Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párom el akar válni a fiunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom el akar válni a fiunk viselkedése miatt. Mit tegyek hogy senki ne jöjjön ki ebből rosszul? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiunk, akinek a viselkedése néhány hete teljesen megváltozott. Nemhogy velünk, de másokkal sem tud normálisan beszélni, mindenkit csak sérteget és csak bunkóan tud hozzászólni a dolgokhoz. Már kezd nagyon elegünk lenni belőle, feleségem ezért rám alarja hagyni az egészet. Én meg egyedül nem tudnám ezt megoldani. Nagyon aggasztó ez a hirtelen változás, és nem lenne túl hasznos, ha továbbra is ilyen maradna, de semelyikünknek sincs már ötlete, hogy mit csináljunk vele.
2013. jún. 6. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Pszichológus? Amúgy meg szép, hogy így le akarja passzolni a gyerekét...
2013. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

16 éves.csak serdül.Ebben a korban normális a bunkó stílus, lázadozás stb.

Nem akarlak megsérteni sem téged sem a feleségedet, de amikor vállaltátok a gyereket, gondolnotok kellett volna erre is.

2013. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Próbálj vele beszélni,mint ffi a ffival.Szerintem megnyílik feléd,ha finoman próbálsz közeledni felé.A feleséged is segíthetne,hiszen nem csak a te fiad,ne húzza ki a részét!
2013. jún. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


A gyereketek részéről szerintem normális, hogy tinédzser korban feszegeti a határokat. Lehetséges, hogy eddig nem volt ilyen, vagy nem ennyire, de vannak olyan tinik, akik egyik napról a másikra kezdenek el lázadni. Van aki így, van aki úgy. Az is lehet, hogy történt valami az életében amiről esetleg nem tudtok, nem mesélte el, és azért ilyen ellenséges. Próbáltatok már vele beszélgetni, megtudni, hogy mégis miért változott meg ennyire?

A feleséged részéről elfogadhatatlannak tartom, hogy a gyermeke viselkedése miatt otthagyjon csapot-papot és lelépjen, magára hagyva a fiútokat és téged. Szerintem az még olaj is lenne a tűzre. Ha a fiútoknak valami problémája van ami kiváltotta belőle ezt a viselkedést, akkor mellette kell állnotok, és kideríteni miről van szó, illetve segíteni neki. Ha egy "sima" tinédzserkori lázadásról van szó, akkor is mellette kell állnotok, egyengetni az útját, elmagyarázni neki, megtanítani, hogy hol van az állj, s a ne tovább a viselkedésében. Hiába rossz egy gyerek, vagy tűnik úgy, hogy abszolút nem lehet rá hatni, és nem érdekli semmi, a szüleire akkor is szüksége van, még ha nem is mutatja ki! És nem csak rád, apára kedves kérdező, hanem az édesanyjára is! A feleséged pedig magába nézhetne...Csak akkor áll a gyereke mellett, ha az példás magatartású, és "minta" gyermek? Ha pedig nem, akkor inkább elhagyja? Neki is kellene egy alapos elbeszélgetés. Én vele kezdeném, aztán pedig közösen leülnék a fiúval. Sokszor többet segít egy őszinte, mindent átfogó beszélgetés, mint a szigor, büntetés, vagy a ráhagyás.

2013. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehet, hogy tulzásba vittétek a tiltásokat, és most elkövet mindent, hogy lázadjon?

A feleséged meg nem a gyereke miatt válik, mert ez nem ok a válásra, hanem másban sántikál, csak éppenséggel talált egy kifogást.

A másik pedig lehet, hogy éppenséggel a fiatok meg tudott valamit,azért igy viselkedik, valami bibi van!

2013. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Naa, azért ne lódíts! :P

Pár hete tartó bunkóskodás miatt még biztosan nem akarna otthagyni. Van ott más is bőven...

2013. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Az én szüleim is majdnem elváltak " miattam"...

Állítólag miattam, mert én generáltam a veszekedéseiket....


Akkor nagyon fájt, és bűntudatom lenne a mai napig,ha szétmennek..

Ma már felnőtt fejjel tudom, hogy NEM AZ ÉN HIBÁM LETT VOLNA....hanem már egy valós problémával nem tudtak mit kezdnei, emiatt velem sem, ingerültebbek lettek, nem tudták kezelni a problémaimat, mert a sajátjukat sem...

Ne hárítsatok a gyerekre, a gyerek nevelése így is a kettőtök dolga maradna...egyedül nem könnyebb...

2013. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

hát már nem azért, de a gyerek viselkedése nehogy már akkora okot adjon arra egy anyának, hogy otthagyja a gyerekét...

a feleséged vagy egy nagyon szánalmas ember, vagy ez csak egy ürügy arra, hogy lelépjen...

2013. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj, de nekem az jut róla eszembe hogy menekül a patkány a süllyedő hajóról. Én a helyedbe egy kis házimunkára fognám. Elvinném a nagyszülőkhöz (Én idősekkel soha nem mertem tiszteletlen lenni) pár hétvégét töltsön ott, tanuljon tiszteletet. Esetleg közös programok a család minden tagjával.
2013. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Szép kis anya és feleség az ilyen, ilyet még sosem hallottam, hogy a gyerek viselkedése miatt hagyna ott mindent. Ott más is van a dologban...a fiad viselkedését illetően, beszélgessetek el, mint apa és fia! Ilyen anyának én sem nyílnék meg.
2013. jún. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!