Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya az aki hiperaktív...

Rossz anya az aki hiperaktív gyermekének figyelemserkentő gyógyszert ad orvosi ajánlásra miután évekig végigpróbált minden mást amik nem segítettek?

Figyelt kérdés

Sokaktól kapok lebecsmérlő véleményt magamról, hogy együttműködöm a gyerekem tönkretételében.

Évekig hordtam a gyerekem mindenhova, időt és pénzt nem sajnálva, de az iskolában képtelen volt teljesíteni annyira izgága, szétszórt és figyelmetlen volt, a gyógyszer rengeteget segített, végre tud figyelni, gyönyörűen dolgozik, nem kapkodja össze az írást, jelentkezik, nem kiabál be, hogy szeretne ő felolvasni.

Büszkén jön haza, tele van piros pontokkal, dicsérettel.


2014. okt. 8. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Gondolom ezt találtad a legjobb megoldásnak. Csak szomorú vagyok, amikor a gyereknek kell alkalmazkodni az iskolarendszerhez, akár gyógyszerezés árán is, mert annyira rugalmatlan és képzetlen az egész, hogy nem tudják őt befogadni úgy, ahogy van. De mindent a piros pontokért és az elismerő tanárnéniért...


Alternatív iskolákon nem gondolkodtatok, ahol nem a teljesítmény a lényeg, hanem az, hogy önmaga lehessen?

2014. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A kisfiam pontosan tudja mire kapja a gyógyszert, nagyon pozitívan számol be arról, hogy mennyivel jobb neki tanulni így!

Állítása szerint sokkal nyugodtabban, precízebben tud dolgozni, nagyon hálás a gyógyszerért.

2014. okt. 8. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Miért kell neki nyugodtan és precízen "dolgozni" ? Dolgozni? Nem a gyógyszerezéssel nem értek egyet, hanem azzal, hogy olyat kell csinálnia, ami nem neki való, és ezt akár gyógyszerezés árán is el kell nála érni. De ha neked/neki/nektek így jó, akkor miért nem vállalod a véleményed és teszel másokéra? Ha meg vagy róla győződve, hogy neki jó ez így, akkor nem mindegy, mit mondanak "sokak"?


Én inkább iskolát keresnék a gyerekemhez, mint gyógyszerformát az iskolához, de mások vagyunk. Ha ti így vagytok nyugodtak, akkor hol a probléma?

2014. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

A legjobbat akarod a gyerekednek, miért lennél rossz anya? A hülyékkel meg nem kell foglalkozni.

Valahol jogos az amit az első mond, de 1 rendszer nem tud úgy alkalmazkodni több száz gyerekhez, hogy az ne menjen a munka rovására.

2014. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a legjobbat akarod a gyerekednek. Nyilván megpróbálod a gyereket felkészíteni arra, hogy lehetőleg mindent olyat el tudjon sajátítani, amit a többi gyerek is tud. Mert szeretnéd, hogy amikor majd felnőtt lesz, ne szenvedjen hátrányt.

Nem vagy rossz anya.

2014. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
"figyelemserkentő gyógyszer orvosi ajánlásra" Mi ez? és nem kísérleti stádiumban van? Tudják, mi a következménye 10 év múlva? az idegrendszer nem cserélődik, az mindent "őriz" az orvos valószínű tudja ezere a választ - a "sokak" akik becsmérelnek meg valószínű nem tudják.
2014. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
Nemrég beszélgettem egy anyukával akinek szintén hiperaktív volt a gyereke. A rononságukban allergiás gyerekeket homeopata orvos gyógyított oltáskivezetéssel, és rendbe jöttek. Az ő hiperaktív lányának is megcsinálták az oltáskivezetést és azóta teljesen rendben van és tud figyelni az órákon is. Azt mondta hogy az védőoltások jótékony hatása megmarad, de azok a mérgek és nehézfémek amik vivőanyagként az oltóanyagban voltak és a gyerekben lerakódtak kitisztultak belőle vizelettel. Azt mondta hogy viszont amíg a kúra tartott maga volt a pokol, mert a gyerek hiperaktivitása fölerősödött.
2014. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon könnyű úgy ítélkezni, hogy a nagy többség azzal sincs tisztában, milyen egy hiperaktív gyerekkel együtt élni.


Sokszor kapom én is bántó megjegyzéseket a környezetemtől, és igen hamar megtanultam a lehető legjobb megoldást: lesza.rom.


Neked is ezt tudom tanácsolni!


Az első és legfontosabb, amit sokan nem vesznek figyelembe:

EZ A GYEREKNEK IS JÓ.

Végre sikereket ér el ott, ahol eddig csak kudarcok érték. A hiperaktív gyerekek nagyon, de nagyon szeretnének megfelelni az elvárásoknak, és hiába igyekeznek: csak büntetést, ellenállást, és kudarcot kapnak cserébe. Nem is értik, mi azzal a baj, ahogy viselkednek, elvégre nekik ez a normális. Változtatni pedig képtelenek rajta, sem egyedül, sem segítséggel nem megy.


Akinél hat a gyógyszer, ott gyökeres változást tapasztalhat mindenki. A gyerek is!!! Végre siker koronázza az erőfeszítéseit, pozitív visszajelzéseket kap, elismerik, dicsérik és jutalmazzák (pirospontokkal pl.)

Jobb a szülőnek, mert nem csak az ő élete lesz kicsit könnyebb: a gyerekét is boldogabbnak látja.


A hiperaktív-figyelemzavaros gyereknek ugyanis nincs más vágya, mint olyannak lenni, mint a többiek. Megfelelni az elvárásoknak, dicséretet kapni. Ő "jó" akar lenni.

Ebben segít neki a gyógyszer, ami jelen esetben tényleg hat is.


Kamaszkorban akár még enyhülhet is a figyelemzavar, és akkor el is lehet hagyni a gyógyszert.



A gyereket az teszi tönkre, ha a környezete ellenséges, elfordul, minden cselekedetét negatívan értékelik. (Pl. végre tud viselkedni, hála egy gyógyszernek, erre az se jó...). Az ilyen gyerek lesz szociopata, agresszív, drogos (mert a szintetikus drogok hatása eleinte hasonlít a figyelemserkentő gyógyszerére, a kezdeti sikerek felbátorítják, és aztán "elszállnak az adagok", rászokik és megfordul a hatása is.), alkoholista, szexfüggő, stb.


Kérdező: a gyerekre figyelj! Amíg neki jó, addig ne foglalkozz mással.

Úgy könnyű okoskodni másoknak, ha sejtelmük sincs arról, milyen ezzel a betegséggel együtt élni.

2014. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
En is hiperaktiv voltam,rettenetesen! alsoban jol tanultam,majd 5-6 uj osztalyfonok uj tanarok jott egy valtozas.. anyu is elvitt mindenhova,idot penzt nem sajnalva erre.. Aztan kaptam 1 gyogyszert,es ultem a fenekemen szepen,szunetben kirohangasztam magam,televoltam jo jegyekkel... azthiszem 2 evig szedtem folyamatosan de jo volt.. ma mar felnott vagyok ( 18) de semmi bajom nincs,azaz semmi mellekhatas,nem vagyok hiperaktiv,ulok a fenekemen szepen :D jo jo neha ram jon ha olyan dologrol van szo es izgaga vagyok de normalis :D szoval ne hallgass mas emberre,sz..d le oket ha a gyerekednek jo,jol tanul,figyel akkor miert kellene mas velemenyere hallgatni?!....
2014. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Még hányszor fogod kiírni ezt a kérdést???
2014. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!