Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Albérletben élő párok! Amikor...

Albérletben élő párok! Amikor kivettétek a lakást, megnézték a szüleitek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy engedélyt adjanak és nézzék meg, hiszen azért költöznek el, mert felnőtt módjára eldöntik ők maguknak, hogy melyik lakás kell, de amelyiket kiválasztottátok, megnézték kíváncsiságból előre? vagy csak akkor amikor már cuccoltatok?
2014. okt. 9. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Laktam pár lakásban.. Kezdem:

1. Amikor férjhez mentem, vettünk vidéken egy kis parasztházat. 8 évet éltem ott, és ezalatt a 8 év alatt talán 3 alkalommal látogatott meg az apám. (hivatkozva arra, hogy állandóan dolgozik)

2 Elváltam, ekkor mentem első alkalommal albérletbe, így visszakerültem a szülővárosomba, ahol apám is él, Budapestre. Sosem látogatott meg.

3. Újra férjhez mentem, és a férjem lakásába költöztem, maradva Budapesten. Ide apám eljött pár alkalommal.

4. Jelenleg megint albérletben élek a férjemmel együtt, de most Angliában. Lassan 8 éve vagyunk kint, és bár kérem látogasson meg (én állnám az utazási költséget,mindent) de nem látogat meg. Hivatkozva arra, hogy fél a repüléstől. Már nyugdíjas az apám, de nem tudom rávenni, hogy repüljön..

2014. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, akkor látták, amikor segítettek költözni.
2014. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. És akkor sem, amikor "cuccoltunk".

Jó a kapcsolat, de a költözést is magunk intéztük, nem kellett segítség (az idős szüleinktől nem is várhattuk volna el).

2014. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Több albit is megnéztünk, mielőtt döntöttünk, de egyiket sem látták korábban egyikőnk szülei sem. A költözésnél sógorom és hugom segítettek, ők látták először a lakást, majd néhány hét után csináltunk két családi ebédet-egyet az én, egyet a férjem családjának-, mert másképpen nem fértünk volna el. A másfél év alatt anyósom kb. 4-szer, anyukámék 5-6-szor voltak fent nálunk. Sógorom és hugom heti vendégek. :)
2014. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
*Hugom=húgom, elnézést kérek! Kétszer is rosszul írtam. :(
2014. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, viszont amikor beköltöztünk segítettek a rakodással, rá egy hétre amikor minden a helyére került, pedig meghívtuk a családjainkat ebédre.
2014. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, csak elmondásból tudták, milyen.

Mikor költöztünk, akkor segítettek, férjem mamája még mindig nem volt itt, enyém is csak 1x, pedig 2 éve itt lakunk

2014. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi ugyan nem albérletbe költöztünk, hanem lakást vettünk, de az én szüleim megnézték. Sok ilyen lakásban laktak anno és ők olyan szemmel nézték a tapasztalatuk miatt, ahogy mi nem tudtuk volna. Apám meg látta a lakásokon, hogy mire mennyit kell költeni, mi az, ami muszáj stb.


Nyilván mikor több lakás között döntöttünk nem ők döntötték el, de elmondták a véleményüket és így pl. sikeresen lebeszélt anyám egy lakásról, amibe pusztán az elosztása miatt habarodtam bele, de így utólag belátom, hogy minden egyéb -ráadásul- változtathatatlan tulajdonsága gáz volt.


Sőt, anyám rengeteg hirdetést hívott fel nekünk/helyettünk és egyedül is nézett meg lakást, és volt, amit a véleménye alapján mi már meg sem néztünk, amit megvettünk azt is eredetileg ő nézte ki, egyedül ment el megnézni és utána mentünk mi el, mikor már szólt, hogy van egy nagyon tuti vétel.


Így rengeteg időt és utazgatást is spórolt nekünk.


Egyébként nem fizettek bele.


Én ettől nem érzem kevésbé felnőttnek magunkat, tényleg jól jött a tapasztalatuk, nyilván a következő lakásválasztása biztosabban megy majd, de ha meg házat veszünk, akkor 100%, hogy ki fogjuk kérni a véleményüket, mert az megint olyan, hogy nem értünk hozzá, nem tudjuk mit érdemes nézni, sok mindenre nem gondolnánk, hogy ha meg mondjuk olyan, akkor apám nézze meg, hogy műszakilag milyen, mit lehet belőle kihozni, ő megvenné-e, mennyit kéne rákölteni, mi az, ami nekünk fel sem tűnik, és mi az, amit rosszul gondolunk stb.


Albérlettel mondjuk lehet úgy lettem volna, hogy minek véleményezze, ha a tapasztalat hiánya miatt szarba tenyerelünk, akkor keresünk egy másikat aztán nem nagy cucc, majd legközelebb jobban választunk.

2014. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel elvileg elég nagyok voltunk, hogy összeköltözzünk, ezért a lakást is egyedül vettük ki. Anyukám csak a bepakolásnál látta először, párom szülei szintén. (mindketten vidékről költöztünk fel) Amikor költözni kellett az új albérletbe akkor csak bőven bepakolás után látogatott meg anyukám egyszer, párom szülei még nem is látták csak képeken. Mivel albérlet az alapvető kérdéseket ismertük, meg tudtuk kérdezni, plusz én világéletemben panelben éltem így a társasházi buktatókat ismertem és kérdeztem is. Volt olyan megnézett lakás, amit ilyenek miatt zártunk ki, pedig az ár is kedvező volt és a tulaj is rendes, de a ház... hát egy nyugodt percünk nem lett volna a macskás szomszédasszony miatt.
2014. okt. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!