Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy gyereknek...

Szerintetek egy gyereknek hány éves korában "illik" elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Amikor van egy biztos munkahelye.

Amikor annyit keres, hogy el tudja tartani magát.

Amikor van annyira érett, hogy nem hal éhen, nem fullad bele a mosatlanba, amikor egyedül lakik.

Amikor van annyi esze, hogy nem befolyásolható rossz irányba.

2014. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
22%
Ha valaki 18 évesen már dolgozik akkor mondjuk fél évig még otthon van utána albérlet. Ha egyetemista akkor vagy albérlet vagy maradjon ott amíg el nem végzi de a házi munkába segítsen.
2014. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor ez nem "illik, nem illik" kérdése, hanem lehetőség kérdése.


Inkább azt mondom, hogy ha valaki már végzett a tanulmányaival, és van annyi jövedelme, hogy meg tud állni a saját lábán, akkor illik a szülőket hagyni újra élni szabadon.

2014. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Amikor lelkileg készen áll rá, de ez nem korhoz kötött. Mindenki máshogy érik.
2014. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Illik nem illik, én 22 éves koromban költöztem el otthonról, amikor elkezdtem dolgozni. Szerintem ez pont jó kor hozzá, mert már nem szorultam anyagi segítségre, teljes állásban dolgoztam, és szerettem volna önállósodni.
2014. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Voltam egy évig kollégista, de utána hazaköltöztem. 24 éves koromban költöztem el otthonról, akkor 1 éve dolgoztam és volt kivel összebútorozni.
2014. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
47%

Én úgy tervezem, hogy az enyém sosem fog kirepülni.

A lakását is úgy vettem, hogy egy házban legyen velem. Mivel a város egyik legjobb helyén egy új épületben van egy igen takaros lakása, ezt maximum egy hatalmas családi házra érné meg lecserélnie. Meg apa (azaz én) fizet mindent, meg unokákat is imádja majd. Neki meg lesz ideje felkészülni arra, hogy 30 évesen átvegye tőlem a cégeket. Most 15 éves ritka rendes jó gyerek, naponta jár edzeni, építgeti a kis terveit, és próbál anyanyelvi szinten megtanulni angolul.

Szeretném ha többre vinné mint én, és ezért mindent megteszek. Szülőnek a legnagyobb érték, és öröm az életében a gyerek.

2014. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem az illik-nem illik itt a fontos, hanem a kialaklult kötődés mértéke, a viszony a családdal. Van, aki már 18 évesen menne, de ismerek olyat is, aki elmúlt 30, és ki se lehet otthonról robbantani.
2014. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
Kit érdekel mit illik meg mit nem? Én 40 éves vagyok és az életben nem fogok elköltözni. Amúgy nincs velem semmi "baj", csak a lehetőségek nem adottak és valahogy nincs kedvem egész életemben egy albérletbe ölni a pénzt teljesen feleslegesen. Házasodni nem akarok, bőven elég ha látom a barátaim és az ismerőseim vergődését..kösz de nem kérek belőle.Elég ha vannak párkapcsolataim, nem akarok semmi mást. Ennyi.
2014. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lajos 001 válasza:
minnél hamarabb hidd el ha nem tud segíteni a szülő akkor csak visszahúz,huszon évesen könyörögnek az unokáért mikor megvan akkor féltékenyeka saját unokára sajnos 100 esetből ha 3 szülő nem ilyen.A másik végletha 40 évesen te tartod el a szüleid saját családra semmmi esélyed MENEKÜLJ ÉLD AZ ÉLETEDET
2014. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!