Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kikészít engem, mit...

Anyám kikészít engem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a szüleim elváltak.Anyámmal élek a két tesómmal együtt (én vagyok a legnagyobb) Anyám általában kedves, de ha feszült vagy ideges akkor a dühöt mindig rajtam vezeti le.Ilyenkor legtöbbször azt sem értem, hogy miért kezd el leszidni de ő csak mondja és mondja.Aztán jön a másik jó szokása: ha vitatkozunk akkor minden életem során elkövetett hibámat felhozza.Mindegy, hogy már megbeszéltük vagy túlléptünk rajta ha vita van, akkor újra a fejemhez vágja.Hála ennek minden vitában (még ha egyértelműen is ő a hibás) áldozatot csinál magából.Mindig ő lesz az áldozat és én a bűnös.Még ha ki is derül, hogy nekem volt igazam bocsánatot nem kér.Sőt valahogyan még az ilyen helyzeteket is sikerül a maga hasznára fordítania.Amikor itthon van,akkor is folyton figyelnem kell a beszéd stílusát és a hangulatát,hogy mikor tör ki belőle valami.Egyszerűen már nem bírom tovább.Én nem bulizok,nem járok el sehova, nagy ritkán (kb havonta egyszer) megyek el a barátaimmal valahova, de akkor sem csinálunk semmi nagy extra dolgot.Nem iszom,nem dohányzom,nem drogozom egyedül tanulok és hallgatom a lecseszését.Az adu ász érvve pedig az előző két év.Nálam ekkor jött elő a lázadás.Ekkor sem ittam,dohányoztam stb. Csak nem érdekelt a tanulás,le is romlottak a jegyeim.Ám azóta benőtt a fejem lágya,rájöttem hogy tanulnom kell,mert csak így juthatok egyről kettőre.Ám ő ezt észre sem veszi.(és jelzem,hogy már a lázadó korszakom előtt is csináta ezeket a dolgokat, úgyhogy nem lehet erre fogni) Mindezek mellett pedig belátom, hogy én aem vagyok tökéletes, hogy vannak hibáim és azt is, hogy ez nehéz neki, de ez mind nem ok arra, hogy ezeket csinálja.Szerintem.

16F



2014. szept. 26. 08:50
 1/3 HUN_Sector ***** válasza:

Nem tudsz sok mindent, egy esetleges korai elköltözéstől meg óva intelek.

Ellenben ha majd továbbmész fősulira, pl. állami szakon koleszos leszel (ezért kell tanulni), úgyis csak hétvégente, vagy ritkábban fogod látni. Akkor meg valószínűleg nem a lecseszés lesz az első dolga.


Addig meg el kell fogadni, hogy a szülők egy része ilyen, édesanyád mentálisan ilyen. Egyik füleden be, másikon ki, ne foglalkozz ezekkel, ignorálni kell. Ha mindent mellre szívsz, gyomorfekélyed lesz. Éld az életed, csináld amit és ahogy jónak látsz, ne a másoknak való folytonos megfelelés vezéreljen. Végezd el az otthoni dolgok rád eső részét, azt, ami a suliban a te feladatod és ne stresszelj feleslegesen.

2014. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyukád egyszerűen rosszul vezeti le a gőzt, és pont rajtad csattan. Ettől ő még nem rossz ember, vagy rossz anya, csak nem jól adja ki a dühét, kivéve ha tényleg csináltál valamit, ami miatt felidegesítette magát.


Azért nem lehet neki sem egyszerű, 3 gyereket nevel, veled az előző 2 évet végigszenvedte, gondolom a gyerektartást apáddal intézni sem egyszerű neki mindig, így nem olyan könnyű az élete, mint amilyen járna.


Legyél vele megértő.

2014. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Férfi agy - női agy probléma.

Ne vitatkozz anyuddal, mert az olaj a tűzre. Te a logikádat villogtatod, ő jön az érzelmeivel.

Amivel javíthatsz:

Anya, ne aggódj, vigyázok magamra, haza fogok telefonálni( és haza is telefonálsz)

Határidők betartása: ne kényszerítsd kapkodásra.

Jó előre szólj, ha kérsz valamit. (pl mosás: ne úgy , hogy ez kellene holnapra, mert nincs nő a világon, aki ezt jó néven venné)

Ha megérkezel/ megérkezik beszélj vele 5 percet.

És a két varázsmódszer:

Lehetőleg mindig pakolj el magad után:

Kérdezd meg, milyen napja volt, hogy érzi magát, tetszik-e neki ez vagy az a dolog. Ilyenkor elég csak hallgatnod, vagy hümmögni. (barátnőre is alkalmazható)

Ha a fele sikerül, szerintem kenyérre lehet majd anyudat kenni. Sok sikert!

2014. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!