Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szerettek a szülői...

Akik szerettek a szülői házban lakni, azoknak nem volt nehéz a költözés?

Figyelt kérdés

Egy-két időszak kivételével nagyon szerettem itthon lakni. Részint a szüleim miatt, részint pedig nagyon szeretem a környéket, a házunkat, a szobámat, milliónyi emlék köt ide. Az esküvő után nálunk maradtunk a férjemmel, egészen addig, amíg megvettük és elkészítettük a lakást, egy másik településen. Most közeledik a beköltözés ideje és egyre szomorúbban hagyom itt a kis kuckómat, pedig tudom, hogy nincs jobb annál, amikor sajátba költözhet az ember, ketten, anyós-após nélkül. A héten szedegettem, össze a dolgokat, a szobámat is nagyrészt kiürítettem, hiszen sokminden jön velünk az új lakásba, és olyan érzés fogott el, hogy inkább maradnék még. Egy hónapja például olyan volt az itthoni helyzet, hogy majdnem beköltöztünk a félkész lakásba, de azóta rendezőtek az ügyek és hajlamos vagyok megfeledkezni azokról az érzésekről, amik akkor menni késztettek.


Akik szerettetek otthon lakni, a szülői házban: milyen volt a költözés? Mivel motiváltátok magatokat?


2014. szept. 26. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem az motivált, hogy vágytam külön élni együtt csak a szerelmemmel. Nekem 2 hét volt rossz, szinte honvágyam volt időnként. De aztán megszoktam és ez elmúlt, már nem vágytam a régi szobám után. Azóta eltelt pár év, és nagyon jó mikor hazautazunk a férjemmel és a gyerekeimmel, és a régi szobámban alszunk ilyenkor. Nagyszerü érzés, boldogság. De ha több napra megyünk, 1 hét után már vágyom haza, a saját házunkba, az otthonunkba.
2014. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2-3 hónap múlva ha minden jól meg meg tudom majd válaszolni a kérdést :)


Sok sikert a költözéshez.

2014. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Házastársaddal ketten már nemcsak egy pár vagytok, hanem EGYEK vagytok, (nemcsak a testiségre értem!). Így Ti élni fogjátok az új, közös életetek. Persze, hogy az ember továbbra is kötődik a szüleihez és a házhoz, ahol felnőtt, látogatja szeretteit - de Te és a házastársad egymás számára vagytok a legfontosabbak.

És gondolj arra, hogy a ti lakásotok lesz a ti közös fészketek! (Legalábbis nekem ez járt az eszemben, amikor a feleségemmel az utolsó simításokat végeztük a lakásunkon)

Sok boldogságot kívánok Nektek!

2014. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amíg megvettük és készítgettük, addig nagyon izgalmas volt, úgy örültem minden kis haladásnak, szépítgetésnek! Alig vártam, hogy becuccoljunk végre, hiszen tulajdonképpen tinikorom óta készítgetem elő a "kelengyémet" :) De most, amikor elérhető távolságba került a költözés, akkor rettenetes honvágyam van - úgy, hogy még el se mentünk :)
2014. szept. 26. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:

19 évesen egyetemre mentem egy 100 km-re lévő városba. Onnan sem a szüleimhez költöztem haza, hanem egyedül egy másik városba, mert ott kaptam munkát. Úgy éltem 8 évet teljesen egyedül több albérletben is, hogy közben mindig is jó kapcsolatom volt a szüleimmel, mindig is szerettem otthon lakni velük. De közben meg tudtam, hogy a saját életemet is úgy építhetem fel, ha a munkát és a várost választom a falu és a munkanélküliség helyett.

Ehhez képest te a férjeddel költözöl a saját lakásba. Ez adjon erőt!

2014. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 2 éve költöztem el, de még megvan "a szobám". Rengeteg cuccom ott van még, csak a mindennap használtakat vittem el és azóta szép lassan hordozom el a többit, így nem volt olyan fájdalmas és hirtelen az egész.

29 évesen mentem férjhez...

2014. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szerettem otthon lakni, anyukám volt a legjobb barátnőm (illetve még mindig az), szerettem a szobámat, a házat, a kertet, a környéket... Ott nőttem fel, el sem tudtam képzelni, hogy valaha máshol éljek. A kollégiumokban is csak vegetáltam, meg sem próbáltam beilleszkedni.

Aztán mikor szóba került a költözés, először lefagytam, de aztán megszoktam a gondolatot. Amikor behurcolkodtunk az új lakásba, már annyira vágytam rá, hogy ne csak pár órát töltsek együtt a kedvesemmel, hanem mellette ébredhessek, hazavárhassam délután, hogy szinte el is felejtettem, hogy nekem még nem ez az otthonom.

Kicsit el is rontottam, illetve így utólag máshogy csinálnám: átvittem a cuccaimat az új lakásba, bevittünk pár bútort, és a tervekkel ellentétben estére lakható lett a lakás. Úgy döntöttem, már nem megyek haza, hanem itt alszunk, úgyhogy írtam egy SMS-t anyukámnak, hogy ne várjanak. A mostani eszemmel mindenképpen hazamentem volna még egyszer, mert neki volt a legnehezebb a költözésem... de boldogságomban önzővé váltam. :(

Már 2 éve élek itt, megszerettem és megszoktam, élvezem minden, a férjemmel töltött napot, de gyakran járok "haza" és sokszor hiányzik a környék, a kert... Eleinte kicsit fájt látni, hogy a régi szobámat "raktárnak" használják, pedig milyen szeretettel csinosítgattam anno!

2014. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon jó olvasni a soraitokat! Egyrészt: látom nem vagyok egyedül, másrészt viszont: van boldogság az elköltözés után is :D
2014. szept. 30. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!