Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem értik meg, hogy...

A szüleim nem értik meg, hogy miért járok csak havonta "haza". Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A férjemmel hétköznaponként dolgozunk (nyilván), hétvégén pihenni, programokra menni és kirándulni van kedvünk. Az ő szülei bp-iek, az enyémek 200 km-re laknak.


A szüleim nem értik meg, hogy azért csak havonta járok haza, mert:


1. A férjemet nem akarom magammal cipelni 2 napokra (neki is lenne mit csinálnia hétvégente, pl. dolgozni, a barátaival találkozni, pihenni, háztartással foglalkozni). De utálok nélküle aludni...így is sokat vagyunk itt-ott a másik nélkül külföldön.


2. Nem mehetek le vonattal egy 4 órás útra úgy, hogy még vissza is jöjjek, ott aludni nem tudok, mert a régi szobámban csak egy fotel van, azon nem alhatok...És több, mint 8 ezer oda-vissza a vonatjegyem. Az kettőnknek 16.000, ami egy szép kis balatoni hétvége lehetne, nem egy Kelet-Mo-i vonatozás.


3. Ők is jöhetnének (ingyen utaznak), kocsijuk is van, nemcsak vonaton jöhetnének. De nekik valahogy nem a találkozás a fontos, hanem hogy OTTHON legyek velük.


Egyébként már 8 éve külön élek (egyetem eleje óta), és tény, hogy a házasságom előtt többet hazajártam, volt, hogy minden nyáron ott töltöttem a szabimat, ha nem volt kapcsolatom.


Tartozom szerintetek annyival nekik, hogy gyakrabban hazamegyek, mint havonta? Mostanában folyton megy a veszekedés, meg a "hát, te tudod, kislányom" vagy "persze, mi megértjük, de..." :)


27N


2014. okt. 3. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem teljesen normális, hogy havonta jársz haza, én szerintem még ritkábban megyek a szüleimhez, pedig mindannyian budapestiek vagyunk.

Gondolj bele, az én szüleim elváltak, tehát eleve külön helyre kell mennem, plusz ugye a párom szülei, az nálunk azt jelentené, hogy havonta egy hétvégénk marad, amikor nem kell szülőznünk...

Férjed van, külön életed van, ezt meg kellene érteniük. Próbáltad nekik elmondani ezeket az indokokat?

2014. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ezerszer, és akkor jön a "hát te tudod":)


Persze, külön életem van, de a hugim abban a városban lakik, ahol ők és ugye őt sokat látják, a gyerekeit is, és emiatt szerintem nem tudják megkülönböztetni a kettőt.

2014. okt. 3. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt így elmondtad már nekik, ahogy leírtad ide?
2014. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, minden észérvet felhoztam.:)
2014. okt. 3. 11:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem szereznek be a régi szobádba egy szivacsot legalább? Akkor ott tudnál aludni.
2014. okt. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ők ezt sosem fogják elfogadni, ez ellen nem tudsz mit tenni,ha gyerek lesz, csak még rosszabb lesz a helyzet, mert majd megkapod, hogy persze nem viszed hozzájuk az unokájukat. A havi egy hazajárás teljesen normális így.
2014. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elmondtad már így, ennyire részletesen, akkor nem tudsz mit tenni, el kell őket fogadnod úgy, hogy ezt nem értik meg.
2014. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ilyen a helyzetem csak jóval közelebb laknak a szülők. Egy ideig járkáltunk hozzájuk ők sosem jöttek. Ráadásul nincs sok közös témánk sose csinálunk semmit se csak nézzük egymást elmondják 100-ik alkalommal ugyan azt a történetet és figyelni kell a testvérem gyerekinek minden mozdulatát (hogy milyen csodálatosak). Egyre több lett/lesz a munkánk ezért hétköznap örülünk ha élünk este addig az 1-2 óráig. Hétvégén egy nap elmegy a lakás normális rendbetételére és egy kis pihenésre. A maradék napunkon is pihenünk vagy valamilyen kikapcsolódást szervezünk. Ezért havonta csak 1x megyünk el a szülőkhöz. Nem tetszik nekik annyira de néha úgy érzem, hogy ez is bőven sok.
2014. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!