Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki adjon ötletet mit...

Zolika4444 kérdése:

Valaki adjon ötletet mit tegyek a szűleim veszekednek minden 3 adik nap. Apum franciaországban van de interneten beszélűnk. Amielöt elment azelöt is veszekedtek havonta 5x kb holnaputan jön haza mit tegyek hogy ne veszekedjenek? 12 éves fiu vagyok.

Figyelt kérdés

2013. dec. 19. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Vegyél füldugot
2013. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Normális válasz?
2013. dec. 19. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Szegénykém.Próbáltad megkérni őket,hogy legalább ilyenkor ne?Vagy intézzék úgy,hogy ne előtted.
2013. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Mondd meg nekik, hogy téged ez zavar, és jobb lenne, ha megértőbbek lennének egymással. Néha a felnőttek rosszabbak, mint a gyerekek :)
2013. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem,hogy mi a veszekedések tárgya?

Szerintem az se mindegy,hogy egyszerű apróságok,vagy nagyobb hibák.

2013. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem, amikor megérkezik és leültök (és még nyugi van) mondd : olyan jó, hogy itthon vagy, olyan jó, hogy nem a neten keresztül beszélgetünk, mert ott csak veszekedés van. Itt meg nyugalom. -ilyesmi. Szóval érezzék, hogy béke van és azt meg kell óvni...
2013. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ellen nem sokat tudsz tenni, nálunk napi szinte volt/van.

Megkérheted őket, hogy ne veszekedjenek, de egy idő után, ill. komoly vitáknál már hatástalan.

Talán ha még érdekled őket, akkor mondhatod azt, hogy szeretnéd, ha pszichológust keresnének neked, mert teljesen ki vagy készülve a sok veszekedés miatt. Vagy esetleg színlelhetsz pl. pánikbetegséget. Jó, tudom, nem szép dolog, de valamivel el kell érni, hogy hatni tudj rájuk, ha az üljünk le beszélgetni nem használ.

Amúgy szerintem nem jókedvükből veszekednek, ráadásul ha csak ennyiszer, akkor gondolom nem lehet akkora baj. Tudom, hogy szörnyű hallgatni, de próbálj elvonulni olyankor és hallgass zenét.

Ha pedig olyan veszekedések, mint nálunk, hogy valaki élete is veszélyben lehet vagy törnek-zúznak, akkor hívd ki a rendőrséget. Vagy ha azt nem szeretnéd, akkor hívd át valamelyik felnőtt rokont, megbízható szomszédot stb. Esetleg kérd meg a szomszédot, hogy csengessen be hozzátok (ha hangosak) és kérdezze meg mi a baj, és mondja, hogy látott téged kint sírni vagy valami, úgy tűnt nagyon meg voltál rémülve. Sajnos legtöbbször még az ilyesmik sem használnak, de ilyenkor legalább kicsit észbe kapnak általában az emberek és abbahagyják a veszekedést. Persze én is azt támogatom, hogy próbáljátok megbeszélni, de szerintme épp az a baj, hogy ők nem tudják felnőttként, higgadtan kezelni a problémákat, csak veszekedéssel, esetleg nem képesek kompromisszumot (kb. alkut) kötni. Azt meg nem mondhatod nekik, hogy menjenek tanácsadásra, mert te így kikészülsz, az lesz a válasz, hogy nem mennek, és különben se szólj bele. Sajnos nem egyszerű helyzet. Esetleg felhozhatod még azt, hogy mik a jövőbeli céljaid és szeretnél emiatt jobban tanulni, ami így nem megy, ha ordítozás van.

2013. dec. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!