Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül elek 17 evesen Mit...

Egyedül elek 17 evesen Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A szuleim elvaltak, anyammal egyaltalan nem beszelek; apam kulfoldon dolgozik, ket havonta hazajar par napra. Ha ez egy pl tanar fulebe jutba lehetne-e bajom belole?
2014. okt. 11. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Tehát,ha jól értem,anyukád nem lakik ott,ahol te? Amúgy szerintem igen,lenne belőle gond,ha megtudná egy tanár.
2014. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
14 ev felett szuloi engedellyel ott elsz ahol akarsz (normalis korulmenyek kozott)
2014. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
gond nem lenne belőle. A tanár nem problémázna rajta, maximum elgondolkodna azon, hogy a szüleid mennyire rossz szülők és nemtörődöm emberek... pluszban, lehet, hogy valamikor segítségre szorulsz majd és nem esz ott senki. Te főzöl magadnak, te fizeted be a számlákat? Dolgozni jársz az iskola mellett? :/ Nem rossz ez így neked? Mert ha végül is te jól érzed magad akkor az úgy jó dolog. Hogy én mit gondolok erről... Én igazából örülnék, ha már egyedül lakhatnék, sőt korábban is szívesen laktam volna egyedül. Jó oldala, hogy hamar önállósodsz, belecsöppensz a nagyvilágba és megtanulsz magadról gondoskodni. :) Ha viszont nagyon zavar az egyedüllét akkor esetleg mehetsz albérletbe, vagy kiadhatod az egyik szobátokat egy barátodnak pénzért... esetleg beköltöztethetsz egy barátnőt akivel felezitek a költségeket :) Szóval lényegében szerintem ez jó
2014. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
A barátnőm szülei kicsi korában elváltak, 16 éves volt, mikor az anyja újra férjhez ment. Az új pasinak azonban csak az asszony kellett, nem volt kedve egy kamaszlánnyal vesződnie. Így anya elköltözött, és a barátnőmnek meg mindig három hónapra elegendő pénzt adtak, de meg kellett oldania mindent, számlákat fizetni stb. Ebből kellett ruházkodnia, szórakoznia, enni, gyakorlatilag fizetést kapott, és tilos volt pótlást kérnie. Mi nagyon irigyeltük őt, de ő rettenetesen magányos és öreg lett. A tanárok tudták, de nem volt belőle gondja, az anya hivatalos lakcíme továbbra is a régi volt, nehéz lett volna bizonyítani, hogy egyedül él.
2014. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az apja lakásán él, és az apja fizeti is a számlákat. Tehát el van látva, úgyhogy nem származik belőle semmi gondod a lelki nehézségeken kívül.
2014. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen ìgy van, apám lakásában élek, pénzt azt ő utal minden hónapban.
2014. okt. 11. 16:00
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

" az anya hivatalos lakcíme továbbra is a régi volt, nehéz lett volna bizonyítani, hogy egyedül él."


Azért ha ez egy tanár fülébe jut, a családgondozó még délután kimegy, és elég egyértelmű hogy ki lakik ott.

2014. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Miért lenne egyértelmű? "Anya épp nincs itthon, anya ma nem alszik itthon, anya nyaralni van stb."
2014. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rend van a lakásban, kaja van, be van rendezve, rendet tartok, tehát nem hiszem, hogy a családgondozó észrevenné.
2014. okt. 11. 16:49
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem lehet belőle semmi bajod, 16 éves kortól a szülő (vagy a gyámhatóság) beleegyezésével nyugodtan élhetsz egyedül, teljesen törvényes. (hogy aztán egy tanárnak erről nincs gőze se, és elkezd prüntyögni, az megeshet... de ügy nem lesz belőle)

Mellesleg én is egyedül éltem 17,5 éves koromtól, és ebből legfeljebb ilyen vicces jelenetek születtek - nem csináltam titkot belőle - amikor pl gimi 4.-ben az ofö üldözött valami hülye igazolatlan óra miatt, én meg visszakérdeztem, hogy itt igazoljam le, vagy este otthon, és holnapra hozzam? :))) Erre javasolta, hogy húzzak a fenébe, és beírta igazoltnak:))) Mondjuk magánvéleményem szerint az a tanár se egészen százas, aki képes valami különös komoly ok nélkül (bukásra áll, komoly, agresszív magatartási problémák, stb) ezen szívózni egy 17 évessel csakmertazért...

2014. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!