Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kibírhatatlan az anyám, mit...

Kibírhatatlan az anyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyszerűen nem lehet mellette élni(anyám), azt cseszeget akit csak tud, es általában én érek haza előszőr szoval én vagyok a főcélpontja... Nah kezdjünk is bele, 14 éves fiú vagyok gimnáziumba járok 4,3as átlaggal de ez neki nem eleg, hozok 1 3-ast máris kiakad és egy hétig nem gépezhetek ez eddig még elfogadható, de 5-ösökért semmi jutalom még egy szép volt fiam-ot se kapok, de viszont 10 5-öst hazahozok 1 3-as mellé akkor sincs gép egy hétig ennyit a sulis dolgokról...


Az anyam kiralynak hiszi magat, azt hiszi mert megszült(eddig oké tisztelném is érte ha: ) lett egy szolgája akivel azt tesz amit akar de ezt meg el is viselném, de sajnos eléggé indulatos...volt hogy hozzámvágott egy tányért mert elfejtettem kipakolni a mosogatógépből, gyakran vág hozzám dolgokat és úgy kezel mint egy rabszolgát és "szépen" beszel velem... Kb ennyi...MIT TEGYEK???



2014. okt. 1. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Lázadó korban vagy.

Pakolj ki a mosogatógépből, és ne vigyél haza hármast. Mást nem nagyon tudsz tenni.

2014. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Tanulj. Mosogass. Fogadj szot.


Majd ha 18 leszel, elkoltozhetsz.

2014. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Tarts ki, igyekezz minél kevesebbet konfliktusba kerülni vele (tudom, ilyen szülő mellett ez gyakorlatilag lehetetlen :( ). És a legfontosabb: TANULJ, de ne azért hogy ne szidjon le (azzal próbál együtt élni), hanem hogy a lehetőségeid köre tág legyen, simán le tudj lépni érettségi után. A kollégiumi élet a szar gyerekkor után életmentő lehet (nekem az volt). Fontos, hogy kiszakadj a lehúzó környezetedből.
2014. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%

A hármas nem jó eredmény. Ha hármast hozol, akkor nem tanulsz eleget, így érthető, hogy ne netezz, ha javítanod kell.

Az ötösért miért kéne jutalmat adni? Csak mert elvégzed a feladatod? Te hányszor dicsérted meg anyukád, mert főz rád, kimossa a ruhád?


Ne felejts el kipakolni a mosogatógépből, és tedd meg, amit mond.


Vagy pedig költözz el, keress munkát, hisz úgyis jobban tudsz mindent a felnőtteknél, ugye?


És szerinted TE mennyire vagy 14 éves kamaszgyerekként kibírhatatlan a felnőttek szemében? :D

2014. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A tanulás kérdést próbáltam már megbeszélni mivel már megvan az életcélom(ki néztem egyetemet és szakmát is... És nem nagyon kell hozzá 5-ös irodalom stb.) ezen kivül kapom a folyamatos szapulást(apukám és a hugom is rendszeresen de főképp engem cseszeget) a mai 3-masomon kb 2órát lógott és veszekedett velem(egyébként 10percenként elkezd velem szorakozni ennek 99%-hoz semmi közöm nincs(mármint nem miattam cseszeget) és feléből veszekedés lesz mivel néha megmondom neki hogy vannak jogaim és nem egy kutya vagyok akit percenként lehet cseszegetni minden hülyeségével... 3dolgot csinál:minket cseszeget(kb. 60%) vagy alszik(kb. 38%) vagy gépezik(kb. 2%)


Kollégiumba szivesen elküldenének de itt vannak barátaim(gimiben) és őket még anyám miatt sem adnám fel szivesen...sajnos nincs a sulimnak kollégium része kb ennyi


A 3. Hozzászóló válaszát köszönöm.

2014. okt. 1. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem mondod, hogy jogaid vannak!!! És a KÖTELESSÉGEID?

Most tényleg azon nyafogsz, hogy nem netezhetsz egy hétig meg ki kell pakolnod a gépből?


Mi lenne, ha egyáltalán nem lenne internet, sem gép, és enni is alig jutna? Tanuld meg megbecsülni azt, amid van.

2014. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mit nevezel kötelességnek? Talán a tanulást, mert szerintem ez az én dolgom lenne hogy eldöntsem ezt meg ezt akarok tanulni és nem osztályelső hülyegyerek akakor lenni aki egy telefont nem tud használni... Azokban a tantárgyakban pedig az osztályban a legjobb vagyok amiket úgy gondolom hogy a jövőmre nézve fontosak...és szerintem mégiscsak sok hogy hozzámvág tárgyakat és sorohatnám még
2014. okt. 1. 19:09
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

A sok *** válaszoló, Istenem!

Egy 14 éves gyerek már magának tanul. Azért, mert hazahoz egy hármast, az nem a világvége! És IGEN, igenis meg kéne dicsérni, ha ötöst hoz haza! Azért, mert a többségnek ilyen elcseszett gyerekkora volt, nem kell általánosítani. Nekem és a környezetemben is az volt/az a normális, hogy ötösért megdicsérnek.


Az meg, Kérdező, hogy hozzád vág dolgokat... Nem tudsz erről beszélni a családoddal?

2014. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam ezügyben és tanulás ügyben is de anyám úgy képzeli magát mint király aki bármit megtehet mert ő szült...
2014. okt. 2. 06:34
 10/16 anonim ***** válasza:
9%
Nagy büdös kamasz! Két marhanagy pofon köllene neköd!
2014. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!