Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátom félig cigány. Ti...

A barátom félig cigány. Ti hogy reagálnátok a szüleim helyében?

Figyelt kérdés

Az anyukája révén az.

De nem azok a segélyből élő típusok, sőt. Nagyon jól élnek (gazdagok), rendesen dolgoznak, a nővére pl. már 2. éve külföldön tanul, ő is egyetemre megy majd.

Eddig eléggé titkoltuk a kapcsolatunkat, mert

1. Nekem Ő az első barátom.

2. A szüleim (leginkább apa) eléggé a cigányok ellen van.

3. A gimiben én vagyok az egyik jó tanuló, "mindig mindent tudó" lány, aki a legtöbb szülő álma (bár egyesek csak simán strébernek hívnak), a barátom pedig inkább a népszerű kategória.



Viszont ma Ő hozott haza és ahogy beértem a házba, Anya rögtön kérdezte, hogy ki hozott haza kocsival és már nem szeretnék Neki tovább hazudozni, titkolózni sem akarok.



Hogy mondjam el itthon?


17L


2014. szept. 27. 22:19
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
De amúgy nem látszik rajta.
2014. szept. 27. 22:19
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Vidd haza és mutasd be.
2014. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem látszik rajta, de attól még az.
2014. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Apád helyében nyilván ellenségesen reagálnék, ha ő rasszista. Én a saját helyemben nem találnék kivetnivalót a kapcsolatotokban, az én legjobb barátnőmben is van egy negyed vonóval legalább, de még soha nem beszéltünk ilyesmiről, és ha full cigány lenne, se érdekelne.

Mondjuk ha simlis, kisstílű senkiházi lenne, aki piti hazudozással akar előbbre jutni az életben, és a szocializáció teljes hiányát mutatná, akkor aggódnék. De ehhez meg nem kell cigánynak lenni.

2014. szept. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
Jobb ha nem viteted haza magad vele. Írod ő az első barátod, majd a másodikat mutasd be. Addig titkold csak tovább. A pasik úgy is csak jönnek mennek. Ha apád rasszista nem okozz neki csalódást a fél cigány is cigány. Hatalmas traumától kíméled majd meg, a rövidebbet mindenképp te húzod a sráccal kacsoltban is.
2014. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem rasszista, csak annyira nem kedveli őket...

Egyenlőre nem nagyon kutatok második barát után.

Meg már május óta tart ez az egész közöttünk, szeretnék elmenni orvoshoz is, Anya pedig kérdezősködne, hogy miért.

Szóval már elegem van a titkolózásokból, hogy mindent ötször átgondolok, nehogy elszóljam magam.

2014. szept. 27. 23:00
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Olyan nincs, hogy valaki annyira nem kedveli a cigányokat, de közben nem rasszista. Akkor vannak konkrét cigányok, akiket nem kedvel. Ha a te barátod jó arc, kedves, tisztelettudó, és nem az az első gondolata, hogy lenyúlja az arany ékszereket a fiókból, akkor nem lehet apádnak semmi problémája. Vállald fel. Mondd meg, hogy van barátod, xy-nak hívják. Ne is említsd nekik, hogy csörög benne egy kis cigányvér. Ha nem kérdeznek rá, akkor nem is "cigánynemkedvelők". Hiszen fel se tűnik nekik. Ha meg gyanús lesz nekik, majd érvelhetsz azzal, hogy amíg nem tudták, hogy félig cigány, nem volt vele baj, most akkor már ne is legyen.

Én így tennék.

2014. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
a szüleid helyeben eloszor megismernem hogy megis milyen ember... de ha nem latszik rajta,es a beszeden sem akkor minek kellene elmondani hogy cigany?........ ha nem ugy viselkedik akkor hagyd.. miota vagytok egyutt?
2014. szept. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Előbb utóbb úgy is kibukik, hogy cigány, de nyilván nem így kell kezdeni. Anyukádnak mondd el először, majd azt is tedd hozzá, hogy miért titkoltad eddig és hogy félsz apukád reakciójától.

Ha az én lányom állna ilyennel elém, akkor megpróbálnék minél közelebb kerülni a sráchoz, hogy megismerjem. Mire hogy reagál, milyen szokásai vannak, milyen életmódot élnek. Ha úgy gondolnám nem lehet rá rossz hatással a srác, akkor semmi bajom nem lenne azzal, hogy félig cigány.

2014. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

Hagyd, hogy megismerje. Nem kell egyből vacsira hívni, és egy egész estét letolni a torkukon, de ha tényleg komolyan gondolod, mutasd be (bár nem tudom, 17 évesen mennyire komoly).

Én teljes arccal jobbikos vagyok, a cigányok nagyrészét nem kedvelem, viszont nagyon jó az emberismeretem, 2 mondatból feltérképezem az embereket. A legjobb barátnőm cigány, és semmi problémám vele. Nyilván tapasztalat alapján ítél apud, de ha személyesen pozitívan változtatna ezen a barátod, meg lehetne puhítani, szerintem.

2014. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!