Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit gondoltok, amikor...

Szülők! Mit gondoltok, amikor a lányotok összeköltözik a párjával, illik a fiúnak "kikérni" a lányt?

Figyelt kérdés

Tudom, nem a kezét kéri meg, csak összeköltöznek egy albérletbe, de mégis nagy lépés, hiszen ezidáig a lány otthon lakott.

Illik pár szóval "elkérni" a lányt? Vagy simán mennie kell a dolgoknak, mint egyenlő felnőttek között, és nem kell így megkülönböztetni az egyik felet?


2014. okt. 15. 16:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A fiú is otthon lakott a saját szüleivel!
2014. okt. 15. 16:26
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Minek?

Ha elvárod ezt, lehet csalódni fogsz. Hagyománya nincs, felesleges színészkedés lenne.

2014. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Szertartásosan nyilván nem, minek... viszont normális emberek között megbeszélni nyilván illik, mert azt ugye senki sem nézné jó szemmel, ha gyanútlanul nézi otthon a celebek kimentését:) és erre megjelennek néhányan haverok a lány holmijaiért...
2014. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Szívrohamot is kaptam volna ha a párom megpróbálta volna. Felnőtt emberek vagyunk, akik magukat tartják el, nem kell(ett) senkitől elkérni, köszönöm szépen. Szerencsére a szüleim sem vártak el ilyen dolgokat.


(lehet jönni a feminista emancipunci dumával).

2014. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Más kérdés, hogy természetesen megbeszéltem a szüleimmel, hogy elköltözök, nem csak egyik napról a másikra eltűntem.
2014. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Sima bejelentés/megbeszélés kérdése. Én szóltam otthon, a szüleim nem örültek felhőtlenül, mert mindig aggódnak az új dolgok miatt, de folyton kérdezgették, hol nézünk albérletet, és próbáltak segíteni a választásban. A páromat már ismerték, bíztak benne, legközelebb, mikor találkoztak, őt is ellátták tanácsokkal, mert az megnyugtatta a lelküket. Nem volt semmi különösebb felhajtás.
2014. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi bejelentettük otthon, anyumék nagyon örültek neki és mindenben támogattak. Ellátak bennünket egy csomó jó tanáccsal. :)

Nekünk úgy jött ki a lépés, hogy a párom eljött értem és a cuccaimért (300 km-re költöztünk a szüleimtől), az este anyu előszedte a legjobb borait (20-30 évesek) és beszélgettünk egy jót velük.

Gyakorlatilag kikért a párom, pedig nem terveztünk ilyet, csak spontán jött.

2014. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
XXI. század, nem XII.
2014. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, én ilyenről még nem is hallottam...


Szerintem az összeköltözés két felnőtt ember dolga és magánügye, a szülőkkel egyszerűen közölni kell csak.

2014. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy 1 vacsora mellett illik megbeszélni a szülőkkel, hogy a fiatalok össze szeretnének költözni mert komolyan gondolják a kapcsolatukat és így a szülők áldásukat adhatják rájuk. Szerintem illik valamilyen keretet adni a dolognak.
2014. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!