl. egy hazaspar orokbefogad egy gyereket mert a no nem lehet terhes es utanna megis lesz gyerek. Ugyanugy szeretik az orokbefogadott gyereket mint a sajatot?
2014. szept. 26. 09:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja, de igen, lehet ugyanúgy szeretni. Egy valamire való anya ugyanúgy szereti, hiszen saját gyereke, csak épp nem ő szülte. Mindig a gyermek érdekeit és érzéseit kell szem előtt tartani.
2014. szept. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
9%

Persze, csak ezt mind azok mondjak akiknek meg nem lett sajatja.

Lehet vele igazsagosan, ugyanugy banni, lehet igazsagosan egyenloen viszonyulni mindkettohoz.

Csak ha majd eg a haz, es csak az egyikre van idod hogy kimentsd, akkor derul ki az igazsag.

2014. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
szerintem lehet.
2014. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Normális körülmények között lehet.

Ha ég a ház, akkor kiderülhet esetleg más - de szerencsére a házak nagyon ritkán égnek.

2014. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%
Biztosan,de akinek pl van egy saját+1 örökbefogadott,biztosan felfedez néha a sajátjában egy gesztust,egy testrészt,stb.ami pont olyan,mint az anyuka apuka,tehát a vérszerinti szülő mozdulata,testrésze... És akkor óhatatlanul is külön szeretettel elmereng a saját kis csemetéjén... És ez így van jól!
2014. szept. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
38%
Nekem sajátjaim vannak,és az égő házba gondolkodás nélkül bemennék mindegyikért,még ha én magam nem is élem túl. Elképzelésem szerint egy örökbe fogadottnál működne az életösztön bennem,és mérlegelnék,h bemenjek-e.. Persze megtennék mindent,amit tudok,de nem biztos,hogy akár az életem árán is.
2014. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%

Pont egy nagyon közeli családtagunk van ilyen helyzetben. Beültetések után sem jött össze a baba, ezért örökbefogadtak. 4 évet vártak arra is, mert kicsit szerettek volna. Majdnem két évesen került hozzájuk egy gyerek. Pont úgy viselkednek, mintha saját lenne. Persze így 40 fölött összejött természetes úton saját baba is. Látszólag egyenlően bánik velük, szereti őket. De soha nem tudjuk meg, hogy mit érez legbelül, még ha saját maga sem vallaná be...nem tudom.

Az örökbefogadott gyerek mindenesetre agresszív és 24 órából 23-at üvöltve hisztizik. Annak pedig, hogy mi köze az egészhez, hogy "sötétebb" a bőre, mint a szülőknek....azt döntse el mindenki maga belátása szerint :)

2014. szept. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
12%
Mélyen,leges-legbelül mindannyian a sajátot szeretjük legjobban,nemcsak hogy az örökbefogadottnál jobban,hanem az életünknél is jobban! Ez természetes. Én speciel,még ha a gyerekem ölne is meg engem (persze esze ágában sincs),akkor is,ha tehetném,még a halálból is visszajönnék,hogy mentsem az ő bőrét. Csukjanak be engem helyette. Az anyai szeretet mindent felülmúl. Az egy ösztön is egyben.
2014. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

A kutyámért is bemennék egy égő házba akár az életem árán is, létezik azért tükör is a világon, amibe néha bele kell nézni.

Ha valaki csak akkor tudja önzetlenül szeretni a másikat, ha az ő vére, akkor ott már régen nagy bajok vannak.

2014. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

Engem nagyon szerettek a szüleim. Már gyerekként is észrevettem, hogy talán kicsit jobban féltenek, kicsit jobban szeretnek , mint az osztálytársaimat....a barátnőim nagyon szerettek hozzánk járni, mivel nálunk sosem volt veszekedés, kiabálás, játszhattunk kedvünkre. Ugyanakkor szigorúak is voltak, diplomás embert neveltek belőlem a hetvenes években, amikor ez még sokkal ritkább volt, mint manapság, már az érettségi is elismert végzettség volt. Közben gyerekeim lettek, szüleim meghaltak(: Egy fatális véletlen során megtudtam, hogy nem voltam vér szerinti gyerekük....még ma sem tudom felfogni, hogy tudtak ennyire szeretni egy idegen gyereket.

Ma már unokáim vannak, szép családom, nagyon rendes férjem, de tudom, mindent, ami jó az életemben, az Ő végtelen szeretetüknek, jóságuknak köszönhetek.

Azt gondolom, a szüleim tudtak szeretni egy örökbefogadott gyereket úgy, mint egy sajátot.

2014. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!