Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire elfogadható/normális...

Mennyire elfogadható/normális az, ha anyukám undorító megjegyzéseket tesz a súlyomra?

Figyelt kérdés
Hosszú betegség miatt felszedtem pár kilót (45-ről 53 kg). Azóta minden nap tesz valami megjegyzést (nagy a p.csád, le kéne fogyni, duci/széles/kövér/hájas vagy stb). Miért nem fogja fel, hogy rosszul esik?
2014. okt. 5. 12:17
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
14/L
2014. okt. 5. 12:18
 2/20 anonim ***** válasza:
12%
igaza van
2014. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Nyílván nem szép dolog tőle, de gondolkom, hogy az a baja, hogy amit nagy nehezen megkeres, azt te pillanatok alatt eltűnteted.
2014. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Sajnálom, hogy ilyen anyukád van. Nem tudsz mit csinálni vele, mindig is ilyen lehetett, meg lesz is.
2014. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

MI AZ HOGY IGAZA VAN?:DDD fulladj már meg-aki ezt írta.

Rohadtul nem mindegy,hogy hány centihez 53 kiló,és teljesen mindegy hány kiló,van aki 60kilósan is sovány/normál méretű,mert nehéz csontjai vannak. Van aki 45 kilósan is husi.

Anyukád,bunkó. Én biztos elkezdeném őt is sértegetni,nem normális,hogy ezt csinálja főleg,ha betegség miatt híztál meg:)

2014. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Igaza van vagy sem, nem lehet így beszélni a lányoddal.

Ezzel semmit nem segít sőt ront a helyzeten. Miért nem lehetne ösztönözni a gyerekedet, hogy fogyjon le? Mi ez a civilizálatlanság? Tényleg még mindig itt tart az emberiség, hogy meg kell alázni a másikat ha nem tetszik valami?


Ha valaki kövér és le tudna fogyni akkor segíteni kell neki. Bátorítani és kitartani mellette. Mikor segített valaha akárkin is, ha rossz megjegyzéseket tettek rá? Soha!

2014. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

Lehet igaza van. A stílust meg tanulta ő is.


Megkérdezted már, hogy van-e javaslata is, hogy miként tudjál lefogyni, vagy noszogatni akar, hátha összejön egyszer, hogy megszűnik a túlsúly, mert neked a megjegyzések - még ha igazak is - rosszul esnek, és nem segít fogyni.

2014. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
minek az ilyennek gyerek.... Ez nem ösztönzés ez sértés. Ráadásul betegség miatt híztál. Komolyan, van ilyen anya?
2014. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen nem anya már ne is haragudj. Az én anyukám soha nem bántana meg ilyesmivel..jó régen mondogatta néha ,hogy túl vékony vagyok ( magasságomhoz képest) de azt is azért mert aggódott..de nem sértőn tette.
2014. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Haaaat erre csak azt tudom mondani,h nekem ugyanigy telt a guerekkrom,apukam mindig elmondta h dagadt vagyok,ne egyel sokat,kotozott sonka,duci juci,hamburger,digi dagi daganat....sorolhatnam:-)))


Aztan egy nap levitt futni magaval,es lefogytam (ennek 12 eve) es azota is vekony vagyok:-)))


Szoval most visszanezve azt mondom h apunak igaza volt es tulkepp halas is vagyok neki h motivalt abban h lefogyjak nelkule nem ment volna:-))


Anyukad jot akar csak rosszul,mert nem ad konstruktiv megoldast:-))Ne depressziozz rajta,nagyon szeret teged csak fogalma sincs az emberek lelkerol:-))Egyebkent a kiloid alapjan kizart h dagadt vagy,szoval ne fogyj anorexiasra es ami meg fontosabb: ne vedd magadra,nem bantani akar vele csak motivalni:-))

2014. okt. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!