Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ez miért az én hibám? Ha...

Most ez miért az én hibám? Ha meg őket valójában nem érdekli, akkor minek a cirkusz?

Figyelt kérdés

Anya mondogatja mostanában, hogy túl sokba kerülünk húgommal. Őszintén megmondom, igazából jogos és tudom, hogy igaza van. Kiszámolgattam, kb olyan 200ezerbe havonta. Ebben benne van az albérletünk, a zsebpénzünk, a kajánk, a ruhánk, a szórakozás, szóval minden. Tudom én, hogy sok, de ő meg csak mondja, de nem tesz semmit. Tavaly év végén mondtam, hogy akkor keressünk egy olcsóbb albérletet. Ki is néztem néhányat, mondtam menjünk el megnézni. Ebből annyi csapódott le otthon, hogy nekünk nem tetszik amit ők(!) választottak. Most komolyan, én fejre állhatok, ha ők ebben nem partnerek. A másik dolog meg tesóm. Nem tud úgy kijönni egy boltból, hogy ne vegyen valamit. Már nem férnek a ruhái, cipői a szekrényében. Mindig elmondják neki, hogy nem kéne, meg fölösleges, de legközelebb ugyan úgy kifizetik. Amit még nem tudok földolgozni, hogy folyton ellentmondanak maguknak. Pl 2 éve voltam Madridban egy hetet, elköltöttem az összes eurót amit kaptam. Haza jöttem és le lettem cseszve, hogy mégis hogyan tudtam azt mind elkölteni. Idén nyáron Londonban voltam egy hetet, most nagyon ügyeltem, hogy csak a legszükségesebb dolgokat vegyem meg, így egy csomó fontot haza hoztam. Na miért lettem lecseszve? Minek hoztam haza, azért adták, hogy elköltsem.... Most akkor mi van? Komolyan nem tudok kiigazodni rajtuk.

Ami meg a legjobban zavar, hogy folyton nekem mondják, pedig tesóm, simán a többszörösét tapsolja el mint én.


2014. okt. 12. 17:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Lényeges információ, hogy hány éves vagy, hol tanulsz, dolgozol -e?
2014. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen érthető, hogy sem te sem a húgod nincs tisztában a pénz értékével, és hát a pénzügyi kultúrátok is hagy kívánni valót maga után.

Amíg anyuci meg apuci töm titeket pénzzel, nem is lesztek motiválva, hogy reálisan kezeljétek a dolgokat.

Majd ha anyuci meg apuci elzárja a pénzcsapot, meg fogtok változni, hidd el nekem.

2014. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Minek fogadjátok el a pénzt, ha érzitek, hogy ez már túl sok és kihasználás?! Lehet nemet is mondani.
2014. okt. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Én 19 vagyok, másodéves egyetemista, tesóm 16 másodikos gimis.

Mielőtt még jönnének a "takarodj dolgozni" és hasonló kedves hozzászólások, szoktunk nyáron dolgozni, de a fizetésünket arra költjük amire akarjuk.

2014. okt. 12. 17:37
 5/25 anonim ***** válasza:
34%

Képzeld el, ilyen jószívű és gondoskodó szülők is vannak. Tudod, sajnálják hogy a felnőtt lányaikat el kell tartaniuk de mégsem képesek magukra hagyni őket. Az életüket mások megsegítésére és kiszolgálására szentelték. Egyszerűen ilyen személyiségek. Nekem a nagymamám ilyen. Egy csomó olyan embernek adott már kölcsön akik soha nem fogják visszafizetni és persze bánja, de újra megtenné. Ezt a túlságos gondoskodást hívod te ellentmondásnak.

A "cirkusz" azért van mert a pénz nem végtelen. Nem a kertben jön a szökőkútból. Ezért szidnak le, ha túlköltekeztek. Ha meg nem költöd el amit adnak akkor feleslegesnek érzik a támogatásukat és így saját magukat. Akkor meg azért szidnak le. Nem a te hibás, de nem is az övék.


Mi a megoldás? Önállósodni.

2014. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
Valóban sokba kerültök. Jobb lenne állandó munkát keresni és nem a szülők pénzén élni
2014. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Valószínű otthagyom majd az egyetemet, húgom meg a gimit, hogy beálljunk szalag mellé minimálbérért...

Aki csak ennyit akar írni, annak köszönöm, de fölösleges.

Tudjátok, ki szokott ilyeneket üvöltözni? (Takarodjál dolgozni!; Takarodjál el Mo.ról!; Rohadt, nyomorék egyetemisták!) Van egy alkesz bácsi itt mifelénk, az egyik téren szokott randalírozni ilyeneket kiabálva.

2014. okt. 12. 18:01
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
Az előző öt hozzászóló biztos az a bácsi 5 különböző fiókkal. Most már itt is randalírozik!
2014. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A húgod miért veled lakik albérletben?

Miért nem a szüleiddel?

2014. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Hogy a bánatba kerültök ti 200 ezerbe? Én 60-ból kijövök úgy, hogy albérletet is fizetek. Igen, segítenek a szülők. De a nyaralást sosem fizették még ki, pedig minden évben megyek. Ahogy a szórakozásaimat is én fizetem. Igenis a saját lábadra kell állnod és elmenni egyetem mellett dolgozni. Arról meg már nem is beszélek, hogy ha a húgod 16 évesen ilyen, milyen lesz később..
2014. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!