Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem mentem...

Mit mondjak, miért nem mentem ma be a suliba? Mondjam meg az igazat, vagy ne? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a lógós fajta (tavaly is kevesebb, mint 80 mulasztott órám volt), de ma nem mentem be...

Az igazság pedig az, hogy azért, mert van egy ismerősöm/barátom (igazából én sem tudom, hogy mi van közöttünk), aki Budapesten él, oda jár egyetemre, de tegnap itt volt az egyik haverja születésnapján és reggel elmentünk együtt reggelizni, mert nem volt első órám és akkor mondtam, hogy mennyire vele mennék, meg hogy alig várom, hogy én is Pesten lakhassak.

A többit meg kitalálhatjátok...

Elvitt kocsival, egész nap együtt lógtunk és nemrég hozott haza, Anya úgy tudta, hogy az egyik osztálytársamnál csinálunk holnapra kiselőadást.


Csak 2 órára írtak be hiányzónak, szóval gond nem lenne belőle, meg már kaptam pár tippet, hogyha kérdezi, mit mondjak... De akkor is, fogalmam sincs, mit csináljak.

Ráadásul vásároltam is elég sok mindent, azokat is haza kellene hoznom és nem mondhatom, hogy eddig is megvoltak, amikor Anya is tudná, hogy nem.


Nem tudom, mi legyen.

Szerintetek?

Szülőként ezt hogy fogadnátok?


(A srác 21 éves, én most leszek 17.)


2014. okt. 15. 19:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Őszintén.2 nagy pofonnal és szobafogsággal jutalmaználak.Nálam a lógás nem fér bele amíg az ember általános és középiskolában tanul.Nem vagyok vén kisasszony,nem volt olyan hú de régen,hogy suliba jártam,de sosem lógtam volna.
2014. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
A hazugság újabb hazugságot szül. És ráadásul emlékezni kell arra, hogy mit hazudtunk. Legjobb az egyenes út, akármilyen nehéz is. De csak az első mondat. Kezdd most!
2014. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Amit megfőztél azt edd is meg.

Ilyen hazudozásokba nem nagyon érdemes belemenni, mivel az igazság nagyon hamar kitudódik, főleg, ha az anyuci figyel a leányzójára.

2014. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy lógás mindenki életébe belefér, de lehet anyukád nem így gondolja. A helyedben megmondanám. És te fiú vagy lány vagy?
2014. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Egy ilyen cselekedettel elvesztenéd a bizalmam hosszú időre.

Inkább valld be, de legalább tudják, hogy megbizhatnak abban, hogy elmondod az igazat. A büntetést vallald.

2014. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Mondd el anyukádnak, hogy ma olyan csináltál amit eddig soha és nem fog megismétlődni.

Rosszul fog neki esni, de az őszinteséged miatt megbocsájt majd.

Nem kell megszoknod a hazudozást pláne annak aki a legfontosabb.

2014. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Amúgy nem tudódna ki, mert az elektronikus naplót nem szokta nézni, az osztályfőnökkel nem beszél.

De ha esetleg mégis meglátná, mondhatnám azt, hogy elkéstem és nem javították át késésre, vagy hogy más hiányzott, de félrekattintott a tanár és már lejárt a 2 hetes limit, amíg javítani lehet, stb. Elég sok tippet kaptam már, valaki azt is felajánlotta, hogy holnapra írat nekem orvosi igazolást (2 ilyen ember is volt).


Lány vagyok.

2014. okt. 15. 20:00
 8/29 anonim ***** válasza:
30%
en nem tudom ki milyen suliba jar,de nalunk 10 hianyzas egy magaviseleti jegy,raadasul ha egyet huzzak a magaviseletem nem kapok osztondijat,ugyhogy repulok a bentlakasbol es a sulibol is.na hogy ki mennyire csapja be a szuleit,hat nezd en szegyelnem magam,peddig en is pasizom,de suli utan,ha ezt ellovom,nem lesz tobb lehetosegem.merd fel te is mi fer bele
2014. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

ne mondj semmit. ha nem tudják, nem fáj.


aztán anyád meg elkezdené túlkomplikálni a dolgot, miafrancér visz fel egy 21 éves csávó egy 17 éves csajt pestre? nyilván minden hátsó szándék nélkül. Pláne akkor, ha tudja, hogy a lány iskolás. Aztán hazahozol egy csomó cuccot, amit ott bevásároltál.


Én azt gondolnám, hogy a lányom egy r1banc lett. Kíméld meg ettől anyukádat, légyszíves.

2014. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Orvosi igazolás???? Nem mondom... Egész idáig őszinteségről papoltunk, na ez kiütötte nálam a biztosítékot!
2014. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!