Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérjem ki a szüleim...

Hogy kérjem ki a szüleim véleményét úgy, hogy ne tegyenek aztán nekem keresztbe?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy motort szeretnék venni kölcsönre. Ki van nézve a gép, de szeretném kikérni a szüleim véleményét, hogy hogy kéne intéznem, hogy a lehető legjobban jöjjek ki belőle. A helyzet az, hogy nagyon nehéz bármit is megbeszélni velük, mert folyton rám akarják erőltetni az akaratukat. Ha valami olyat csinálok ami nem tetszik nekik, igyekeznek keresztbe tenni nekem. Pl. már tavaly is le akartam cserélni a motoromat, amikor még édesapámnál dolgoztam. Tudta ezt ő is, ezért csak részmunkaidőre voltam bejelentve, hogy ne kaphassak kölcsönt, meg hasonló dolgok. Mivel még elég fiatal vagyok, nem tudtam mást tenni, mint lenyelni a békát, és valamiféle tapasztalatot szerezni, hogy aztán máshol tudjak elhelyezkedni. Most itt az alkalom, hogy valóra váltsam az álmomat, de szeretném kikérni a tapasztaltabbak véleményét. Hogy nyissak feléjük, hogy ne lássam kárát?

2014. okt. 16. 21:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha az a véleményed, hogy csak keresztbe akarnak tenni neked akkor miért kéred a véleményüket? Tegyél a saját fejed szerint. Ha mégsem???????
2014. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Mert több élettapasztalatuk van, és a hitelfelvételt jól meg kell gondolni.
2014. okt. 16. 21:40
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
Én sem repesnék az örömtől, ha a gyerekem ilyesmire venne fel hitelt. Miért nem tudsz inkább gyűjteni rá?
2014. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Már kevesellem az aktuális motoromat (ami egyébként az apám önfejűsége miatt lett választva - ha választhattam volna, olyat választottam volna, amilyet most tervezek venni), és nincs kedvem 5 évig spórolni rá, ráadásul most van egy nagyon jó ajánlat, 5500km-es motor a vételárának kevesebb mint a feléért.
2014. okt. 16. 22:09
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Öt évig kéne spórolnod?? Akkor te nem engedheted meg magadnak ezt a motort. Vegyél olcsóbbat.
2014. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A hozzászólók eléggé elkalandoztak, eddig egyik sem a kérdésre válaszolt :) A motor kb. 10 havi fizetésembe kerül.
2014. okt. 16. 22:24
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Akkor ne kérd ki a véleményüket, tájékozódj a neten.

Pl: kiszamolo.hu

Nagyon jó pénzügyi blog, megválaszolja a hitelfelvételi kérdéseid.


Ha tízhavi kereseted ára a motor, akkor hitellel kb 17 havi fizetésed megy el rá. Vagyis 17 hónapig csak azért dolgozol mindennap, hogy a motort fizesd.


Nem semmi felelőtlenség.

2014. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%
Hatalmas álom hitelre motort venni...
2014. okt. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

És értesz hozzá eléggé ahhoz, hogy ne bukjál bele a dologba? Mert akkor azt kéne közölnöd, hogy:


1, megveszed a saját pénzeden (te fogod pengetni a hitelt)

2, értesz hozzá eléggé, hogy ne rohadjon le a 2. méter után a motor


Egyébként lehet célszerűbb lenne az ügylet után nyitni a szülők felé. Ha elbukod, akkor örökké hallgatni fogod, ezt gondolom vállaltad. :)

2014. okt. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Komolyan, olyan, mintha soha senki nem vett volna még fel hitelt semmire :D Tisztában vagyok vele, hogy a fizetésem negyede a törlesztőre fog elmenni kb. 5 évig, de a motorozás a mindenem, és itt az ideje szintet lépni. DE még mindig nem kaptam választ a kérdésre, miszerint: "Hogy kérjem ki a szüleim véleményét úgy, hogy ne tegyenek aztán nekem keresztbe?"
2014. okt. 17. 07:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!